Inhoud Wordt de Januskop, erfgoed en overheid, het archiefwezen fataal? Diploma Archivistiek niet per se noodzakelijk. Op bezoek bij nieuwe directeuren RHC's 23 Archiefdingen: baken op de woelige baren van Web 2.0 "Eigenlijk zouden archiva rissen, zodra een diploma behaald is, moeten beginnen aan een nieuwe studie...". In gesprek met Régis de la Haye "De RHC's worden zwaar getroffen door de bezuini gingen. Het Nationaal Archief komt er relatief nog goed vanaf. Geen wonder: dedirecteurheeftkorte lijntjesmethet ministerie en metdepolitiek."Wie denktdatdit citaatklopt, moetditartikel zekerlezen. René Spork en I vo nandhuis i Lita Wiggers van het Regionaal Historisch Centrum Limburg en Hannie Kool Blokland van het Zeeuws Archief. Twee directeuren: beiden net benoemd én beiden niet afkomstig uit het archiefwezen Een dubbelportret. Fransien Smeets en Ineke van den Broek Sociale media zijn 'hot' en overal. Geen idee hoe je deze Web 2.0-toepassingen zou kunnen gebruiken voor je werk? Geen nood: 23 Archiefdingen is je baken op de woelige baren van Web 2.0. Hij begon zijn carrière in een chemische fabriek in Lyon, volgde lange tijd zijn roeping tot priester, maar belandde via de Archiefschool uitein delijk toch in het archief wezen. In Burgerlijke Stand dit keer Régis de la Haye. Fransien Smeets i 4 Van de redactie 5 De archiefervaring 6 Nieuws uit het veld 15 Wordt de Januskop, erfgoed en overheid, het archiefwezen fataal? René Spork en Ivo Zandhuis 18 Diploma Archivistiek niet per se noodzakelijk. Op bezoek bij nieuwe directeuren RHC's, Fransien Smeets en Ineke van den Broek 22 Wat restaureren we als eerste? Prioritering bij de wederopbouw van het Historisch Archief Keulen, F.-J. Verscharen, G. Fleckenstein, A. Berger (vertaald door Gabriëlle Beentjes) 26 23 Archiefdingen: baken op de woelige baren van Web 2.0, Marilou Nillesen 28 Openbaarheid, bezuinigingen en social justice, Theo Thomassen 33 De wens van Groenveld? Biografie over Jan van Hout, Peter Horsman 37 Column 39 KVAN Nieuws 41 Uitgelezen 45 Agenda 47 Burgerlijke Stand: "Eigenlijk zouden archivarissen, zodra een diploma behaald is, moeten beginnen aan een nieuwe studie...". In gesprek met Régis de la Haye, Fransien Smeets nummer 1 2011 3

Archievenblad | 2011 | | pagina 3