Geboren 19 februari 1956 Geboorteplaats: Burgerlijke staat: Gezinssamenstellin Opleidin van het Textielmuseum en het Regionaal Archief en de komst van een stads museum onderzocht zou worden. Tijdens dat traject kwam de voorgenomen fusie tussen museum en archief in het prachtige Markiezenhof te Bergen op Zoom op mijn weg. Het rapport heb ik op de dag van mijn afscheid aan Johan Steekelenburg aangeboden, niet wetende dat hij een paar maanden later niet meer zou leven. In mijn huidige baan als directeur van Historisch Centum Het Markiezenhof ben ik als eindverantwoordelijke net klaar met vier grote majeure projecten die het Markiezenhof totaal veranderd hebben. Er is een nieuw ondergronds museum/ archiefdepot gerealiseerd. Het middel eeuwse gebouw voldoet aan de meest moderne eisen van brandveiligheid in het kader van de gebruiksvergunning. Het hele museum is heringericht en voorzien van de meest moderne snufjes; onder andere holografie waarbij de fusie tussen museum en archief zichtbaar is in de vaste opstelling. En last but not least is het project digitalisering, 1,5 miljoen pagina's, afgerond en die worden nu online via memorix aan geboden. 4,5 kilometer is herverpakt en opnieuw ingehuisd. Abs-Archeion is aangeschaft en gevuld. Kortom, allemaal zaken waar we in de toekomst veel plezier aan gaan beleven. Op dit moment ontvangen we jaarlijks zo'n 60.000 mensen die op een of andere manier genieten van ons paleis en onze activiteiten. De klassieke studiezaal is opgegaan in het nieuwe kennis centrum, dat conform de wetgeving gratis toegankelijk is. Bovendien kun je er, naast inzage in bronnen, ook allerlei andere informatie over ons pand en de museumcollecties krijgen." Pluk je in je huidige werkkring nog de vruchten van je ervaringen in het onderwijs? "Het feit dat ik ooit een onderwijs- achtergrond heb gehad, maakt het wel handig om mee te denken. Ruim 10.000 kinderen bezoeken jaarlijks via 18 verschillende projecten ons complex." Waarmee vul je je vrije tijd? "Ik lees heel graag biografieën. Soms zijn ze heel verhelderend, soms ook schokkend. Daarnaast ben ik een liefhebber van films met een historische achtergrond. Een stevige thriller mag ook nog, maar geen SF." En passies? "Naast een goed glas wijn, ik heb een leuke kelder, houd ik ook van goed eten. Ik zal dan ook altijd iets nieuws proberen als ik op een vreemde locatie ben. Ik ben lid van een 'mannen- kookclub' die één keer in de maand zo'n bijzonder menu maakt dat je het thuis niet meer overdoet. Koken en het voorbereiden van maaltijden vind ik ontspannend. In de praktijk maak ik door de week wat mijn vrouw vooraf klaargezet heeft, omdat zij later thuis is. Uiteraard neem ik dan tijdens het koken een lekker glas wijn erbij!" Met Lieuwe Zoodsma en Gerrit Verhoeven op studiereis in Israël, voor het hotel in Tei Aviv (foto part. coll.). Havo Pedagogische akademie te Oudenbosch; onderwijsbevoegdheid voor basisscholen en VMBO. MO-A en MO-B geschiedenis te Tilburg; eerstegraads bevoegdheid voor geschiedenis en maatschappijleer Middelbaar Archiefambtenaar te Den Haag SOD I te Woerden SOD II te Woerden Doctoraal Geschiedenis aan de Rijksuniversiteit te Utrecht Hoger Archiefambtenaar te Den Haag Werk: Leraar Algemeen Vormend Onderwijs te IJzendijke en Sas van Gent Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (parttime) belast met inventarisatie werkzaamheden, standplaats Breda Registratuur en selectiemedewerker gemeente Steenbergen Streekregistrator in 8 gemeenten via Streekarchief Nassau-Brabant Streekarchivaris in het Kwartier van Oisterwijk, opgegaan in het gemeentearchief Tilburg Gemeentearchivaris van Tilburg Directeur Markiezenhof en gemeentearchivaris van Bergen op Zoom, Steenbergen en Woensdrecht 44 2010 nummer 9

Archievenblad | 2010 | | pagina 44