KVAN Nieuws Nieuwe leden SNAAI'er in Beeld: Arina Overkleeft Vertel eens iets over je werk. V In het eerste halfjaar van 2010 heeft de KVAN de volgende nieuwe leden mogen verwelkomen: E. Steegen, Maastricht mw. J.M. de Bree-Broerse, Oost-Souburg L. van Oosterom, Lelystad D. de Heer, Wateringen W.J.M. Dings, Deventer H. Dijk, Zelhem M. Pijpelink, Leiden R. van Dam, Olst mw. M.J. van Nierop-Muller, Amsterdam E.J. Keulemans, Middelburg mw. P.H. Teerink-Tuinier, Tiel F. Panholzer, Amsterdam mw. G. Beentjes, Haarlem mw. L. Wiggers, Maastricht M.L. Engelhard, Amsterdam P. Swenker, Den Haag R. Moors, Zeist P. Vijn, Amsterdam mw. P. Robben, Tilburg mw. J. Pennings, Utrecht mw. A. Adema, Amsterdam mw. M. Louwerse-Zimmerman, Leiden mw. M. Bos, Den Haag J.J. Klein, Akel(student-lid) J.R.T. Pranger, Heteren mw. C.M.E. de Hart, Den Bosch (student-lid) mw. C.E.M. Nagelkerke, Nijmegen (student-lid) mw. M.C.P.J. van Rooij, Arnhem (student-lid) mw. J. van Tol, Breukelen(student-lid) mw. A.J. Parkes, Amsterdam (student-lid) mw. J.I.A. van der Lek, Zaandam (student-lid) mw. M. Doorenbos, Middelburg (student-lid) mw. M. Kuipers, Amsterdam (student-lid) V.J. van Koutrik, Utrecht (student-lid) R. Bisscheroux, Bovenkarspel(student-lid) De Sectie Nieuwe en Aankomend Archivarissen en Informatiespecialisten (SNAAI) van de KVAN is er voor studenten van archivistische opleidingen, recent afgestudeerden en nieuwe vakgenoten zónder specifieke beroepsopleiding. In deze rubriek stellen de leden van SNAAI zich voor. Dit keer Arina Overkleeft. Wat betekent SNAAI voor jou? "In eerste instantie was het lidmaatschap van de SNAAI een laagdrempelige manier om kennis te maken met een voor mij nieuw werkveld en nieuwe beroepsgroep, medestudenten te ontmoeten, en het Archievenblad in de bus te krijgen. Daarnaast was het ook een mogelijkheid om een kijkje te kunnen nemen achter de schermen van instellingen waar je anders niet zo snel de gelegenheid toe krijgt. Zo ben ik een paar jaar geleden naar het archief van de Tweede Kamer geweest en in het afgelopen studiejaar naar het RHC Eindhoven." Waarom heb je gekozen voor de opleiding Archivistiek? "Een aantal jaren geleden diende zich de vraag aan of ik nog eens twintig jaar wilde blijven werken in de grafische sector. Daar was ik al sinds mijn middel bare schooltijd actief en ik heb mijn werk daar altijd met plezier gedaan, maar als ik ooit nog iets anders wilde doen... Na een intensieve loopbaan heroriëntatie kwam ik uit bij de opleiding Informatie Media met de specialisatie Archivistiek B. Wat me aanspreekt, is de praktische insteek van een hbo-opleiding, de nieuwe ontwikkelingen binnen informatie management, archivistiek en records management die volop aan bod komen, en het feit dat je na het voltooien van de studie breed inzetbaar bent. Uitgeleerd zal ik dan niet zijn; nieuwe interessegebieden dienen zich alweer aan, bijvoorbeeld op het vlak van digitalisering en internet." "Sinds de zomer van 2008 werk ik als projectmedewerker bij het Nationaal Archief. Ik ben een van de medewerkers aan het project Digitale Toegangen Nationaal Archief (DTNA) dat in 2005 is gestart. Het doel van dit project is het digitaal raadpleegbaar maken van de bijna 6000 inventarissen of toegangen die de huidige collectie ontsluiten. De digitalisering van dit toegangenapparaat is een belangrijke voorwaarde voor het realiseren van een digitaal Nationaal Archief. Het DTNA-project omvat het converteren naar EAD van toegangen op archieven die reeds zijn overgedragen of vóór het einde van het project worden overgedragen. In de afgelopen jaren ben ik samen met mijn collega's bezig geweest met het omwerken van de bestaande toegangen tot EAD/XML-bestanden en het controleren en waar nodig aanpassen van deze bestanden. Momenteel zijn we bezig met de allerlaatste fase van het project: het invoegen van de bij de toegangen aanwezige bijlagen en het uitvoeren van een aantal controleslagen." Wat hoop je in de toekomst te bereiken? "Allereerst ga ik me natuurlijk concentreren op de laatste studiefase, waar de afstudeeropdracht onderdeel van is. Nadat de studie is afgerond, hoop ik in de wereld van archieven, records management of bibliotheken een functie te vinden waarin ik me nog verder kan ontwikkelen. Mijn belangstelling gaat daarbij speciaal uit naar het raakvlak van IT en erfgoed, gegevensbeheer, digitaal werken en soortgelijke onderwerpen." *ai nummer 7 2010 31

Archievenblad | 2010 | | pagina 31