Burgerlijke stand Jantje Steenhuis Naam: 10 december 1957 Burgerlijke staat: Getrouwd met Stephan Fleischeuer Opleiding: Doctoraal geschiedenis, Archivistiek A Werk: Tot 2006 sectorhoofd Beheer bij het Gemeentearchief Rotterdam, concernarchivaris bij de Neder landse Spoorwegen en onderzoek bij PIVOT 2006-heden gemeentearchivaris van Rotterdam en directeur van het Gemeentearchief Rotterdam begunstigers. Archiveren is vooruitzien, onze archiefvisie die we samen met de KVAN hebben opgesteld, is goed ontvangen. Er zijn werkgroepen aan de slag met thema's waar de leden zelf voor gekozen hebben, zoals kwaliteits zorg en de arbeidsmarkt. We worden op veel plekken uitgenodigd om mee te denken en onze visie te geven. We werken met het Nationaal Archief, de RHC's en de KVAN aan een voorstel voor gezamenlijke e-depotvoorzieningen. Kortom: BRAIN heeft bestaansrecht! Nu nog een paar leden erbij, want samen staan we sterker en dat is hard nodig in de komende jaren waarin we zeker te maken krijgen met schaalvergroting en bezuinigingen. Dus als je nog geen lid bent, meld je dan nu aan! Het lidmaat schap staat open voor alle organisaties die op een of andere manier werkzaam zijn in de archiefsector." Heb je nog een laatste boodschap voor de lezers? "Wat ik als laatste punt wil zeggen: ik voorzie dat door de ontwikkeling van e-depots er de komende jaren een groter beroep op archiefinstellingen zal worden gedaan. We zullen nieuwe taken in de informatieketen gaan oppakken. Ik denk aan kaders, richtlijnen en tools voor records management, actieve openbaar heid en een betere toegankelijkheid van overheidsinformatie, ook in de dynami sche fase. Voorzieningen voor e-depots maken het straks mogelijk informatie veel eerder en sneller aan de burger ter beschikking te stellen. Ook aan de andere kant van de Januskop zijn er ontwikkelin gen gaande waardoor we onze meer waarde kunnen laten zien. Ik doel dan op de nog steeds groeiende belangstelling voor geschiedenis. Er is meer aandacht voor het 'het verhaal' van de stad, en als we daar goed op inspelen kunnen we meer ruimte krijgen. Geschiedenis is immers niet alleen van belang voor histo risch onderzoek, genealogie en educatie, maar is ook relevant voor citymarketing, burgerparticipatie en andere maatschap pelijke terreinen. Laten we daar met z'n allen over nadenken." Fransien Smeets werkzaam bij Gemeentearchief Weert en redacteur van het Archievenblad. Geboren nummer 4 2010 49

Archievenblad | 2010 | | pagina 49