Wandelend tussen deelnemers aan Nijmeegse Vierdaagse, vlakbij de finish aan de Wedren. Je bent méér actief dan de gemiddelde vrouwelijke archivaris binnen het beroepsveld en neemt, hoe noemen we het, vooraanstaande posities in. Wat drijft je? "Na de Archiefschool heb ik een tijdje voor het project PIVOT gewerkt, dat toen net begon. Met Eric Burger was ik een van de eerste onderzoekers. We kregen een laptop, ontwikkelden een format in Q&A en gingen als institutioneel onderzoekers aan de slag bij Buiten landse Zaken. Het werk op zich vond ik wel interessant, maar het was wel erg eenzaam. De telefoon ging niet, er kwam niemand langs, je moest het echt allemaal zelf organiseren. Dus zodra ik de kans kreeg vertrok ik. Ik werd concernarchivaris bij de Neder landse Spoorwegen en nee, dat ik een spoordochter was had daar niets mee te maken. Bij de NS heb ik veel geleerd. Maar omdat ik daar behoorlijk geïsoleerd zat van de rest van de archiefwereld, ben ik in allerlei bestuursfuncties gestapt: penningmeester van de KVAN, bestuurs lid van AVA en Sparc, eindredacteur van het tijdschrift Holland. Ook ben ik gaan lesgeven bij de GO in Den Haag. Daar door doe je natuurlijk een hoop ervaring op en leren mensen je kennen. Je wordt dan vanzelf gevraagd voor andere func ties. Wat mij daarin vooral drijft, is de wens om dingen voor elkaar te krijgen. Oplossingen vinden voor problemen en die oplossingen vertalen naar concrete acties. Het liefst in samenwerking met andere partijen, want dat geeft bijna altijd een beter resultaat. En ik heb natuurlijk ook altijd een stevige mening. Ik vind meestal wel iets." Hoe zie je het glazen plafond waar vrouwen tijdens hun loopbaan mee te maken (zouden) krijgen? Vind je dat je als vrouw bewust keuzes moet maken? "Het glazen plafond zegt mij persoonlijk niet zoveel. Ik heb me nooit bezig gehouden met de vraag of mannen betere carrièrekansen hebben dan vrouwen. Misschien ook wel omdat de vrouwen die mij hebben beïnvloed, vrouwen waren die daar niet zo mee bezig waren. Zoals mijn oma, die haar leven lang heeft gewerkt, uiterst zelf standig was en zelf een huis heeft laten bouwen. Verder ben ik niet iemand die heel bewust bezig is met haar carrière. Op een gegeven moment merk je dat je Foto van de medaille van de Vierdaagse in Nijmegen met cijfertje 12. nummer 4 2010 47

Archievenblad | 2010 | | pagina 47