Internationale Archievendag KVAN-dagen 2010 Oratie Theo Thomassen Wereldcongres voor historici Congres Archives without Borders Digitaal Erfgoed Conferentie 2010 erfgoedinstellingen, mede door de inzet van de Werkgroep Vormgevingsarchieven en een regeling van de Mondriaan Stichting. Nu enkele van deze archieven reeds ontsloten zijn en de bewerking van de andere in volle gang is, wordt het loket CRVa steeds vaker gevraagd om expertise bij de praktijk van het archiefbewerken. Tijdens de studie middag zullen bepaalde hindernissen centraal staan waarvoor de archivaris of registrator komt te staan bij het bewerken van een vormgevingsarchief - dat qua vorm en inhoud een hybride karakter heeft - alsook de gevonden op lossingen, specifiek voor een instelling of zelfs algemeen geldend. Locotie: Aula van de Koninklijke BibliotheekDen Hoog Info: www.crvo.nl/studiemiddog 9 juni 2010 De ICA, de internationale belangen organisatie voor de archiefgemeen schap, organiseert op 9 juni 2010 de Internationale Archievendag. Al in 2007 is tijdens de rondetafelconferentie van de ICA in Quebec afgesproken om deze dag wereldwijd te vieren. 14 en 15 juni 2010 Op 14 en 15 juni 2010 vinden in Kerk- rade de jaarlijkse KVAN-dagen plaats. Het thema dit jaar is 'Fundamenten in verandering'. Tijdens de KVAN- dagen worden presentaties gegeven en discussies geleid om archivarissen, inspecteurs, publieksadviseurs, records managers, directeuren en andere profes sionals werkzaam of studerend in het informatiedomein te prikkelen en aan te zetten tot verdere inhoudelijke ontwik keling. De KVAN-dagen vinden in 2010 plaats in het Zuid-Limburgse Conferentie oord Rolduc te Kerkrade. Het abdijcom plex vormt een inspirerende omgeving om na te denken over samenwerking, verandering en innovatie. Locotie: Kerkrode, Conferentieoord Rolduc Info: www.kvon.nl Kloostergong te Rolduc. 8 juli 2010 Theo Thomassen, hoogleraar Archiefweten schap, spreekt tussen 14.30 en 15.30 uur in de aula van de Universiteit van Amsterdam zijn oratie uit. Locotie: Universiteit von Amsterdom zal plaatsvinden in het Vredespaleis te Den Haag. Dit congres herdenkt het eerste internationale archiefcongres dat in 1910, dus exact een eeuw geleden, plaatsvond in Brussel. Archives without Borders richt zich op het belang van archieven voor een goed (overheids) bestuur, en dat in een internationale context. In meer opzichten overstijgt de betekenis van archieven grenzen, zeker in het licht van de huidige globalisering en de ingrijpende ontwikkelingen op het gebied van de uitwisseling van informatie. Sessies worden ingericht rond de vier thema's 'Archival solidarity', 'Mensenrechten en archieven', 'Grens overschrijdend archief', en 'Archieven, staatsvorming en nationale identiteit'. Archives without Borders wordt onder steund door de Sectie voor Beroepsver enigingen van de International Council on Archives (ICA/SPA). Locotie: Vredespoleis, Den Hoog Info: www.orchiveswithoutborders.org 22-28 augustus 2010 In augustus vindt in Amsterdam het Wereldcongres van historici plaats, voor het eerst in Nederland in de meer dan 100 jaar oude geschiedenis van deze congressen. De hoofdstad zal gedurende die week een vrolijke, veelzijdige en inspirerende jaarmarkt van de historische discipline bieden, alsmede een ontmoe tingsplaats over de grenzen van culturen en armoede heen. Het Wereldcongres voor historici vindt om de vijf jaar in telkens een andere stad plaats, voor het eerst in 1900 in Parijs. Je zou het de Olympische Spelen voor historici kunnen noemen, maar dan zonder medailles. Het is het grootste, meest internationale en breedst opgezette congres dat historici kennen. Locotie: Amsterdom Info: www.ichs2010.org 30 en 31 augustus 2010 De beroepsverenigingen VVBAD en KVAN organiseren een internationaal congres onder de titel Archives without Borders, dat op 30 en 31 augustus 2010 Het Vredespoleis in Den Hoog. 7 en 8 december 2010 Op 7 en 8 december 2010 organiseren DEN en Erfgoed Nederland de volgende Digitaal Erfgoedconferentie. Het thema dit jaar is 'Digitaal erfgoed en educatie'. Een commissie met vertegenwoordigers uit de erfgoedsector, het onderwijs en educatiebeleid zal het programma van de conferentie samenstellen. Reserveer nu alvast de data! In 2011 organiseren Erfgoed Nederland en DEN weer de internationale conferentie Digital Strategies for Heritage (DISH). Locotie: De Doelen, Rotterdom Info: www.den.nl/innovotie 44 2010 nummer 4

Archievenblad | 2010 | | pagina 44