Ger Schmookprijs voor stadsarchivaris Pieter-Jan Lachaert Hulshoff opent nieuw volledig CO2-neutraal depot Inhaalslag inventarisatie in Kampen Alle mensen formeel vastgesteld door de ICT-redactie van DEN. De volledige tekst is te vinden op www.den.nl/debasis. De winnaar van de Ger Schmookprijs 2009, Pieter-Jan Lachaert, krijgt de prijs uit handen van de voorzitter van de VVBAD, Johan Vannieuwenhuyse (foto VVBAD). De afgelopen maanden is er door Hulshoff hard gewerkt aan een nieuw archiefdepot van 100.000 m3 in Amsterdam-Noord. Het pand, volledig CO2-neutraal, kan alle vormen van archief geheel conform de (nieuwe) wettelijk gestelde eisen bewa ren en beheren. De nieuwe opslaglocatie wordt verwarmd en gekoeld door middel van warmte-/koude-opslag in de bodem. Resultaat: geen gasaansluiting en geen uitstoot. Het grote dakoppervlak wordt gebruikt om elektriciteit op te wekken. Niet alleen voor de interne energie behoefte maar ook om in de komende tijd enkele elektrische koerierwagens te laten rijden. een gemeente verplicht om archiefstukken toegankelijk en overzichtelijk te bewaren. De gemeenteraad moet nog instemmen met het voorstel van het gemeentebestuur. Stadsarchivaris Pieter-Jan Lachaert ontving op dinsdag 16 maart in Brussel de Ger Schmookprijs voor zijn studie over het Oudenaardse stadsarchief. De verhande ling werpt een nieuwe kijk op dit archief. De prijs wordt jaarlijks toegekend aan de beste niet-gepubliceerde studie over een thema uit de archief-, bibliotheek- of documentaire informatiesector in Vlaanderen en is een initiatief van de Vlaamse Vereniging voor Bibliotheek, Archief en Documentatie vzw (VVBAD). De jury looft de studie om haar origina liteit: slechts weinig archiefbewaarplaat sen in Vlaanderen vormden reeds het onderwerp van zo'n historische studie van een archief met de bewaarplaats als 'context'. De bekroonde studie wijst op het belang van de inzet van geschoolde archivarissen, die als geen ander geplaatst zijn om de archiefbezoeker over die 'context' van de archiefbewaarplaats te informeren. Pieter-Jan Lachaert is sinds 2005 stads archivaris van Oudenaarde. De gemeente Kampen moet nog zeker 670 meter aan archiefstukken inventa riseren. Daarvoor trekt het gemeente bestuur de komende drie jaar ruim 300.000 euro uit. De gemeentelijke archieven zijn de laatste jaren niet goed bijgehouden met als gevolg een enorme achterstand. Om dit allemaal weer netjes op orde te krijgen, wil Kampen de komende drie jaar alles inventariseren en overbrengen naar het Gemeentearchief. Vanuit de overheid is Tineke Rouschop is op 1 april in dienst getreden bij waterschap Brabantse Delta. Zij vervult daar de nieuwe functie van records manager. Voor haar overstap naar het waterschap werkte Tineke als adviseur organisatie en informatie bij Digital display. Met ingang van 5 april is Erika Hokke haar eigen bedrijf - STROOM - in begonnen. Met dit adviesbureau bundelt Erika haar drie interesses: onderzoek en expertise ontwikkeling op het gebied van archiefweten schap; organisatieadvies en het begeleiden van veranderingen; opleidingsadvies en het verzorgen van trainingen. Voorheen werkte Erika als docent en onderzoeker bij de Stichting Archiefschool en als consultant achtereenvolgens bij VHIC en Digital display. nummer 3 201 0 9

Archievenblad | 2010 | | pagina 9