ECA 2010 Internationale Archievendag Oratie Theo Thomassen Congres Archives without Borders Wereldcongres voor historici 28-30 april 2010 In Genève vindt eind aprii de achtste 'Europaische Konferenz über digitale Archivierung' plaats. Door digitalisering wordt het archief minder een insti tuut en steeds meer een functie. De toekomst is digitaal, maar tegelijk willen we onze analoge erfenis behouden. Het archief van de toekomst moet dus voor digitale en analoge sporen uit het verle den een veilige haven zijn. Dat is onze verantwoordelijkheid. Het doel is om gedurende de conferentie niet alleen te debatteren over de uitdagingen van vandaag, maar ook om te leren van con crete oplossingen die reeds zijn gevon den. Ook willen we, door het uitnodigen van experts uit verschillende generaties en uit verschillende vakgebieden, een interprofessionele en intergenerationele dialoog houden. Locotie: Genève Info: www.bor.odmin/eco2010 9 juni 2010 De ICA, de internationale belangen organisatie voor de archiefgemeen schap, organiseert op 9 juni 2010 de Internationale Archievendag. Al in 2007 is tijdens de rondetafelconferentie van de ICA in Quebec afgesproken om deze dag wereldwijd te vieren. 14 en 15 juni 2010 KVAN-dagen 2010 Locatie en thema van de KVAN-dagen 2010 zijn bekend! Op 14 en 15 juni 2010 vinden in Kerkrade de jaarlijkse KVAN-dagen plaats. Het thema dit jaar is 'Fundamenten in verandering'. Tijdens de KVAN-dagen worden presentaties gegeven en discussies geleid om archi varissen, inspecteurs, publieksadviseurs, records managers, directeuren en ande re professionals werkzaam of studerend in het informatiedomein te prikkelen en aan te zetten tot verdere inhoudelijke ontwikkeling. De KVAN-dagen vinden in 2010 plaats in het Zuid-Limburgse Conferentieoord Rolduc te Kerkrade. Het abdijcomplex vormt een inspirerende omgeving om na te denken over samen werking, verandering en innovatie. Locotie: Kerkrode, Conferentieoord Rolduc Info: www.kvon.nl Kloostergong te Rolduc. 8 juli 2010 Theo Thomassen, hoogleraar Archief wetenschap, spreekt tussen 14.30 en 15.30 uur in de aula van de Universiteit van Amsterdam zijn oratie uit. Locotie: Universiteit von Amsterdom historici kennen. Locotie: Amsterdom Info: www.ichs2010.org 30 en 31 augustus 2010 De beroepsverenigingen VVBAD en KVAN organiseren een internationaal congres onder de titel Archives without Borders, dat op 30 en 31 augustus 2010 zal plaatsvinden in het Vredespaleis te Den Haag. Dit congres herdenkt het eerste internationale archiefcongres dat in 1910, dus exact een eeuw geleden, plaatsvond in Brussel. Archives without Borders richt zich op het belang van archieven voor een goed (overheids) bestuur, en dat in een internationale context. In meer opzichten overstijgt de betekenis van archieven grenzen, zeker in het licht van de huidige globalise ring en de ingrijpende ontwikkelingen op het gebied van de uitwisseling van informatie. Sessies worden ingericht rond de vier thema's 'Archival solidarity', 'Mensenrechten en archieven', 'Grens overschrijdend archief', en 'Archieven, staatsvorming en nationale identiteit'. Archives without Borders wordt onder steund door de Sectie voor Beroepsver enigingen van de International Council on Archives (ICA/SPA). Locotie: Vredespoleis, Den Hoog Info: www.orchiveswithoutborders.org Het Vredespoleis in Den Hoog. 22-28 augustus 2010 In augustus vindt in Amsterdam het Wereldcongres van historici plaats, voor het eerst in Nederland in de meer dan 100 jaar oude geschiedenis van deze congressen. De hoofdstad zal gedurende die week een vrolijke, veelzijdige en in spirerende jaarmarkt van de historische discipline bieden, alsmede een ontmoe tingsplaats over de grenzen van culturen en armoede heen. Het Wereldcongres voor historici vindt om de vijf jaar in telkens een andere stad plaats, voor het eerst in 1900 in Parijs. Je zou het de Olympische Spelen voor historici kunnen noemen, maar dan zonder medailles. Het is het grootste, meest internatio nale en breedst opgezette congres dat nummer 3 2010 43

Archievenblad | 2010 | | pagina 43