KVAN Nieuws SNAAI'er in beeld: Freek Huitink Vertel eens iets over je werk. persoon van bestuurslid Erika Hokke deel aan een conferentie in Istanbul in het kader van Europa Nostra 2010. Zij zal spreken over de rol van onze beroeps vereniging in het archiefveld. De Sectie Nieuwe en Aankomend Archivarissen en Informatiespecialisten (SNAAI) van de KVAN is er voor stu denten van archivistische opleidingen, recent afgestudeerden en nieuwe vak genoten zónder specifieke beroepsop leiding. SNAAI richt zich daarbij zowel op het vlak van het openbaar en par ticulier archiefwezen als de documen taire informatievoorziening. In deze rubriek stellen de leden van SNAAI zich voor. Dit keer Freek Huitink. SNAAI'er in beeld: Freek Huitink. Wat betekent SNAAI voor jou? "SNAAI zorgt met haar activiteiten voor een interessante, aanvullende kennis making met het archief- en documentair informatiewezen, naast mijn studie en werk. Ik ervaar dat als bijzonder positief, omdat ik binnen de archiefsector nog maar net kom kijken. Eind vorig jaar heb ik bijvoorbeeld met SNAAI het RHC Eindhoven bezocht, en daar interessante sprekers mogen horen vertellen over actuele thema's, zoals het e-depot. Daarnaast kwam ik door deze excursie ook in contact met andere mensen die actief zijn binnen de archiefwereld en/ of de documentaire informatievoorzie ning. Deze extra contacten zijn natuurlijk nooit weg." Waarom heb je gekozen voor de opleiding Archivistiek? "Ik ben van mening dat ik binnen het archiefwezen een mooie link kan leggen tussen mijn persoonlijke interesse in geschiedenis, mijn 'opruimende aard' en het feit dat ik graag dienstverlenend be zig ben. Tijdens mijn studie geschiedenis aan de Radboud Universiteit Nijmegen en tijdelijke archiefwerkzaamheden bij de Rabobank Rijk van Nijmegen en het Regionaal Archief Nijmegen (RAN) heb ik ervaren hoe belangrijk goede archivering is en wat voor meerwaarde helder opgezette archiefbewaarplaat sen en (openbare) archiefinstellingen vertegenwoordigen. Werken binnen de archiefsector vraagt echter om speci fieke kennis en daarom ben ik met de deeltijdopleiding Media, Informatie Communicatie Archivistiek B begon nen, zodat ik straks nog beter beslagen ten ijs kom." "Tot begin van dit jaar heb ik bij het Regionaal Archief Nijmegen (RAN) meegewerkt aan een project gericht op de koppeling van de archiefcollectie aan de beeldbank- en bibliotheekcollectie. Doordat bij het inhoudelijk beschrijven van deze verschillende collecties eigen regels en gewoonten gelden, bleek het moeilijk om collectieoverstijgend te zoeken. Om dit probleem te kun nen ondervangen is toen besloten om een rubriekenschema met specifieke onderwerpen op te stellen en een begin te maken met het indelen van het bronmateriaal in een bepaalde onderwerprubriek. Op die manier kan er straks binnen een bepaald onder werp tegelijkertijd naar zowel boeken, archief- en beeldmateriaal gezocht worden. De eerste fase van dit project is nu succesvol afgerond. Momenteel ben ik mij dan ook verder aan het oriënteren binnen de archiefsector en op zoek naar een nieuwe baan. Ondertussen staat mijn studie centraal." Wat hoop je in de toekomst te bereiken? "Ik hoop in de toekomst een aansprekende functie op het gebied van dienstverlening te verwerven bij een gespecialiseerde archiefinstelling, een regionaal historisch centrum, gemeente- of streekarchief en zo een bijdrage te kunnen leveren aan de verbreiding van de geschiedenis rond een specifiek thema, plaats of regio. In de tussentijd probeer ik in ieder geval zoveel mogelijk werkervaring op te doen binnen het archiefwezen en mijn studie af te ronden." nummer 3 2010 41

Archievenblad | 2010 | | pagina 41