Inhoud Van krant naar content: krantendigitalisering in de praktijk Historische persoons informatie op één plek Fundamenten in verandering: archivarissen in het krijt? "De fascinatie voor het hoe en waarom in ieder mens". In gesprek met Adrie Roding, gemeentearchi varis van Enschede Veel Nederlanders zijn nieuwsgierig naar bekende of onbekende voorouders. Vanaf eind 2010 kan iedereen op het nieuwe platform WieWasWie.nl zoeken naar historische persoonsinformatie en daar vervolgens mee aan de slag gaan. Begin bij het einde, zo luidde eens het advies van digitali seringspionier Paul Conway. Dit advies is tijdloos: net als bij elk project is het ook bij een krantendigitaliserings- project heel belangrijk vooraf te bedenken wat je wel en vooral ook wat je niet gaat doen. Een aantal tips. De grond onder de fundering van het archiefvak verschuift en verandert van samenstel ling. Hoekstenen verdampen, luiken vallen van de ramen zonder dat er iemand aan te pas lijkt te komen. 'De overheid' als reddende engel bestaat niet. Het vak is, heel modern, op zelfhulp aangewezen. Adrie Roding praat vol passie over zijn bezigheden als archivaris, maar ook over de zaken die hem buiten het werk bezighouden. Geheel los staan die twee zaken niet altijd staat de mens en dat wat hem drijft centraal. Ton Dijksterhuis Joan van Albada 04 Van de redactie 05 De archiefervaring 07 Nieuws uit het veld 10 Van krant naar content: krantendigitalisering in de praktijk, Edwin Klijn 13 Erfgoededucatie in Hoogeveen. Archieven als lesmateriaal in het primair en voortgezet onderwijs, Richard de Wal en Dieneke Zwiers 15 In memoriam Jo Jamar. Classicus en archivaris, Roelof Braad 16 Fundamenten in verandering: archivarissen in het krijt?, Joan van Albada 27 Archiveren van gemeentelijke websites: nuttig of noodzakelijk?, René Janssen 28 Benchmarking en kwaliteitszorg. Een kwestie van leren presteren, Martin Jochems (m.m.v. Fred Schot en Jantje Steenhuis) 30 Historische persoonsinformatie op één plek, Hans van der Veen 33 Regionaal Archief Leiden huurt commercieel depot, Arjen Pels Rijcken 34 Column 35 Uitgelezen 39 KVAN-Nieuws 42 Agenda 45 "De fascinatie voor het hoe en waarom in ieder mens". In gesprek met Adrie Roding, gemeentearchivaris van Enschede, Ton Dijksterhuis nummer 3 201 0 3

Archievenblad | 2010 | | pagina 3