r De wereld is groter dan de eigen mesthoop, ge meente of provincie, zelfs groter dan Nederland. Onze bondgenoten zijn in potentie overal. Kraamkamer doel, misschien samen met België en Luxemburg. Bourgondië, de Benelux als kraamkamer van briljante en werkzame systemen? Waarom niet? Dus laten wij ons hernemen, want wie stapt er voor ons in het krijt als wij het zelf niet doen? Onze schaduw? Joan van Albada (vanalbada@gmail.com) chartermeester RA Groningen 1972 1973; gemeentearchivaris Tilburg 1973 1980, idem 's-Hertogenbosch 1980-1990, idem Dordrecht 1990-1998; secretaris generaal International Council on Archives 1998-2008. en nodig beslissers uit. De politiek zorgt dit keer voor gunstige omstandigheden, want velen zullen graag in het nieuws komen in tijden van informeren en formeren. Haal dus het nieuws van acht uur, discussieer in de 'Achter de nieuwsen', belever NRC, Trouw, de Volkskrant en zelfs de Telegraaf. Zorg voor commentaren in een bijlage als Wetenschap. Sluit een deal met Metro en soortgelijken en voorzie hen van snel nieuws met bronvermelding. Maak van het congres in Den Haag een niet te missen happening en plug onze eisen aan de politiek. Eind augustus is misschien nog wel een beetje komkommertijd, maar een kniesoor die daarop ziet, er blijft altijd iets van hangen. Heb web biedt daarbij een voordeel, want de archieven van de krantenwebsites en omroepsites worden druk bezocht. Onze aanwezigheid daarop zal statusverhogend werken, en ook dat is belangrijk. Rondt het congres af met concrete afspraken en zorg voor een serie van vervolgen. De wereld is groter dan de eigen mesthoop, gemeente of provin cie, zelfs groter dan Nederland. Onze bondgenoten zijn in potentie overal. Velen van hen worstelen of hebben geworsteld met soortgelijke problemen. Collega's in sommige landen heb ben minder last van erfelijke belas ting, bijvoorbeeld Nieuw-Zeeland en Australië waar het ICA congres in 2012 zal worden gehouden. Kuala Lumpur 2008 als opmaat, Den Haag 2010 als krijgsraad, KVAN studiedagen 2010-2012 als training, Australië 2012 als ijkpunt, het ICA congres in 2016 in Nederland als 22 2010 nummer 3

Archievenblad | 2010 | | pagina 22