Directeur [v/m] zeeuws Archief Het Zeeuws Archief is hét historisch informatiecentrum van en voor Zeeland. Een team van 40 enthousiaste en vakkundige medewerkers en evenzoveel vrijwilligers werkt vanuit het monumentale Van de Perrehuis met zijn ultramoderne nieuwbouw aan het behouden, beheren en beschikbaar stellen van de belangrijkste bronnen voor de Zeeuwse geschiedenis. Het Zeeuws Archief werkt hierbij samen met andere erfgoedinstellingen binnen en buiten de provincie Zeeland. Het Zeeuws Archief ontstond in 2000 uit een fusie tussen het Rijksarchief in Zeeland en de gemeentearchieven van Middelburg en Veere. Sinds 2007 beheert het Zeeuws Archief ook de archieven van het Waterschap Zeeuwse Eilanden. Het Zeeuws Archief is onlangs gereor ganiseerd om beter in te kunnen spelen op de sterk toenemende digitalisering. Wegens het vertrek van de huidige directeur zoekt het bestuur van het Zeeuws Archiefeen: voor 36 uur per week U geeft leiding aan de organisatie van circa 40 personen en evenzoveel vrijwilligers. U bent als integraal manager eindverantwoordelijk voor de te behalen beleidsdoelen, voor de personele, financiële en materiële aspecten van de organisatie en voor een goed werkklimaat. U bent het boegbeeld van de organisatie, eindverantwoordelijk voor de in- en externe communicatie en de contacten met de partners in de gemeenschappelijke regeling. U houdt zich op de hoogte van de voor het archiefwezen relevante nieuwe ontwikkelingen, in het bijzonder ten aanzien van digitale toegankelijkheid en digitale duurzaamheid. U beschikt over uitstekende en aantoonbare leidinggevende kwaliteiten voor het leiding geven aan professionals binnen een middelgrote (archief)instelling. U heeft een academisch werk- en denkniveau en bent in het bezit van het diploma Archivistiek A of u heeft de uitdrukkelijke bereidheid dit diploma te gaan behalen. U bent in staat in samenwerking met de medewerkers en in samenwerking met andere erfgoedinstellingen het rijke historische verleden van Zeeland te vertalen in kansen voor de toekomst. U bent een teamspeler met uitstekende sociale en communicatieve vaardigheden, een opgewekte aard en een gezond verstand. U heeft het vermogen om te kunnen inspireren, coachen, delegeren, plannen en organiseren. Bovendien heeft u een goed ontwikkeld omgevingsbewustzijn en bent u in staat in complexe situaties het overzicht te bewaren. U bent in staat met uw kennis en vaardigheden het Zeeuws Archief verder te profileren en het in het archief- en erfgoedveld op de kaart te houden. U heeft affiniteit met de provincie Zeeland en komt na uw benoeming in deze provincie wonen. Wij bieden een afwisselende en uitdagende functie in een prettige werkomgeving en een organisatie die zich voortdurend verder ontwikkelt. De medewerkers en vrijwilligers zijn betrokken bij en trots op hun organisatie, hun werk en hun 'product'. Door de rijke cultuurhistorie en het fraaie natuurschoon is het in Zeeland aangenaam wonen en leven. Het salaris bedraagt, afhankelijk van ervaring, maximaal 6.524,- per maand bij een volledige betrekking van 36 uur per week (schaal 15). Bij een uitmuntende functievervulling is de uitlooprang schaal 16 7.167) op termijn bereikbaar. Voor meer informatie over de functie en sollicitatieprocedure verwijzen wij graag naar onze website: www.zeeuwsarchief.nl. Voor vragen kunt u contact opnemen met de huidige directeur drs. R.L. Koops, telefoon 0118 678 804. Acquisitie n.a.v. deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. ^niiA, ^■1 Wat houdt de functie in? Wat vragen wij? Wat bieden wij? Meer informatie?

Archievenblad | 2010 | | pagina 47