Doe <1§> Consult @llBi digit Group Restauratieatelier 'De Tiendschuur' WIJ DOEN WAAR WE GOED IN ZIJN DocConsult Jcwtpoint onderdeel van Diamant-Groep Tilburg Archiefrestauratie Papierconservering Charterrestauratie Inlijstwerk Handboekbinderij Vacuümvriesdrogen Behandeling van brand-, roet- en waterschade Calamiteitenservice Inktvraatbehandeling Insulindestraat 5, 5013 BA Tilburg Postbus 4123, 5004 JC Tilburg Telefoon: 013 - 46 41 777 Fax: 013 - 46 41 771 E-mail: tiendschuurë'diamant-groep.nl Documentair management en ondersteuning interim-management quick-scan coaching on the job archiefbewerkingen in-company trainingen wegwerken achterstanden project- en adviesbureau Nico Maasstraat 51 Tel. 074 - 2500166 7555 LW Hengelo Fax 074 - 2500144 www.docconsult.nl E-mail: docconsult@hetnet.nl Bij calamiteiten buiten kantooruren: 06 - 538 96 318 utilize your knowledge weekvan de geschiedenis Het Nationaal Archief en Kennisland presenteerden tijdens de Nacht van de Geschiedenis de website www.mapitl418. nl. Deze website is onderdeel van het pro ject Beelden voor de Toekomst, waarin zes instellingen in zeven jaar tijd een belang rijk deel van het Nederlands audiovisueel erfgoed gaan conserveren, restaureren en digitaliseren. Op de website zijn foto's uit de Eerste Wereldoorlog van het Nationaal Archief, Spaarnestad Photo en een aan tal filmfragmenten van het Filmmuseum opgenomen. Van veel van deze foto's is onbekend waar deze destijds genomen zijn. Bezoekers van de website worden opgeroepen om hun kennis in te zetten. Vervolg van pagina 11 een aantal bijzondere voorwerpen uit het depot. De genoemde activiteiten zijn met weinig logistieke en financiële middelen gerealiseerd. Meer dan duizend bezoekers vulden zaterdagavond 24 oktober de zalen van Grand Hotel Krasnapolsky in Amsterdam. Voor de zesde keer vond de Nacht van de Geschiedenis plaats. Deze happening geldt als de afsluiter van de Week van de Geschiedenis. Niet Rhenen of het Drents Archief, maar het Centrum voor Holocaust- en Genocidestudies won de Week van de Geschiedenisprijs. Het centrum kreeg de prijs voor een sympo- sium over propaganda, georganiseerd in samenwerking met het Nederlands Instituut voor Oorlogsdocumentatie en Pathé Tuschinski. De jury oordeelde dat deze activieteit het best voldeed aan het kerncriterium van de prijs: het bereiken van een publiek dat de instelling normaal gesproken niet bedient. te zien op basis van welke informatie de commandant tot een besluit is gekomen. Van Middelkoop: "Ik ben ervan overtuigd dat er later dikke, schitterende boeken worden geschreven over de Nederlandse bijdrage aan ISAF." Historici moeten ech ter nog even wachten om gebruik te kun nen maken van deze informatie. Serge Blom gaf aan dat deze gegevens nog achter slot en grendel gehouden worden voor de buitenwereld. "Dat is omdat het de militairen in Uruzgan in gevaar kan De Week van de Geschiedenis 2010 staat in het teken van het thema 'Land en Water' en zal plaatsvinden van 16 tot en met 24 oktober. Het evenement wordt geor ganiseerd door het Nationaal Historisch Museum. Anno, het promotiebureau voor Nederlandse Geschiedenis, wordt per 1 januari 2010 het educatie- en jeugdmerk van het Nationaal Historisch Museum. Het thema 'Oorlog en Vrede' kwam tijdens de Nacht van de Geschiedenis nog vaker aan bod. Zo was er speciale aan dacht voor het ministerie van Defensie dat tijdens belangrijke operaties een mili tair historicus meestuurt. Op dit moment verblijft Serge Blom in deze functie in Uruzgan. Tijdens de Nacht van de Geschiedenis werd hij geïnterviewd via een live verbinding met Kamp Holland. Op het podium in Hotel Krasnapolsky was ook defensieminister Eimert van Middelkoop aanwezig om tekst en uitleg te geven. Serge Blom documenteert in Uruzgan alle besluitvormingsprocessen. Het vastleggen van alle processen fungeert met name als bron voor latere geschied schrijving, maar ook bijvoorbeeld om brengen. Er staan veel procedures en tactieken in." Over ongeveer twintig jaar wordt de informatie overgedragen aan het Nationaal Archief. DOCUMENTAIRE INFORMATIEVOORZIENING «UB* Onze ervaren projectmedewerkers hebben veelal een opleiding Bestuursambtenaar, SOD I en 11, WA en Middelbaar archiefambtenaar. Zij staan garant voor een klantgerichte en klantvriendelijke dienstverlening. Digitalisering backlogscanning Automatische factuurherkenning en -verwerking Alle gewenste formaten en documentsoorten Zwart/wit of (sterk gecomprimeerde) kleurenscans Scanning op locatie of extern Scanning on Demand (SoD) i.c.m. archiefopslag Beheer van uw digitale archief via ons ASP-model tel: 0475-411170 fax: 0475-411741 info@scanpointnl.nl www.scanpointnl.nl van bilsen consultancy Archiefbewerking Advisering Interim- project management Detachering Opleiding Applicatiebeheer Implementatie DMS RMS Van Bilsen Consultancy en Scanpoint Nederland zijn onderdeel van de Samen sterk in Document Management! tel: 0475-411481 fax:0475-411741 info@vanbilsenconsultancy.nl www.vanbilsenconsultancy.nl Bellweg 11 - 6101 XA Echt Mapit november 2009 archievenblad De winnaar De winnaars van de Week van de Geschiedenisprijs: Centrum voor Holocaust- en Genocidestudies (foto Bas Czerwinski). 20io: Land en Water Joke Wolff is medewerker communicatie en PR bij het Drents Archief in Assen. Bert Huiskes is conservator van Museum Het Rondeel, Henk Deys is verbonden aan de Historische Vereniging Rhenen en Ria van der Eerden-Vonk is werkzaam bij het RHC Zuidoost Utrecht. Elisabeth Wiessner is als communicatiemanager werkzaam bij Anno. Kamp Holland Historicus Serge Blom live vanuit Kamp Holland in Uruzgan (foto Bas Czerwinski).

Archievenblad | 2009 | | pagina 6