Daadkracht e\ie<r Archiefmedewerker VOLTIJDS STATUTAIR ARCHIVARIS OyiRCHIEF GEMEENTELIJK ARCHIEFINSPECTEUR (m/v) Barneveld 32 uur per week burgerlijke stand Vervolg van pagina 45 hobby, behalve in Engeland; daar ligt alle documentatie gewoon voor je klaar. Maar eigenlijk zijn er in de hele wereld mensen die zich er mee bezighouden, met uitzon dering van Afrika, India en de moslimlan den. Die mensen hebben het gewoon zo druk met hun hoofd boven water hou den, daar is geen belangstelling. Maar er zijn enorme netwerken van mensen die gegevens uitwisselen via internet. Als er in Australië een Daf-bus opduikt, weet je dat binnen een paar uur. Of dan zie je op Cuba een NZH-bus rijden 'Lijn 90 naar Haarlem'. Dat is bijzonder. En het is ook weer echt puzzelen, want soms is de informatie echt verdwenen. In overheids archieven worden de stukken over kente kens en dergelijke gewoon weggegooid. Dan denk ik wel eens dat ik als archivaris toch wat meer invloed zou moeten uitoe fenen op het selectieproces, maar ja, dat doe ik dan toch maar niet. De collega's op het NA vinden het wel vreemd, maar toch ook wel een beetje grappig, deze hobby." Hoe kijk je naar de toekomst? "Weet je wat ik een van de ergste din gen vind die ik me kan voorstellen? Dat ik nu precies zou weten wat ik over drie jaar zou doen. Dat alles voorspelbaar zou zijn. Ik heb tot nu toe de dingen aange grepen zoals ze op me afkwamen en dat was meestal spannend. Nu zijn we dus aan het reorganiseren. Nou ja, zo mogen we het niet noemen maar zo is het wel. Ik ga daar niet op vooruit lopen, ik zie wel. Niet uit fatalisme of zoiets, eerder uit een soort nieuwsgierigheid." 1969-1972 Sociologie, 1974-1975 Rijksarchiefschool 1982-1985 Politicologie, mflmr' nïïfl! J Stad Turnhout is op zoek naar een Je stuurt het moderne archief van Stad Turnhout aan en beheert en ontsluit het historisch archief. Je neemt beleidsbeslissingen, beheert budgetten en bouwt het personeelsbeleid uit. De dagelijkse werking van het archief organiseer je, je ziet toe op documentbeheer en automatiseert samen met onze IT'ers het beheersysteem tot een gebruiks vriendelijke e-infrastructuur. Je onderhoudt contacten binnen en buiten het archief en de archiefsector. Met jouw masterdiploma (of gelijkgesteld) heb je bij voorkeur ook een aanvullende opleiding archivistiek en/of ervaring. Je bent je bewust van de uitdagingen waar archieven voor staan, je voelt je goed in een netwerk van stedelijke diensten, publiek en verenigingen en je hebt een basiskennis managementprincipes. Het Gelders Archief beheert de archieven van de provincie Gelderland, van de gemeenten Arnhem, Rheden, Renkum, Rozendaai en Overbetuwe en van de rijksinstellingen in de provincie Gelderland. Daarnaast behoren bestanden van particuliere personen en organisaties tot de collectie. Het Gelders Archief is een regionaal historisch centrum en beheert archieven en documentatie van de 11e tot in de 21e eeuw. De organisatie heeft 60 medewerkers en circa 80 actieve vrijwilligers. Omdat de huidige inspecteur onlangs is vertrokken zoeken wij een Ben jij de veelbelovende professional die onze gemeenten kan begeleiden bij hun informatie- en archiefbeheer? Kijk dan op www.geldersarchief.nl/archiefinspecteur voor meer informatie. Voor de volledige aanwervingsvoorwaarden en functieomschrijvingen bel je Personeelsmanagement (0032 14 44 33 81) of surf je naar www.tram41.be www.turnhout.be, rubriek vacatures. Heb je interesse in deze functie? Stuur voor 10 april 2009 aangetekend je sollicitatiebrief met cv en afschriften van je diploma en getuigschrift naar: Stad Turnhout, Personeelsmanagement, Stadskantoor, Campus Blairon 200, 2300 Turnhout, België. De poststempel geldt als bewijs. l gemeente Barneveld is een gemeente met ruim 50.000 inwoners en negen woonkernen. Er zijn volop ontwikkelingen rondom woningbouw, bedrijven en infrastructuur ter wijl ook het centrum van Barneveld een moderne aanpassing krijgt. Het gemeentearchief is een onderdeel van de afdeling Cultuur. Sinds 1 januari 2008 is een samenwerking met het gemeentearchief Ede. Wij zijn op zoek naar: Je ontsluit de historische collecties en voert digitalise ringsprojecten uit. Je verstrekt informatie uit archieven, documentatie en collecties en assisteert archief onderzoekers bij historisch onderzoek. Daarnaast begeleid je vrijwilligersprojecten en je voert educatie ve activiteiten uit. Salarisgrenzen tussen 1.608,-- en 2.438,-- bruto per maand (schaal 6) op basis van 36 uur per week. Sollicitatie Voor informatie kun je contact opnemen met Peter van Beek, gemeentearchivaris, tel. (0342) 49 53 13 (do) - (0318) 68 03 59 (di, wo en vr) of met Jacob Lamminga, afdelingshoofd Cultuur, tel. (0342) 49 54 53. Stuur of mail je brief voorzien van cv, met vermelding van vacaturenr. 2009/07 vóór 18 april 2009 aan het col lege van burgemeester en wethouders van de gemeen te Barneveld, afdeling Personeel Informatie Organi satie, Postbus 63, 3770 AB Barneveld. De kennis makingsgesprekken vinden plaats op 22 en 28 april 2009. Op de website (www.barneveld.nl) van de gemeente Barneveld vind je de uitgebreide advertentietekst. Oude NZH-bus in Havana, Cuba (foto Jerrroen/Flickr). Chaja Beck-de Jong is redacteur van het Archievenblad en Conservator Archieven bij het Nederlands Muziek Instituut. Burgerlijke Stand Naam: Henny van Schie Geboren: 3 augustus 1951 te Noordwijk Opleiding: Rijksuniversiteit Leiden 1973-1974 Landschapsplanologie, Landbouwhogeschool Wageningen Rijksuniversiteit Leiden 1984-1986 Rijksarchiefschool Burgerlijke Staat: Getrouwd met Mieke Meiboom, ook archivaris, en twee dochters Werk: 1974-heden Algemeen Rijksarchief/ Nationaal Archief. archievenblad

Archievenblad | 2009 | | pagina 23