Dordrecht Directeur Erfgoedcentrum DiEP Dit is Dordrecht... dichterbij dan je denkt! Kijk op www.dordrecht.nl of www.werkenbijdrechtsteden.nl burgerlijke stand Waar ben je nu mee bezig? "Vanaf ongeveer 2001 begon de digi talisering een prominente plaats in te nemen in mijn werk. Dat was geen keuze van mij persoonlijk, dat was al beslo ten. Het enige is dat ik ben gaan kijken hoe die digitalisering zo goed mogelijk is toe te passen op onze inventarissen. Dat traject loopt nu op zijn eind. Wat ik daarna ga doen weet ik niet, ik zie wel. We zitten nu in een transitie-fase, zoals dat heet. Ik vind het allemaal geen pro bleem. Ik ben nu ruim 34 jaar archivaris en ik heb dat eigenlijk altijd met heel veel plezier gedaan, op een korte periode in 1990 na. Toen ben ik een poos uit mijn werk geweest. Mijn vrouw had dat al lan ger zien aankomen dan ik, want ik was thuis niet te genieten. Maar ik zelf dacht dat het allemaal wel ging, totdat het opeens tot een uitbarsting kwam. Daar ben ik nu hele maal overheen, maar ik heb er wel van geleerd. Geen werk meer mee naar huis. Ik laat me niet meer gek maken." Wat doe je in je vrije tijd "M'n vrije tijd is voor het gezin vrouw en twee volwassen dochters - en de hob by's. Die hobby's zijn niet altijd hetzelfde geweest, maar hebben wel altijd eenzelfde karakter gehad: altijd iets verzamelachtigs. Eerst sigarenbandjes - een logische keuze als je ouders een sigarenzaak hebben - later postzegels en nog later poststempels. En dan kun je je lol op! Poststempels zijn stempels die bedrijven gebruiken om hun post te frankeren, daarvan heb ik dozen vol verzameld, tot aan het einde van de middelbare school. Via de Marklin model treintjes, via het NS-blad De Koppeling - vooral aantrekkelijk omdat dat slecht vier gulden per jaar kostte - via de trein en de tram kwam ik uiteindelijk bij de bus sen terecht. Het corpus bussen is omvang rijk, ondoorzichtig, chaotisch, maar niet onbeperkt. Je hebt lijnbussen, toerbussen en stadsbussen. Je kunt virtuele verza melingen maken van collecties bussen. Ik heb alle bussen van de NZEI leren ken nen door op het station in Leiden en Haarlem te staan, te kijken en aanteke ningen te maken. Ik was blij dat ik niet de enige lijpo bleek te zijn maar dat er zelfs een hele vereniging voor is. Als ik vrij was, ging ik met een abonnement het hele land door. Bij de Keukenhof bijvoorbeeld, daar stonden veel toerbussen. Zo bouwde ik geleidelijk aan m'n documentatie op. Tegenwoordig ben ik voorzitter van het bestuur van de Autobus Documentatie Vereniging, een vereniging waarvan bijna alle 600 leden tot het mannelijk geslacht behoren. Iedereen vindt het een vreemde Lees verder op pagina 47 Vervolg van pagina 43 gen. Midden in de nacht werd ik wak ker: WBF? Waarborgfonds! Gelijk de vol gende dag gekeken, en van daaruit verder onderzocht. Het bleek dat er in elk geval formeel helemaal niets was gesjoemeld, wat ik dan ook heb verteld aan de com- missie-Kordes. Die waren daar dolgeluk kig mee!" Erfgoedcentrum DiEP is in 2007 ontstaan door het samengaan van het Stadsarchief Dordrecht met onder- ,V delen van Bureau Monumentenzorg en Archeologie. De archieven en overige collecties zijn afkomstig uit Dordrecht en een dertiental regiogemeenten. Er is een A fA grote collectie archeologische vondsten. Op i januari lit I zoog is Erfgoedcentrum DiEP als intern verzelfstandigd J gemeentelijk bedrijfvan start gegaan. De komende jaren jjjp**' zullen in het teken staan van de verdere uitwerking van de in het bedrijfsplan 2008 - 2011 beschreven ambities en taken. De missie van Erfgoedcentrum DiEP staat hierbij centraal: 'Geschiedenis betekenis geven voor jrjj» onze eigen tijd door confrontatie tussen heden en PK*.- 'X-** verleden'. Veel van deze activiteiten zullen plaatsvinden in het Hofkwartier, waar Erfgoedcentrum DiEP in Is 2012 - 2013 nieuwe huisvesting verwacht te krijgen. Wij zoeken een inspirerende leider, een boegbeeld, die de in het bedrijfsplan beschreven lijnen realiseert en ver der ontwikkelt en van daaruit een cultuurhistorische en maatschappelijke bijdrage voor de stad en regio concreet inhoud geeft. Je beschikt over een academisch denk- en werkniveau en bent bij voorkeur in het bezit van het diploma Archivistiek A. Je hebt werkervaring in een van de volgende kennisgebieden: geschiedenis, archieven, monumentenzorg of archeologie. We zoeken iemand met leidinggevende ervaring op inhoudelijk en zakelijk gebied. Iemand die goed in een bestuurlijk en politiek krachtenveld weet te opereren. Je bent resultaatgericht en ondernemend, hebt ervaring met het opzetten en aansturen van grote projecten en hebt een coachende stijl van leidinggeven met zowel aandacht voor beleid als uitvoering. Erfgoedcentrum DiEP Directeur Erfgoedcentrum DiEP Max. bruto jaarsalaris: 73.265, Aantal uren: 36 Vacaturecode: 2009D0066 Op de eerste plaats ben je mensen geef je als individu koers aan je eigen, unieke bestaan. Maar een groot deel van je leven ben je ook werknemer en vind je (als je 't goed doet) prettige werkgevers op je levenspad. Zoals de gemeente Dordrecht. Wij houden er rekening mee dat er meer is dan geld en carrière. Goed in je vel zitten en plezier hebben in je werk haalt het beste boven in mensen. En daarvan wil Dordrecht graag meegenieten. Daarom luistert de gemeente Dordrecht niet alleen goed naar haar burgers, maar ook naar haar werknemers. Want zij maken het verschil. Daar staat natuurlijk tegenover dat we wel wat van je verwachten. Zoals je motivatie om als werknemer resultaten te boeken, te staan voor wat je hebt afgesproken en betrokkenheid bij alles wat er leeft en speelt in deze mooie stad. Als gemeentelijke organisatie kunnen we ons extra plooibaar opstellen. En je persoonlijke wens (tijdelijk of structureel) in goed overleg afstemmen op onze belangen en die van de burgerij. Jouw gevoelige snaar hoort Dordrecht bijvoorbeeld graag...zéker als je daarna weer oog hebt voor de kwaliteit en de continuïteit van het kunst- en cultuuraanbod in deze creatieve stad. Ben je geïnteresseerd in een baan bij de gemeente Dordrecht? Solliciteer dan vóór 1 mei 2009 via www.werkenbijdrechtsteden.nl. Hier vind je ook informatie over de functie en de gemeente. Voor meer informatie over de functie kun je contact opnemen met Rein Meester, Directeur Programma's en Bedrijven telnr. (078) 639 64 03 of met Femke Salimans, Personeelsadviseur telnr. (078) 800 74 89. Acquisitie ti.a.u. deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. flnafeïStaKaiiaap Henny en zijn passie: de auto bus, 1974. Aan de slag met Marklin modeltreintjes, 1968. april 2009 archievenblad

Archievenblad | 2009 | | pagina 22