Laat maar schuiven het goed geordend moet DESIGN voor: detachering/vervanging selectie en vernietiging inventarisatie advisering begeleiding projecten Hans Lievestro Tel. 0573 - 22 15 26 Mobiel 06 - 10 93 40 76 koninklijke vereniging van archivarissen in nederland KVAN nieuws Van de bestuurstafel Tijdens de Algemene Ledenvergadering van de KVAN van 11 oktober 2007 is door het bestuur toegezegd een bijzondere ledenverga dering uit te schrijven met als onderwerp de toekomst van het archiefbestel en in het bijzon der de kwestie van de al dan niet scheiding van de functies algemene rijksarchivaris en direc teur Nationaal Archief. Het bestuur heeft deze toezegging gestalte gegeven met het congres '90 jaar Archiefwet, hoe nu verder?' op 31 maart 2008, waarin de toekomst van bestel en profes sie uitgebreid aan bod kwamen. De uitkomsten van de discussies leverden het bestuur de input voor het schrijven van een visie op deze toe komst, die tijdens de ledenvergadering in juni 2008 aan u zal worden voorgelegd. Zie ook het artikel van Erika Hokke in dit nummer voor het verslag van deze dag. Thijs Laeven voert momenteel in opdracht van de KVAN een onderzoek uit naar een model voor een goede aansluiting van de uitstroom uit het archiefonderwijs op het beroepsveld en de daar gestelde kwaliteitseisen. Aanvankelijk werd daarbij op accreditatie gekoerst, maar uit eindelijk is besloten Laeven te vragen een model voor certificering van de beroepsgroep uit te werken. Certificering vormt immers een goed uitgangspunt voor het beoordelen van de kwa liteit van het onderwijs. Bij deze certificering zullen de beroepsprofielen die in opdracht van de adviescommissie van de Archief school zijn geformuleerd, uitgangspunt zijn. Binnenkort zal overleg gevoerd worden met de vereniging van archiefinstellingen, BRAIN. Een van de gespreksonderwerpen zal deze certificering zijn. Certificering is immers alleen zinvol als werk gevers een voorkeur geven aan gecertificeerde professionals en er overeenstemming is over de daarbij gestelde eisen. De zittingstermijn in het KVAN-bestuur van studentlid Evert Florijn is vervuld. Het bestuur is dan ook op zoek naar een stu dent die zijn plaats wil innemen. Voor meer informatie en aanmelding stuurt u een e-mail naar het KVAN-bureau. Mag ik me even voorstellen? Mijn naam is May Scheepers. Ik beman sinds oktober 2007 het bureau van de KVAN. Het bureau is gevestigd in Arnhem bij het Gelders Archief, waar ik sinds 1997 werk zaam ben. Binnen mijn full-time baan als managementassistente vervul ik 24 uur per week bureauwerkzaamheden voor de KVAN. Ik ben dagelijks bereikbaar tussen 9.00 en 17.30 uur. Via de telefoon (026-3521605) en per mail natuurlijk (bureau@kvan.nl). Bij verlof, vakantie of ziekte neemt mijn collega Andrieke Ollefers waar voor dringende zaken. Het eerste jaar van mijn werkzaamheden voor de KVAN wil ik gebruiken om me de materie eigen te maken en de diverse administraties naar mijn eigen inzichten in te richten. Sinds janu ari 2008 is ook de leden- en financiële admini stratie overgegaan naar het bureau. Omdat de overdracht nog niet volledig is afgerond heb ben de leden en abonnees nog geen betaiings- verzoek gehad voor 2008. Ik verwacht dat deze in mei zullen worden verstuurd; dan zal een en ander op orde zijn. Om te komen tot een leden- administratie die up-to-date is, zal ik waarschijnlijk nog enkele malen een beroep op jullie doen. Nu echt iets over mezelf. Ik ben geboren (in 1965) en getogen in het Noord-Limburgse Venray, maar woon al weer 15 jaar in Arnhem. Ik woon samen met Jeroen; beiden zijn we erg reislustig en willen we alles van de wereld zien. Eind juli vertrekken we voor drie weken naar Maleisisch Borneo (bij dezen is mijn afwezigheid op het bureau gemeld!). We wonen in een huis uit de jaren dertig waar veel aan geklust moet worden; dit is dan ook grotendeels mijn vrijetijdsbesteding. Verder ben ik dol op lekker eten, onze kat Droppie, Jeroens zoon Niels, gezelligheid en nog veel meer... KVAN Nieuws Bureau KVAN Redactie Archievenblad 31 www.bomefa.nl 038 337 04 44 Bomefa kent u waarschijnlijk al als leverancier van (archief) kasten. De flexibiliteit van ons archiefsysteem is echter ook uitermate geschikt voor het invullen van totaalconcepten op het gebied van archiefinrichting. We zoeken, passen en meten net zo lang tot de puzzel compleet is, want Bomefa heeft professionele antwoorden op vragen waar u niet omheen kunt. Heeft u ook moeite met het vinden van het juiste dossier in uw archief? Overzicht en eenvoud zijn hierbij kernwoorden en komen tot uiting in het verrijdbare BlOOO-systeem. Grote laden, uitte voeren in verschillende hoogte- en breedtematen zijn ideaal om structuur in uw archief aan te brengen. Het multifunctionele verrijdbare archiefrek van Bomefa maakt van uw archief een plek om gezien te worden. Internet: www.archiefburo.nl E-mail: info@archiefburo.nl Hazendiekske 4 7245 TA Laren (Sld.) Zwartevenstraat 17 1911 TN Uitgeest tel: 06-51996435 e-mail: info@archiefbc.nl internet: www.archiefbc.nl van archivarissen Discussie over het archiefbestel en de positie van de professional Onderzoek certificering Nieuw studentlid gezocht May Scheepers Bureau Koninklijke Vereniging van Archivarissen in Nederland. Voor informatie over de KVAN, bestelling van publicaties, aanmelding voor activiteiten en wijzigingen in de ledenadministratie kunt u contact opnemen met het bureau. Kopij voor het Archievenblad, berichten voor deze rubriek en mutaties in de Almanak van het Nederlands Archiefwezen kunt aan het bureau van de KVAN doorgeven. Markt I 681 I CG Arnhem Tel.: (026) 352 16 05 E-mail: bureau@kvan.nl Internet: www.kvan.nl Postbank Bureaurekening: 1506908 De KVAN is een beroepsvereniging, die alle mensen verenigt die werk zaam zijn in het archiefveld. Het is geen vereiste dat leden het diploma archivistiek bezitten. Het archiefveld is zo divers, dat mensen met zeer ver schillende achtergrond/opleiding daar in werkzaam zijn.Allen zijn welkom als lid van de KVAN! De Koninklijke Vereniging van Archivarissen in Nederland stelt zich ten doel de belangen van het Nederlands archief wezen te behartigen en de deskundig heid van archivarissen te bevorderen. De vereniging organiseert onder meer studiedagen, internationale uitwisselingen en buitenlandse ori ëntatiereizen. Leden van de KVAN ontvangen kosteloos het Archievenblad en de Almanak van het Nederlands Archiefwezen. Student-leden en begin nende beroepsbeoefenaars kunnen tevens lid worden van de Sectie Nieuwe en Aankomend Archivarissen en Informatiespecialisten (SNAAI). De contributie voor het lidmaatschap van de KVAN bedraagt 64,50 per jaar (een hogere bijdrage is welkom). De contributie voor een student-lid bedraagt 19,50 per jaar. mei 2008 archievenblad

Archievenblad | 2008 | | pagina 15