Omdat het SCdlMGn van boeken in kleur veel slimmer kan Start bouw nieuw streekarchief Noord-Veluwe www.kn.nl Hoe de Konica Minolta PS5000C uw scanproblemen oplost. The essentials of imaging ■Jr KONICA MINOLTA dienstverlening Een vriendelijk zonnetje overstraalde op vrijdag 12 oktober 2007 de noorde lijke Veluwe toen de Gelderse gedepu teerde Esmeijer, portefeuillehouder van onder meer cultuur, het bouwbord ont hulde dat op de plaats in het park ach ter het gemeentehuis van Epe staat waar straks de archiefdepots ondergronds zul len worden gebouwd. Omdat de provin cie Gelderland een aanzienlijke subsidie heeft toegezegd voor dit bouwproject, was de gedeputeerde gevraagd de ope ningshandeling te verrichten. De plek is gekozen omdat die hoog en droog ligt: op 12 meter boven NAP en met een grondwaterstand van rond de 4 meter onder maaiveld. Bovendien kan hier goed aansluiting worden gevonden aan het bestaande gemeentehuis van Epe ten behoeve van kantoor- en publieks ruimten en kan worden geprofiteerd van de bestaande faciliteiten van het gemeen tehuis. De verbindingen met het open baar vervoer zijn zo goed als ze binnen het gebied van het streekarchief maar te krijgen zijn. Het streekarchief heeft straks een eigen ingang grenzend aan de grote - gratis - parkeerplaats voor de super markt van 's lands bekendste grootgrut ter. Achter deze ingang is een halletje en daaraan grenzend meteen de studiezaal. Aansluitend aan het gemeentehuis zal een nieuwe hal komen met een eigen een vloeiende overgang naar het park. Ondergronds komen er twee depots en een quarantaineruimte, alles gedekt met aarde en parkaanleg, zodat het park zomin mogelijk zal worden aangetast. Kortom, zand erover! Om de bestaande volwassen bomen wordt zorgvuldig heen gebouwd. Hun wortels bepalen de uiterste grenzen van de twee depots. Een depot wordt bijna 187 m2, het andere ruim 140 m2, samen goed voor 327 m2 en naar wij hopen goed voor ongeveer 3500 meter planken. De quarantaineruimte wordt ongeveer 20 m2. Met dit geheel moeten we de komende veertig jaar voor deze drie gemeenten met samen 65.000 inwoners vooruit kunnen. In eerste instantie zal niet meer dan de helft van de ruimte in beslag worden genomen. ruime ingang van buiten voor het verhui zen van de archieven. In die hal komen ook de technische ruimte en de trap en lift. Dit gedeelte zal een glooiend dak met groene planten krijgen. Zo ontstaat - vanIÏeugten I Royal Haskoning is de ontwerper en heeft het toezicht op de bouw. Bouwbe drijf Van Norel uit Epe was de laagste inschrijver en zal de bouw uitvoeren. Deze bouwers zullen het bouwkundige deel inclusief technische (klimaat)installaties leveren voor 945.000 euro. Dat is per netto vierkante meter depot 2890 euro. Wij hebben de totale begroting, inclusief de inrichting van de depots en de kan toor- en studiezaal, inclusief alle appara tuur op enkele leesapparaten na, op 1,4 miljoen euro staan. Dat is per netto vier kante meter depot 4280 euro. We moeten toegeven dat de cijfers waar we in eerste instantie van uitgingen, niet zo hoog waren. We zien er al naar uit om straks vanaf één plek en vijf dagen per week onze bezoekers te kunnen bedienen. In de andere twee gemeenten zul len hoogstwaarschijnlijk zogeheten Historische Informatie Punten wor den achtergelaten. bouwbedrijf van Norel b.v. epe I *5 Het scannen van boeken is nu eenmaal een lastige klus. Boeken zijn zwaar en geopend moeilijk plat op een scanner te leggen. Gebonden boeken dreigen al snel te beschadigen en teksten en afbeeldingen in de rug van het boek vervormen. Maar niet met de nieuwe Konica Minolta PS5000C. Deze scant boeken van bovenaf en corrigeert automatisch de kromming in de rug. Of het origineel nu zwart-wit of in kleur is, een standaard of afwijkend formaat heeft. De Konica Minolta PS5000C zorgt eenvoudigweg voor de best denkbare reproductie. Meer weten over deze slimme bookscanner? Kijk op www.kn.nl of bel GRATIS 0800 - 022 21 41. KN bv, Postbus 237, 1170 AE Badhoevedorp, tel. 0800 - 022 21 41, fax 020 - 658 41 60, e-mail: info@kn.nl Exclusive Distributor Door Gerrit Kouwenhoven Momenteel wordt hard gewerkt aan de bouw van het streekarchief Noord-Veluwe. Hier worden straks de archieven van de gemeen ten Epe, Hattem en Heerde ondergebracht. De Gelderse gedeputeerde voor cultuur Esmeijer onthult het bouwbord van het nieuwe streekarchief Noord- Veluwe. Zand erover! De bouwvakkers kunnen aan de slag. m y* I—r LIF-" ...„ruertle h gom m».- Hsnc"- jderlandj sera** K Constructeur: Royal Haskoning Nijmegen f Installatie advies: F Van Heugten Nijmegen Op één plek, vijf dagen per week Gerrit Kouwenhoven is streekar chivaris van Noord-Veluwe. februari 2008 archievenblad I

Archievenblad | 2008 | | pagina 8