Afdelingsmanager Informatie en Kennis vvan zeeuws Archief Het Zeeuws Archief zoekt op korte termijn een: Het Zeeuws Archief is hét historisch informatiecentrum van en voor Zeeland. Een team van 40 enthousiaste en vakkundige medewerkers en evenzoveel vrijwilligers werkt vanuit het monumentale Van de Perrehuis met zijn ultramoderne nieuwbouw aan het behoud, beheer en beschikbaarstellen van de Zeeuwse geschiedenis. Het Zeeuws Archief ontstond in 2000 uit een fusie tussen het Rijksarchief in Zeeland en de gemeentearchieven van Middelburg en Veere. Sinds 2007 beheert het Zeeuws Archief ook de archieven van het Waterschap Zeeuwse Eilanden. Op dit moment is het Zeeuws Archief aan het reorganiseren om beter in te spelen op de sterk toenemende digitalisering. Het voorgestane organisatiemodelgaat uit van twee a/delingen die gezamenlijk één integraal werkproces uitvoeren, namelijk de afdelingen 'Informatie en Kennis' en 'Beheer en Exploitatie'. U bent verantwoordelijk voor het integraal management van de afdeling 'Informatie en Kennis' (in totaal ca. 15 medewerkers). De afdeling omvat de volgende (deel)werkprocessen in zowel de fysieke als de digitale omgeving: informatiebeheer en -ontsluiting, educatie, presentatie, relatiebeheer, inspectie en acquisitie. Als onderdeel van het managementteam levert u een bijdrage aan het beleid van de organisatie als geheel en ontwikkelt u hiervan afgeleid beleid voor uw afdeling. U houdt zich op de hoogte van voor de werkprocessen relevante nieuwe ontwikkelingen, in het bijzonder ten aanzien van digitale toegankelijkheid en digitale duurzaamheid. U heeft een academisch werk- en denkniveau en bent in het bezit van het diploma Archivistiek A. U beschikt over relevante managementervaring en het vermogen om te kunnen inspireren, coachen, delegeren, plannen en organiseren. U kunt snel nieuwe informatie opnemen, deze verwerken en effectief toepassen. Bovendien heeft u een goed ontwikkeld omgevingsbewustzijn en beschikt u over een helicopterview. U bent een teamspeler en heeft uitstekende sociale en communicatieve vaardigheden. Behalve kennis van, heeft u ook inzicht in en affiniteit met relevante wet- en regelgeving, automatisering- en digitaliseringontwikkelingen, (ICT) auditing en inspectie in de papieren en de digitale omgeving. U wilt met uw kennis en vaardigheden een bijdrage leveren aan de verdere uitwerking van de reorganisatie. U bent de plaatsvervanger van de directeur en vertegenwoordigt als zodanig mede het Zeeuws Archief naar buiten. Wij bieden een afwisselende en uitdagende functie in een prettige werkomgeving en een organisatie die volop in ontwikkeling is. De medewerkers en vrijwilligers zijn betrokken bij en trots op hun organisatie, hun werk en hun 'product'. Door zijn rijke cultuurhistorie en fraaie natuurschoon is het in Zeeland aangenaam wonen en leven. Het salaris bedraagt, afhankelijk van ervaring, maximaal 5173,- per maand bij een volledige betrekking van 36 uur per week (schaal 13). Voor meer informatie over de functie kunt u contact opnemen met de directeur van het Zeeuws Archief) drs. R.L. Koops, tel. 0118 67 88 04. Voor meer informatie over het Zeeuws Archief, zie onze website www.zeeuwsarchiefnl. Uw sollicitatie kunt u tot uiterlijk 25 februari 2008 richten aan het Zeeuws Archief, t.a.v. mw. A. Groenewegen, Postbus 70, 4330 AB Middelburg of mailen naar a.groenewegen@zeeuwsarchie£nl, onder vermelding van 'vacature afdelingsmanager Informatie en Kennis'. Een assessment kan deel uitmaken van de sollicitatieprocedure. koninklijke vereniging van archivarissen in nederland Administratieve wijzigingen Per 1 januari 2008 is de leden-/financiële administratie van de KVAN en de abonnemen tenadministratie van het Archievenblad overge gaan van Van Lonkhuizen van Oosten te Bavel naar het Bureau van de Koninklijke Vereniging van Archivarissen in Nederland, Markt 1, 6811 CG te Arnhem. Declaraties, rekeningen en dergelijke zaken tot en met 31 december 2007 moeten nog naar Van Lonkhuizen worden gestuurd. Alle stukken vanaf 1 januari 2008 die nen naar het nieuwe adres in Arnhem gestuurd te worden. Bureau KVAN verhuisd! In oktober 2007 is het bureau van de KVAN ver huisd naar de stichting Erfgoed Diensten. Deze facilite- rende stichting voor het archiefwezen is ondergebracht bij het Gelders Archief in Arnhem. Patricia Redder en Susana Duarte hebben de werkzaamheden van het bureau en het Archievenblad inmiddels overgedragen aan May Scheepers. Het nieuwe adres van de KVAN is: Markt 1, 6811 CG Arnhem. Telefoon: (026) 352 16 05 De website en de email voor het bureau blijven het zelfde, namelijk www.kvan.nl en bureau@kvan.nl. Voor het aanleveren van artikelen of contact met de redac tie kunt u mailen naar redactie@archievenblad.nl. Persberichten kunnen voortaan worden gezonden naar persberichten@archievenblad.nl. Nieuw: KVAN Nieuwsservice Wilt u het nieuws op de KVAN web site op de voet blijven volgen? Dat kan. Schrijf dan snel in op de KVAN Nieuwsbrief via http://archiefstart- punt.nl/kvan. U ontvangt dan met enige regelmaat de laatste berichten van de KVAN in uw mailbox. Het enige dat u hiervoor hoeft te doen, is naar bovenstaande link te gaan en u in te schrijven. Ter inzage legging selectielijsten De inzage termijn van selectielijsten is ver kort van acht naar zes weken. Voorheen werd per maand een aankondiging geplaatst van de ter inzage liggende selectielijsten. In verband met het moment van verschijnen van het Archievenblad is dit soms niet meer tijdig mogelijk. Daarom deze algemenere aankondiging van Het Nationaal Archief om belangstellenden te attenderen op momenten van inzage van selectielijsten. Samen met het bijbehorende rapport van het institutio neel onderzoek en het verslag van het driehoeks overleg zijn de (ontwerp)selectielijsten beschik baar: op de website van het Nationaal Archief: www. nationaalarchief.nl (archiefzorg/selectie) op de website van het ministerie van Onderwij s, Cultuur en Wetenschap: www.minocw.nl (openbaarheid) bij de informatiebalie in de studiezaal van het Nationaal Archief. Voor vragen kunt u mailen naar angela.dellebe- ke@nationaalarchief.nl Nog tot 13 februari 2008 kunt u schriftelijk reageren op de volgende ter inzage liggende selectielijsten (adres: Nationaal Archief, t.a.v. drs. R.D.H. van Velden, waarnemend hoofd Selectie&Acquisitie, Postbus 90520, 2509 LM Den Haag): Algemene Rekenkamer Vermogensrecht KVAN Nieuws Bureau KVAN Redactie Archievenblad k'EJ Wat houdt de functie in? Wat vragen wij? Wat bieden wij? Meer informatie? archivarissen Bureau Koninklijke Vereniging van Archivarissen in Nederland. Voor informatie over de KVAN, bestelling van publicaties, aanmelding voor activiteiten en wijzigingen in de ledenadministratie kunt u contact opnemen met het bureau. Kopij voor het Archievenblad, berichten voor deze rubriek en mutaties in de Almanak van het Nederlands Archiefwezen kunt aan het bureau van de KVAN doorgeven. Markt I 681 I CG Arnhem Tel.: (026) 352 16 05 E-mail: bureau@kvan.nl Internet: www.kvan.nl Postbank Bureaurekening: 1506908 De KVAN is een beroepsvereniging, die alle mensen verenigt die werk zaam zijn in het archiefveld. Het is geen vereiste dat leden het diploma archivistiek bezitten. Het archiefveld is zo divers, dat mensen met zeer ver schillende achtergrond/opleiding daar in werkzaam zijn.Allen zijn welkom als lid van de KVAN! De Koninklijke Vereniging van Archivarissen in Nederland stelt zich ten doel de belangen van het Nederlands archief wezen te behartigen en de deskundig heid van archivarissen te bevorderen. De vereniging organiseert onder meer studiedagen, internationale uitwisselingen en buitenlandse ori ëntatiereizen. Leden van de KVAN ontvangen kosteloos het Archievenblad en de Almanak van het Nederlands Archiefwezen. Student-leden en begin nende beroepsbeoefenaars kunnen tevens lid worden van de Sectie Nieuwe en Aankomend Archivarissen en Informatiespecialisten (SNAAI). De contributie voor het lidmaatschap van de KVAN bedraagt 64,50 per jaar (een hogere bijdrage is welkom). De contributie voor een student-lid bedraagt 19,50 per jaar.

Archievenblad | 2008 | | pagina 23