Bookkeeper* OOOO PreservationTechnologies FILES FACILITIES Restauratie Atelier Helmond bv Restauratie, en conservering van papier, leer en perkament Ondersteuning bij calamiteiten Nieuw Uw waardevolle documenten gaan bij ons door vakkundige handen. Tijdelijke ondersteuning nodig om uw (digitale) informatiehuishouding procesgericht op orde te brengen? Dl-facilities is gespecialiseerd in: wegwerken van archiefachterstanden (her-)inrichting van archieven tijdelijke ondersteuning bij de uitvoering van de reguliere DIV -taken Dl - facilities Documentair Informatiemanagement IJsduikerstraat 23 2492 PM DEN HAAG 06 - 53524853 070 - 3265588 info@DI-facilities.nl www.DI-facilities.nl A WORLD LEADER IN PAPER PRESERVATION Preservation Technologies B.V. voor: massa-ontzuring van archiefmateriaal, boeken, kranten, posters, prenten, tekeningen etc. door middel van de beproefde Bookkeeper methode Vriesdrogen van nat papier Herverpakken in zuurvrij material Verkoop ontzuringssprays en spraysystemen Ontsmetten en reinigen Verkoop en administratie Pluim-es 18 - 2925 CM Krimpen aan den IJssel Tel.: 0180 521188 GSM: 0653672024 Fax: 0180 525400 E-mail: johnvandorsten@ptbv.nl Productie Middenweg 576B - 1704 BR Heerhugowaard Tel.: 072 5724330 Fax: 072 5724331 Zonneschijn na donkere dagen! Microsoft helpt Britse archieven toegankelijk te houden NIEUWS OVER PRODUCTEN EN DIENST VERLEN I N G 13 Boeken en losse stukken Charters en zegels Prenten, tekeningen, kaarten en affiches Brand- en waterschade Schimmelbestrijding incl. verhuizingen Uw rechtstreekse partner voor gammadoorstraling Consultancy betreffende beheer van archieven Verzorgen van digitalisering en verfilming Inktvraatbehandeling 24 uur bereikbaar op+31 (0)6 - 536 50 007 Tijdens kantooruren: +31 (0)492 - 55 39 90 Panovenweg 40, 5708 HR Helmond (NL) Tel. +31 (0)492 - 55 39 90 Fax +31 (0)492 - 55 24 42 E-mail: infoó>restauratie-atelierhelmond.nl internet: www.restauratie-atelierhelmond.nl 1 Specialisten in Documentaire Informatie Voorziening Jeroen Boschstraat 16, 5025 NV Tilburg, 06-38033704 en b.g.g. 013-4685392 Archiefbewerking Wegwerken van achterstanden "gH? Detachering EgH? Interim management EgH? Archiefopslag (bewerking, inventarisatie, opvraagservice) Breng licht en overzicht in Uw archief, contact F F voor een vrijblijvend onderhoud Ook Internationaal actief: o.a. Curacao, Aruba, St. Maarten E-mail: r.steba@home.nl Op 1 juli is Marco de Niet benoemd als directeur van Digitaal Erfgoed Nederland. Na het vertrek van Jos Taekema als directeur van DEN was hij al waarnemend directeur. Alexandra Daniëls is onlangs benoemd als tweede coördinator Archieven bij Bureau Metamorfoze, dat subsidies ver leent aan projecten in het kader van het landelijke gelijknamige conserve ringsprogramma. De andere coördinator Archieven is Erik van der Doe. Na een verbi ntenis van 30 jaar bij het Nederlands architectuurinstituut, voor heen Nederlands Documentatiecentrum voor de Bouwkunst, heeft Mariet Willinge afscheid genomen als hoofd van de afdeling Collectie. Zij is met ingang van 1 juli opgevolgd door Patricia Alkhoven. Zij was voorheen directeur van het internationale consortium UDC (Universele Decimale Classificatie). Patricia Alkhoven is specialist op het gebied van digitalisering van collecties en archieven, waarover zij zowel doceert als publiceert. Willinge blijft de komen de jaren aan het instituut verbonden als expert op het gebied van architectuurar chieven en om de internationale contac ten van het NAi blijven onderhouden. Voor vermelding in deze rubriek is de redac tie afhankelijk van berichten die aan haar worden doorgegeven. The National Archives van Groot- Brittannië en Microsoft werken samen om Microsofts oude bestandsformaten lees baar te houden. Daartoe hebben ze een Memorandum of Understanding getekend. Moderne computers hebben moeite met het lezen van oudere bestandtypes. Sommige zijn zelfs helemaal niet meer te lezen. The National Archives heeft, naast geschreven materiaal over een periode van 900 jaar, intussen ook meer dan 580 terabytes aan data in oude bestandtypes van programma's die niet meer commercieel te krijgen zijn, zoals oude versies van Microsoft Office. The National Archives krijgt via het program ma Microsoft Virtual PC 2007 toegang tot oudere versies van onder meer Windows en Microsoft Office. Werknemers van de archieven krijgen ook de mogelijkheid om bestanden om te zetten naar Open XML, een standaard die aanzienlijk minder gevoe lig is voor veroudering. Karmac l&l groeit naar 180 medewerkers Karmac Informatie Innovatie (I&I) heeft een enerverend jaar achter de rug. Tussen augustus 2006 en mei 2007 ver drievoudigde het aantal personeelsleden: van 60 naar circa 180! Manager Wim van Werven: "We behoren nu tot de top 3 dienstverleners in Nederland en België." Karmac I&I, gevestigd in Lelystad, is expert in digitale informatieverwerking, archiefopslag en hosting van gedigitali seerde informatie. "Wij maken van papie ren archieven elektronische archieven. Wim van Werven, manager bij Karmac l&l. Wie archieven wil bewaren, kan ook bij ons terecht. Karmac bezit ruim 40.000 m3 moderne opslagruimte voor archieven. Ook verzorgen we de inkomende post van een bedrijf. Wij digitaliseren die en zetten die vóór 09.00 uur op het netwerk van de klant klaar. De gedigitaliseerde post wordt voorzien van kenmerken, aan de hand waarvan de post door de orga nisatie van de klant wordt gerouteerd. Op al deze gebieden zijn we de afgelopen tijd flink gegroeid." Karmac Informatie Innovatie digitali seert onder meer de historische archie ven van Reaal Verzekeringen. Sinds enige tijd is er een 'lijndienst' ingesteld tus sen Alkmaar en Lelystad om de 320.000 dossiers te verplaatsen naar de produc tieruimte van Karmac. Verder wordt momenteel de uitgebreide cartotheek van de Kanselarij der Nederlandse Orden, die de jaarlijkse lintjesregen en overige bij zondere toekenningen organiseert, gedi gitaliseerd: 400.000 kaartjes over gedeco reerden en 5300 decoratievoorstellen per jaar! Karmac I&I digitaliseert daarnaast de archieven van de gemeente Almere en vele duizenden persoonskaarten van de gemeente Zoetermeer. "Werk te over", zegt Wim van Werven. Werving via uitzend bureaus leverde niet de gewenste respons op. "Daarom schakelden we ons personeel in om in eigen kennissenkringen collega's te werven. Ze kregen we voldoende men sen voor de avondploegen." Karmac Informatie Innovatie wil de komende jaren de dienstverlening verdie pen en verbreden. Wim van Werven: "We zullen ons daarbij vooral concentreren op documentconversie, in- en outsour cing van administratieve processen en opslag van informatie. We gaan ook ver dere mogelijkheden voor uitbreiding in Europa onderzoeken." Gratis uploaden van videofilms VIDIDOC uit Warmenhuizen in Noord-Holland heeft in samenwerking met Tetteroo Productions BV in de afge lopen 18 jaar een groot videobestand over Nederlandse gemeenten opgebouwd. Deze video's tonen historische beelden, sport, cultuur, recreatie, infrastructuur, handel en industrie, etcetera. Tot nu toe zijn er van bijna 400 gemeenten (van de 458) video's gemaakt, van sommige gemeenten zelfs verschillende. In al deze gemeenten zijn ook clips gemaakt van het plaatselijke bedrijfsleven. Onlangs is de site gemoderniseerd en gebruikers vriendelijker gemaakt en in de komende maanden wordt het materiaal van de afgelopen 18 jaar geupload. De bedoeling is om zoveel mogelijk informatiefilms op de site te presenteren en ook wordt instel lingen de gelegenheid geboden video's gratis op de site plaatsen. Meer info op: www.vididoc.com. september 2007 archievenblad

Archievenblad | 2007 | | pagina 6