Omdat het SCdlUIGIl var boeken in kleur veel slimmer kan Ella Kok-Mqjewska winnaar TTP 2006 -MM www.kn.nl KONICA MINOLTA The essentials of imaging Hoe de Konica Minolta PS5000C uw scanproblemen oplost. educatie en communicatie Met veel spanning en enthousiasme wachtten de genomineerden op het ver lossende woord dat gegeven werd door de voorzitter van de jury, Joost Cox. In de stijl van de Oscar-uitreiking scheurde hij de envelop open, haalde langzaam het juryrapport eruit en en begon voor te lezen. "In de kroon van de vijf kandida ten die de jury voor zich zag verschijnen op de vrijdagochtend waarop zij hun talent presenteerden, was er één parel die schitterde. Medio jaren '90 kwam Ella Kok-Majewska naar Nederland. Vanaf 2000 is zij begonnen als medewerkster studiezaal van het Regionaal Archief Rivierenland in Tiel. Daar heeft zij zich opgewerkt tot een managementfunctie en heeft zij in die tussentijd twee wapen feiten verricht van grote klasse," aldus het juryrapport. In de eerste plaats heeft Ella grote delen van het fysieke audiovi suele archief van het Regionaal Archief omgezet en toegankelijk gemaakt voor scholen in Tiel. Hiermee heeft zij een brug geslagen tussen historische infor matie en de jeugd in de regio. Daarnaast heeft zij in 2006 een afstudeerscriptie van uitzonderlijke kwaliteit geschreven in het kader van haar opleiding Infor matiemanagement en Archivistiek aan de Hogeschool van Amsterdam. In deze scriptie heeft zij een aanpak ontwikkeld voor het archiveren van audiovisuele middelen van verschillende typen, geba seerd op gezonde, hecht doortimmerde bedrijfskundige en logistieke principes, geheel compleet met procesontwerpen en -beschrijvingen en stappenplannen. Dit onderzoek wordt nu gebruikt door instellingen uit heel Nederland. "Een schitterende prestatie van iemand met een groot talent. Een applausje waard!," vervolgde de juryvoorzitter. "Inmiddels kijkt Ella al weer verder. Zij volgt nu een MB A-opleiding, kennelijk omdat zij nog lang niet is uitgeleerd en zichzelf nog verder wil ontwikkelen. Zij spreekt inmiddels perfect Nederlands, is op een uiterst plezierige manier niet op haar mondje gevallen en neemt ieder voor zich in met haar charme en overtuigings kracht. Zonder de andere genomineer den te kort te doen, is Ella Kok-Majewska het TopTalent dat de prijs met vlag en wimpel heeft verdiend. De jury wenst haar, en natuurlijk ook alle vier de ande re genomineerden, een mooie toekomst toe, met daarin ongetwijfeld nog vele hoogtepunten." Na de voorrondes zijn vijf kandida ten de strijd met elkaar aangegaan voor de TTP Talentprijs 2006. Op vrijdag 16 februari presenteerden de vijf genomi neerden - Jelle Kruizinga, Ella Kok- Majewska, Jochem Visser, John Donker en Michiel Hobbij#- hun bijzondere pres taties in het Park Plaza Hotel in Utrecht voor de jury, die aangenaam verrast was door de gedrevenheid en professionali teit waarmee de genomineerden zichzelf presenteerden. John Donker, de tweede prijswinnaar, is een bij uitstek self-made man. Na een wat onrustig verlopen schoolopleiding en een start als medewerker postregistra tie, heeft John de gemeente Zoeterwoude op sleeptouw genomen de eenentwintig ste eeuw in. Dat betrof het ontwerpen en inrichten van de digitalisering van werk processen en het inrichten van digitale loketten. "Van puur operationeel werken is hij opgebloeid tot iemand voor wie zaken als veranderprocessen, beleidsma tig denken en het leren spreken van de taal van bestuurders voortdurend op zijn netvlies staan. En iemand die met een natuurlijk gezag en een grote mate van onverstoorbaarheid optreedt," zo meldt het juryrapport. Jochem Visser, de derde prijswinnaar van de TTP Talentprijs 2006, werkt als DIV- medewerker/adviseur bij de Stichting ICTU. Uit een door hem uitgevoerd onderzoek naar het archiefsysteem bin nen ICTU was het aanstellen van perso neel met kennis van de Archiefwet één van de belangrijkste aanbevelingen. Daarnaast heeft hij in een nieuw project, 'Procesgebonden informatie', een route uitgestippeld op welke manier de infor matievoorziening geoptimaliseerd kan worden. Vanuit deze visie heeft hij ver der gewerkt aan een beheersreglement, selectielijst en ordeningsplan, program ma van eisen voor een applicatie en op dit moment het inrichten van een proef tuin met Alfresco. Naast de spreekwoordelijke eer kon den de prijswinnaars na afloop mooie prijzen in ontvangst nemen. De derde prijswinnaar wint ontving een Wollemi Pine Boom ter waarde van duizend euro (beschikbaar gesteld door BECIS) en een Color Image Scanner ter waarde van vijf honderd euro (beschikbaar gesteld door Circle Software). De tweede prijswinnaar ging naar huis met een Protos Classic Licentie ter waarde van 1775 euro en een Protos Basis Training ter waarde van 725 euro (beschikbaar gesteld door Pallas Athena), alsmede een weekendarrange ment ter waarde van vijfhonderd euro (beschikbaar gesteld door Pitney Bowes). De winnares werd gelukkig gemaakt met een persoonlijk geldbedrag van 2006 euro (beschikbaar gesteld door TTP), een trainingsbudget ter waarde van 5250 euro (beschikbaar gesteld door VHIC Faculty) en een interview in Od (beschik baar gesteld door SDU Uitgevers). De organisatie dankt alle kandidaten die meegedaan hebben met de verkiezing, de sponsoren en de jury. De jury bestond dit jaar uit een delegatie van VNG, DIVA KVAN, FM-Web en SOD vereniging. I 11 KN bv, Postbus 237, 1170 AE Badhoevedorp, tel. 0800 - 022 21 41, fax 020 - 658 41 60, e-mail: info@kn.nl Exclusive Distributor Het scannen van boeken is nu eenmaal een lastige klus. Boeken zijn zwaar en geopend moeilijk plat op een scanner te leggen. Gebonden boeken dreigen al snel te beschadigen en teksten en afbeeldingen in de rug van het boek vervormen. Maar niet met de nieuwe Konica Minolta PS5000C. Deze scant boeken van bovenaf en corrigeert automatisch de kromming in de rug. Of het origineel nu zwart-wit of in kleur is, een standaard of afwijkend formaat heeft. De Konica Minolta PS5000C zorgt eenvoudigweg voor de best denkbare reproductie. Meer weten over deze slimme bookscanner? Kijk op www.kn.nl of bel GRATIS 0800 - 022 21 41. Op 22 maart 2007 was de grote dag: de landelijke DivDag in de Jaarbeurs te Utrecht met om 3 uur 's middags de onthulling van de winnaar van de TTP Talentprijs 2006. Deze prijs wordt ieder jaar uitgereikt aan het veelbelovende talent binnen het vakge bied documentaire informatievoorziening en het archiefwezen. Dit keer viel de eer te beurt aan Ella Kok-Majewska. Tweede en derde prijs De prijzen Ella Kok-Majewska, winnaar van de TTP Talentprijs 2006. april 2007 archievenblad I

Archievenblad | 2007 | | pagina 5