Zaanstad Regionaal Historisch Centrum Alkmaar Regionaal Archief baan aan de zaan Gemeentearchivaris top van de Randstad www.zaanstad.nl Wij zijn voor Backoffice Belastingen en Gemeente Archief op zoek naar een 32 uur Wij vragen een enthousiaste functionaris die wordt belast met de uitvoering van de taken en bevoegdheden krachtens de Archiefwet van 1995 die tevens in staat is het gemeentebestuur te adviseren bij de uitvoering van de archieftaken. Hij/zij dient op de hoogte te zijn van relevante maatschappelijke en vakspecifieke ontwikkelingen en dient daarbij een duidelijke visie te hebben op informatica en digitale archiefvorming en beheer. De archivaris is integraal verantwoordelijk voor het resultaat van deze organisatie binnen de door het bestuur vastgestelde inhoudelijke en financiële kaders en geeft op een inspirerende en coachende manier leiding aan de collega's van het gemeente archief. De archivaris is verantwoordelijk voor het educatiebeleid, de public relations en de externe contacten met voor het archief relevante instellingen en organisaties op het gebied van cultureel erfgoed. Eind 2008 krijgt het Gemeente Archief een centrale plaats in de publiekshal van het nieuw te bouwen gemeentehuis van Zaanstad. De archivaris heeft een belangrijke rol bij de verplaatsing naar en de inrichting van het archief in het nieuwe stadhuis. Wij vragen Een op de functie gerichte academische opleiding en/of een diploma Archivistiek A of Hoger Archiefambtenaar. Ervaring in het leidinggeven en aantoonbare managementkwaliteiten. Kennis van en visie op vakspecifieke ontwikkelingen en op informatica en digitale archiefvorming. Ervaring in het opbouwen en onderhouden van voor het archief relevante netwerken. Aantoonbare affiniteit met documentair cultureel erfgoed. Goede communicatieve eigenschappen zowel mondeling als schriftelijk. Wij bieden Het salaris is maximaal 4.768,- bij 36-urige werkweek (schaal 12). Inschaling is afhankelijk van de leeftijd en ervaring. Het functieprofiel en de daarbij behorende competenties is op te vragen bij de afdeling PIO, telefoon (075) 655 23 47. U kunt ook mailen naar P&Oserviceteam@zaanstad.nl. Bel voor informatie over de functie naar de heer G.Hage, sectorhoofd, (075) 655 23 32. Een baan aan de Zaan. Zaanstad is ruimte om te werken. Ruimte om te wonen, te spelen en te genieten. Zaanstad is een stad vol contrasten en mogelijkheden. Historische plekjes worden afge wisseld door hedendaagse industrie, nostalgie vloeit over in innovatie. Groene veenweiden, Zaanse oevers en dorpse aangezichten, maar ook stedelijke voorzieningen en aansprekende cultuurmonumenten. Hiervoor komen jaarlijks ruim 1 miljoen internationale bezoekers naar de Zaanstreek. Zaanstad is ook een stad die voor uitkijkt. Ambitieus. Neem het nieuwe stadshart dat volop in ontwikkeling is, de komst van nieuwe bedrijfterreinen, de bouw van nieuwe en herstructurering van bestaande woonwijken of het creëren van culturele broedplaatsen. De gemeente Zaanstad wil haar ambities graag realiseren in nauwe samenwerking met de bijna 142.000 inwoners, de 7.500 bedrijven en de talrijke maatschappelijke organisaties. Daarbij zoeken we nieuwe medewerkers die ons enthousiasme delen en willen meebouwen aan een dynamische gemeenschap. In een organisatie die vraagstukken integraal wil aanpakken. Zaanstad is een flexibele werkgever en biedt ruimte voor persoonlijke ontwikkeling. De vacature staat ook op onze site www.zaanstad.nl/werkenbij. U kunt ons ook bellen op (075) 655 23 47. Stuur uw sollicitatiebrief en CV vóór 28 februari 2007 naar Gemeente Zaanstad, t.a.v. P&O serviceteam, Postbus 2000, 1500 GA Zaandam, onder vermelding van de functie. Of via P&Oserviceteam@zaanstad.nl. De briefselectie vindt plaats op maandag 5 maart 2007, de eerste gesprekken zijn gepland op woensdag 14 maart 2007. Gemeente Zaanstad neemt zijn verant woordelijkheid om het personeelsbestand een afspiegeling te laten zijn van de Zaanse beroepsbevolking. Daarom voert gemeente Zaanstad een actief diversiteitsbeleid. Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. Bij de gemeente Zaanstad staat de vraag van bewoners en bedrijven centraal. Medewerkers van de dienst Publiek zijn het eerste contact met de gemeente bij verzoeken en aanvragen. Service, snelheid en samenwerking met andere diensten, daar draait het om bij de publieksbalies. De backoffice van de dienst Publiek zorgt vervolgens bij de meer complexe zaken voor de administratie en juiste afhandeling. molen de Ooievaar, Zaandam IHB Het Regionaal Archief te Alkmaar beheert de oudere archieven van lokale overheden en particulieren in 16 gemeenten in Noord-Kennemerland en de Kop van Noord-Holland. De overheidsarchieven zijn gevormd door de huidige gemeenten en waterschappen en hun voorgangers. De particuliere archieven zijn afkomstig van kerkelijke instellingen, bedrijven, verenigingen, families en personen. Het Regionaal Archief beschikt verder over een topografisch-historische atlas met beeldmateriaal over de aangesloten gemeenten en een bibliotheek met een collectie over de geschiedenis van de regio en de algemene geschiedenis van Nederland. Het Regionaal Historisch Centrum Alkmaar is sinds 2003 een afzonderlijke gemeenschappelijke regeling. Het bestuur wordt gevormd door vertegenwoordigers uit de 16 deelnemende gemeenten. Binnen de archiefdienst wordt gewerkt met twee teams: Dienstverlening en Bewerken en Behouden. De belangrijkste ontwikkelingen voor de komende jaren zijn verdere digitalisering van archieven en collecties en de samenwerking met derden. Contacten met gemeenten, historische verenigingen, bibliotheken, musea en het onderwijs zullen worden geïntensiveerd om het gebruik en de ontsluiting van het historische bronnenmateriaal te bevorderen. Het Regionaal Archief is op zoek naar twee ervaren medewerkers: MEDEWERKER DIENSTVERLENING 1,0 fte. (36 uur per week, functieschaal 8 sector gemeenten) Wat gaat u doen In overleg met de teamcoördinator en uw collega's begeleidt u bezoekers op de studiezaal en voert u taken uit op het gebied van educatie en voorlichting. Het zwaartepunt zal daarbij komen te liggen op werkzaamheden in de studiezaal en taken voortvloeiende uit contacten met het onderwijs, het laatste in samenwerking met de educatief medewerker. Daarnaast draagt u als lid van het team Dienstverlening bij aan de ontwikkeling en het beleid van het team. BE S VYDEJf Wat wij van u verwachten U bent in het bezit van het Diploma Archivistiek B ofwel een vergelijkbare opleiding op minimaal HBO-niveau en heeft ervaring met educatieve werkzaamheden en affiniteit met het onderwijsveld. Kennis van de Noord-Hollandse geschiedenis is een voordeel. MEDEWERKER INSPECTIE EN ACQUISITIE 1,0 fte. (36 uur per week, functieschaal 9 sector gemeenten) Wat gaat u doen U voert onderzoeken uit en verricht, in overleg met de teamcoördinator, inspectiewerkzaamheden bij de aangesloten gemeenten. De inspecties richten zich op alle aspecten van het archiefbeheer. U brengt rapport uit over de resultaten. U levert een actieve bijdrage aan de ontwikkeling van methodiek en instrumentarium van de inspectie. U initieert en ontwikkelt beleid met betrekking tot de acquisitie. Wat wij van u verwachten U bent in het bezit van het Diploma Archivistiek B ofwel een vergelijkbare opleiding op minimaal HBO-niveau. U heeft affiniteit met informatievoorziening en -technologie en actuele kennis op het gebied van documentaire informatie voorziening. Ervaring in een vergelijkbare functie is een voordeel. Het Regionaal Archief zoekt medewerkers die initiatiefrijk zijn en zowel zelfstandig als in teamverband kunnen functioneren. U beschikt over goede communicatieve vaardigheden en bent klantgericht. Belangstellenden worden uitgenodigd hun sollicitatie met CV vóór 1 maart a.s. te richten aan de heer drs. P. Post, directeur-archivaris Regionaal Archief, Postbus 9232, 1800 GE te Alkmaar. Voor nadere informatie kunt u de website raadplegen: www.archiefalkmaar.nl of bellen met de teamcoördinatoren Dienstverlening (Harry de Raad, tel. 072-5662624) ofwel Bewerken en Behouden (Albert Zuurbier, tel. 072-5662613). Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld.

Archievenblad | 2007 | | pagina 23