DOX Het Nederlandse Rode Kruis ARCHIVARIS (60%) ^Support FILES FACILITIES M- U kunt ons inschakelen voor: Bewerking van archiefbestanden Advisering over informatiebeheer en -beleid Assistentie en detachering Training, begeleiding en opleidingen Restauratie Atelier Helmond fav Restauratie, en conservering van papier, leer en perkament Ondersteuning bij calamiteiten Nieuw 24 uur bereikbaar op+31 (0)6 - 536 50 007 Tijdens kantooruren: +31 (0)492 - 55 39 90 Uw waardevolle documenten gaan bij ons door vakkundige handen. Zonneschijn na donkere dagen! Een frisse kijk op informatiebeheer PROJECTBUREAU VOOR DOCUMENTAIRE ONDERSTEUNING EN CONSULTANCY Postbus 18, 1474ZG Oosthuizen Tel.: 0299-40 21 30 Fax:0299-40 21 31 http://vwwv.doxsupport.nl E-mail: info@doxsupport.nl DOXsupport is een landelijk werkende organisatie, die zich bezig houdt met dienstverlening op het gebied van (documentaire) informatievoorziening. Onze klantenkring bevindt zich voornamelijk binnen de overheid, alsmede non-profit organisaties. Aangesloten bij de branchevereniging PIM, Boeken en losse stukken Charters en zegels Prenten, tekeningen, kaarten en affiches Brand- en waterschade Schimmelbestrijding incl. verhuizingen Uw rechtstreekse partner voor gammadoorstraling Consultancy betreffende beheer van archieven Verzorgen van digitalisering en verfilming Inktvraatbehandeling Panovenweg 40, 5708 HR Helmond (NL) Tel. +31 (0)492 - 55 39 90 Fax +31 (0)492 - 55 24 42 E-mail: info£>restauratie-atelierhelmond.nl internet: www.restauratie-atelierhelmond.nl Specialisten in Documentaire Informatie Voorziening Jeroen Boschstraat 16, 5025 NV Tilburg, 06-38033704 en b.g.g. 013-4685392 Archiefbewerking Wegwerken van achterstanden ejHp Detachering Interim management Archiefopslag (bewerking, inventarisatie, opvraagservice) Breng licht en overzicht in Uw archief, contact F F voor een vrijblijvend onderhoud Ook internationaal actief: o.a. Curasao, Aruba, St. Maarten E-mail: r.steba@home.nl Het Nederlandse Rode Kruis is voor veel mensen synoniem aan hulp voor mensen in nood. Zoals slachtoffers van gewapende conflicten, in het heden maar ook van oorlogen uit het verleden. Mensen lijden nog steeds door wat in de Tweede Wereldoorlog is gebeurd. Na de bevrijding had het Nederlandse Rode Kruis de taak informatie aan verwanten te geven over het lot van de vermisten en doden. In die periode is het oorlogsarchief ontstaan, met documenten over de oorlog in Europa en in Azië. Met behulp van gegevens uit het archief verschaffen medewerkers van de afdeling Oorlogsnazorg lotgevalinformatie uit de Tweede Wereldoorlog en de dekolonisatieperiode (Bersiap) aan individuele oorlogsgetroffenen en diverse uitkeringsinstanties. Binnen de afdeling Oorlogsnazorg (ON) is per direct een vacature voor een Het betreft een tijdelijke functie voor de duur van 1 jaar. De archivaris werkt zelfstandig op de afdeling Oorlogsnazorg en wordt door het hoofd van de afdeling aangestuurd. Functie-inhoud: De taak van de archivaris zal bestaan uit het uitvoeren van een bewerkingsplan voor het WOII archief en het begeleiden van de automatisering en conservering van archiefbestanden. Hij zal daarbij meewerken aan projecten met andere archiefinstellingen en met het ministerie van VWS. Concrete taken behelzen: Nader toegankelijk maken van delen van het archief Institutioneel onderzoek naar Oorlogsnazorg als archiefvormer en naar de vormers van de bij de afdeling gedeponeerde archieven Opstellen van zoekpaden in het archief ten behoeve van gebruikers Zorg dragen voor de verbetering van de fysieke toestand van het archief Begeleiden van de digitalisering van archiefdelen Functie eisen: Archivistiek A of B opleiding Meerdere jaren ervaring in het vakgebied Kennis van en ervaring met automatisering en conservering Kennis van de Duitse en Engelse taal Aantoonbare ervaring in het aansturen van projecten Geschiedkundige kennis van WOII Goede mondelinge en schriftelijke vaardigheden Initiatief en innovatief Servicegerichte instelling Accuraat Salaris Salariëring vindt plaats volgens salarisschaal 11 van de CAO van het NRK 2669,- tot 3531,- bruto per maand bij een fulltime dienst verband). Aanstelling is voor bepaalde tijd. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met mevrouw Regina Grüter, hoofd Oorlogsnazorg, bereikbaar op telefoonnummer 070-4455825. Informatie en Reactie Uw schriftelijke sollicitatie met CV kunt u tot uiterlijk 1 maart, onder vermelding van vacaturenummer 9, per e-mail richten aan personeelszaken@redcross.nl afdeling P&O, t.a.v. Hans van Steen.

Archievenblad | 2007 | | pagina 22