Differs H Op zoek naar een echte specialist? @11B[digit Group kf BECIS is uw partij voor: Archiefbewerking Advisering Interim- en Project management Detachering Opleiding Buggenum Brunssum Rotterdam tel: 045-5691584 fax: 045-5331995 e-mail: info@vanbilsenconsultancy.nl internet: www.vanbilsenconsultancy.nl Van Bitsen Consultancy is een onderdeel van de Samen sterk in Document Management educatie en communicatie Vervolg van pagina 13 Zoals Jan Wilhem de Crane die onder panden vervalste bij de Bank van Lening of veilingmeester Isaac Hurgronje die menige scheeps- en goederenveiling uit de boeken wist te houden. Daarnaast werden bezoekers uitgenodigd om na te gaan of zij zelf frauderende voorouders hadden. En met succes, want de works hop 'Criminele Voorouders' was twee maal volgeboekt. Ook de voorzitter van de Stichting Vrienden van het Zeeuws Archief spoorde het publiek aan: "Wees niet huiverig, alle zaken die hier liggen zijn verjaard." Dat publiek genoot van de lezing 'Papieren Familiereünie' door Nelleke Noordervliet. Het programma telde verder tal van activiteiten in de stu- de Landelijke Archievendag gegeven. De themadag 'Van boezeroen tot bikini. Mode en kleding 1750-1950', die plaats vond op de locatie Kleine Houtweg van het Noord-Hollands Archief in Haarlem, was een groot succes. De themadag trok zo'n 750 bezoekers. Vooral de historische modeshows vielen in de smaak. Op de catwalk werden kleren getoond uit de jaren 1900-1950, afkomstig uit de collec tie van de Haarlemse styliste Joke van Dijk. Oproepen in de regionale media hadden tientallen oude foto's opgeleverd van bad- en kinderkleding. Aangevuld met beeldmateriaal uit de eigen collectie werden deze foto's tentoongesteld. Naast de nieuwe website van het Noord- Hollands Archief (www.noord-holiands- archief.nl), werd ook de website van de diezaal, het restauratie-atelier en het achttiende-eeuwse Van de Perrehuis. Bovendien konden bezoekers zich te goed doen aan de 'steekpenningen', die werden aangeboden door de van origine Zeeuwse snoepfabrikant Perfetti-Van Melle. Het Noord-Hollands Archief in Haarlem had ook een eigen invulling aan Provinciale Atlas Noord-Holland gelan ceerd (www.provincialeatlas-nh.nl). Vol gend jaar zal het Noord-Hollands Archief tijdens de Landelijke Archievendag weer open huis houden, maar dan in het nieu we publiekscentrum in de veertiende- eeuwse Janskerk in het centrum van de stad. Tot zover deze rondgang. Bijna zestig archieven deden mee aan de Landelijke Archievendag 2006. Een week later, op 21 oktober, reikte Jan Marijnissen aan het Regionaal Historisch Centrum Lim- burg de eerste prijs uit voor de lokale organisatie van de Landelijke Archie vendag. De tweede prijs ging naar het Stadsarchief Almere en aan het Regionaal Archief Tilburg werd de derde prijs uitge reikt. Een knappe prestatie voor al deze archiefinstellingen, vooral als u bedenkt dat er meer dan zeshonderd activiteiten waren. Activiteiten waarin de bezoekers konden kennismaken met de wereld van hun voorouders, zoals die ligt opgeslagen in vele meters documenten. Papier dat tot weer leven komt door de eigentijdse manier van presenteren aan het publiek, tijdens boottochten, via moderne websi tes of zelfs in een modeshow. We zijn benieuwd naar volgend jaar... ARCHIEFPROJECTEN U heeft geen tijd om uw archieven te bewerken? Wij wel! Differs is een jong bedrijf en heeft zich gespecialiseerd in: de inventarisatie, selectie en vernietiging van (semi-)statische archieven; het opstellen van beschrijvende inventarissen; het opstellen van selectielijsten; het opstellen van beheersregels en Quick scans; het tijdelijk vervullen van archieffuncties. Differs heeft vakkundige en gedreven mede werkers in huis met Archivistiek B en WA. Zij zijn in staat om zelfstandig uw archieven met zorg te bewerken en een mooi project resultaat af te leveren. Bovendien geldt voor onze medewerkers dat ze ook veel kennis hebben van de hedendaagse digitale manieren van archiveren. Janny Sietses 070 - 314 36 26 Differs archiefprojecten info@differs.nl www.differs.nl Differs, een Dd Groep onderneming. «jjL d-~' Interim Personeel; Interim- en project management; Advisering; Digitalisering; Archiefbewerking; Projecten Meer weten? Op onze website vindt u een overzicht van onze diensten en producten. Voor een vrijblijvend gesprek of een offerte kunt u bellen met: 020-4031147. BECIS, informatiespecialisten van deze tijd. Postbus 36079 1020 MB Amsterdam 020-4031147 WWW.BECIS.nl info@becis.nl van bitsen consu Kennismaken met de rijkdom van het Zeeuws Archief (foto Zeeuws Archief). Mode in Noord-Holland Historische modeshow in het Noord-Hollands Archief in Haarlem (foto Maaike Hermes). november 2006 archievenblad

Archievenblad | 2006 | | pagina 7