SCHEEREE «B.V. wegwerken van archiefachterstanden (her-)inrichting van archieven tijdelijke ondersteuning bij de uitvoering van reguliere DIV -taken D I -facilities Documentair Informatiemanagement Arthur van Schendelplein 15 2624 CM DELFT Telefoon 06-53524853 E-mail info@DI-facilities.nl www.Dl-facilities.nl IMm® tie Atelier Helmond bv HS5SS5^^2i Restauratie en conservering van papier, leer en perkament Ondersteuning bij calamiteiten Nieuw 24 uur bereikbaar op+31 (0)6 - 536 50 007 Tijdens kantooruren: +31 (0)492 - 55 39 90 Uw waardevolle documenten gaan bij ons door vakkundige handen. D I-facilities is gespecialiseerd in: Tijdelijke ondersteuning nodig om uw (digitale) informatiehuishouding procesgericht op orde te brengen? llniCompact verrijdbare archiefsystemen. In de afgelopen 39 jaar hebben wij bij zeer veel organi saties ruime ervaring opgedaan bij het oplossen van archiveringsproblemen. Voor u, als verantwoordelijke voor het archief, is het natuurlijk duidelijk dat de authentieke archiefopslagmethodes allemaal één ding gemeen hebben en dat is ruimtebesparing. Echter andere zaken verdienen net zoveel aandacht; in welke uitvoeringen kunnen de stellingen geleverd wor den,wat zal de invloed zijn op de klimatologische omstandigheden, welke aanpassingen zijn er aan het product gemaakt om beschadigingen van uw archivalia te voorkomen, wat zijn de veiligheidsvoorzieningen bij een verrijdbaar archief enz. Kortom, er zijn genoeg aandachtspunten waarbij Scheeres voor u een belangrijke én adviserende rol kan spelen. Heeft u interesse in onze producten stuur of fax deze bon naar onderstaand adres en informatie wordt u toegestuurd. Notulen Algemene Ledenvergadering KVAN Boeken en losse stukken Charters en zegels Prenten, tekeningen, kaarten en affiches Brand- en waterschade Schimmelbestrijding incl. verhuizingen Uw rechtstreekse partner voor gammadoorstraling Consultancy betreffende beheer van archieven Verzorgen van digitalisering en verfilming Inktvraatbehandeling Panovenweg 40,5708 HR Helmond (NL) Tel.+31 (0)492 - 55 39 90 Fax +31 (0)492 - 55 24 42 E-mail: infoó)restauratie-atelierhelmond.nl internet: www.restauratie-atelierhelmond.nl Boogschutterstraat 40, 7324 BA Apeldoorn Postbus 4168, 7320 AD Apeldoorn Tel. (055) 368 95 49 Fax. (055) 542 92 22 www.scheeres.nl verkoop@scheeres.nl Organisatienaam Naam contactpersoon Adres Postcode Plaats Telefoonnummer Bel mij op voor een afspraak l^an Donderdag 12 oktober 2006 Sociëteit 'De Witte', Den Haag 1. Opening De voorzitter, Fred van Kan, opent de verga dering om 14.08 uur. Er zijn geen wijzigingen op de agenda. 2. Notulen Algemene Ledenvergadering 7 juni 2006 De notulen worden ongewijzigd goedge keurd. 3. Mededelingen De voorzitter heeft de volgende mededelin gen: Mathilda van Geem verlaat het bureau van de KVAN. Zij heeft een nieuwe baan als secretaresse bij het Bestuursbureau van de Hogeschool van Amsterdam. Petra Sep volgt haar op. De nieuwe website van de KVAN is sinds 6 september 2006 in de lucht. Gijsbert Kruithof doet het beheer van de website. 4. Bestuurssamenstelling Fred van Kan deelt mee dat Betty Lutke Schipholt en Peter Diebeis zullen aftreden als bestuursleden. Fred van Kan bedankt hen namens de vereniging voor hun diensten en wenst Betty veel sterkte en beterschap. Peter Diebeis zal namens de KVAN wel plaats blij ven nemen in het overleg met de VNG. Erika Hokke en Pieter Koenders zullen nu plaatsne men in het bestuur. Pieter Koenders heeft ingestemd met het vervullen van de rol van secretaris. 5. Begroting 2007 Simon Tjaarda licht de begroting toe. Helaas is per ongeluk een verkeerde versie van de begroting opgestuurd. De correcte versie is op de vergadering uitgedeeld en wordt ook mee gestuurd met het volgende nummer van het Archievenblad. Er zijn geen structurele wijzi gingen ten opzichte van de begroting van vorig jaar. Er is rekening gehouden met infla tie, maar de contributie wordt niet gewijzigd. 6. Archiefonderwijs Naar aanleiding van de brief van de KVAN aan de minister over de voorgenomen herin richting van het archiefonderwijs, vertelt Fred van Kan over het gesprek dat Maarten Schenk en hij hebben gevoerd met Cécile van den Tweel (ministerie van OCW). De belang rijkste punten uit dat gesprek waren: de KVAN heeft het besluit om de subsidie voor de archiefschool stop te zetten niet aangevochten; de KVAN heeft wel gepleit voor het voort bestaan van het archiefonderwijs; afgesproken is om in november een ver volggesprek te hebben dat wordt voorbe reid door een kleine commissie, bestaande uit Maarten Schenk, Marianne Loef, Els van den Bent en Jorien Weterings. Het zal vooral gaan over kwaliteitseisen en het cur riculum; er zijn nog geen lobbyactiviteiten gestart. Op dit moment heeft dat nog geen zin. de KVAN heeft een vinger aan de pols en er is ruimte gebleken voor een gesprek over de invulling van het archiefonderwijs. De heer Ketelaar vraagt naar de voorwaarden voor de nieuwe invulling van het archiefon derwijs en wanneer die bekend moeten zijn. Fred van Kan antwoordt dat deze tijdig voor het ingaan van de nieuwe cultuurnota bekend moeten zijn. De heer Ketelaar merkt nog op dat er een aanzienlijke som geld op de cultuurbegroting wordt gereserveerd voor het archiefonderwijs en spreekt zijn zorg uit dat dit geld ook aan archiefonderwijs besteed blijft en niet aan andere ongetwijfeld ook zeer nuttige zaken. Margreet Windhorst merkt op dat de voorge nomen subsidiestop voor het onderwijs niet wil zeggen dat er niet opnieuw een subsidie aanvraag ingediend kan worden en dat dit - mits goed onderbouwd - niet bij voorbaat kansloos hoeft te zijn. Vervolgens reageert zij op een uitspraak die Gerrit Valk - ex-archiva- ris en oud-Tweede Kamerlid - in de media heeft gedaan, dat het niet zo'n vaart loopt met de stopzetting van de subsidie omdat het gaat om de Cultuurnota 2009-2012. Margreet stelt dat dit niet correct is. De nota wordt nu al voorbereid en er moet nu actie onderno men worden. Peter Horsman stelt dat de KVAN met een goed plan moet komen voor het archiefonderwijs en dat snel moet doen, omdat er het gevaar bestaat door het ministe rie in slaap gesust te worden. Els van den Bent pleit voor overleg tussen de Archiefschool en de beroepsvereniging met het advies voor de nieuwe invulling van het onderwijs. Het gaat volgens haar niet alleen om technocratische eisen waar het onderwijs aan moet voldoen, maar ook om het inhou delijke verhaal. 7. Beleid oud-vakgenoten Noor Erkelens, contactpersoon van de com missie oud-vakgenoten, heeft helaas haar achillespees gescheurd en heeft enige tijd november 2006 niets kunnen doen voor de pensionado's, maar zal binnenkort weer aan de slag gaan. 8. Commissie buitenland Van de Commissie Buitenland is niemand aanwezig en er zijn geen mededelingen. 9. Commissie beroepscode Yvonne Bos-Rops deelt mee dat de Commissie Beroepscode binnenkort weer bij elkaar komt om plannen te maken voor het volgend jaar. Zij nodigt tevens iedereen hartelijk uit bij om bij problemen of vra gen over ethische beroepskwesties contact op te nemen met de commissie. 10. SNAAI Christian van der Ven vertelt over de SNAAI. De sectie is bedoeld als broedplaats voor jong talent in de archiefwereld. Het bestuur van de SNAAI kende de afgelopen tijd nogal wat afstudeerperikelen, verhui zingen en andere beslommeringen en dat bemoeilijkte enigszins het uitvoeren van alle mooie beleidsvoornemens. Maar het komende jaar gaat het er weer fors tegen aan. 11. Archievenblad Roelof Braad meldt dat het Archievenblad steeds meer kleur krijgt. De advertentieop brengsten gaan omhoog en daardoor kun nen steeds meer pagina's in kleur gedrukt worden. Het is de wens van de redactie om volgend jaar een restyling van het blad te kunnen doen. Harry Strijkers heeft af scheid genomen als redacteur en ook eind redacteur Maarten Broek heeft een andere functie aanvaard. Patrick Timmermans (van bureau Verleden Tijd uit Sint- Michielsgestel) is de nieuwe eindredacteur en voor de opvolging van Harry Strijkers worden nog gesprekken gevoerd met een aantal kandidaten. 12. Almanak Voor de nieuwe Almanak van het Nederlands Archiefwezen wordt onderzocht of de gege vens digitaal aangeleverd en bijgehouden kunnen gaan worden. 13. Stichting Archiefpublicaties (S@P) Yvonne Bos-Rops meldt dat het jaarboek het komend jaar zal verschijnen met als thema 'Openbaarheid'. 14. Rondvraag Bij dit agendapunt komt niets aan de orde. 15. Sluiting De voorzitter sluit om 14.50 uur de verga dering. archievenblad

Archievenblad | 2006 | | pagina 20