AUDIO I VISUEEL I Het S@P- Jaarboek 2005 is uit! Directeur Archief Eemland Hoe dynamisch moetje zijn voor Amersfoort? Groenendijk Microfilm- en Scanservice Amersfoort Verzending Almanak van het Nederlands archiefwezen 2006 www.gmsnl.nl info@gmsnl.nl archiefafslankers Etc. Op zoek naar een nieuwe baan? Kom werken voor de stad met een hart; midden in Nederland. Kijk op onze website voor uitgebreide informatie.www.amersfoort.nl/banen Amersfoort Stad met een hart koninklijke vereniging van archivarissen in nederland De Stichting Archief Publicaties (S@P) presenteerde op de onlangs gehouden KVAN-studiedagen het nieuwste Jaarboek, getiteld Audiovisueel. Van emancipatie tot professionalisering. Eén beeld zegt meer dan honderd woor den, horen we vaak. Het is dan ook niet verwonderlijk dat beelden een belangrij ke rol spelen in de nieuwsvoorziening en ook als historische bron een grote populariteit genieten onder historici en het brede historisch geïnteresseerde publiek. Met de opkomst van de fotogra fie in de negentiende eeuw, de film en video in de twintigste eeuw en internet in de afgelopen decennia hebben audio visuele bronnen ook hun weg naar het archief gevonden. Daarmee worden archivarissen voor nieuwe problemen gesteld, niet alleen op het terrein van de conservering, maar ook op dat van de ontsluiting en de beschikbaarstelling van deze bronnen. In dit jaarboek wordt in achttien artike len een overzicht gegeven van wat zich op audiovisueel gebied heeft voorge daan. Toverwoord is natuurlijk: digitali sering. De ontwikkeling van de digitale techniek heeft voor een revolutie gezorgd. De artikelen zijn geschreven door specialisten uit binnen- en buiten land en schetsen een beeld van de ont wikkelingen in de audiovisuele archive ring sinds 1997, het jaar van de oprich ting van het Nederlands Audiovisueel Archief. Bij de samenstelling is nauw samengewerkt met het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid (NIBG), het instituut dat zich bij uitstek bezig houdt met de conservering, ontsluiting en beschikbaarstelling van audiovisueel erfgoed. Het jaarboek 2005 stond onder redactie van Mieke Lauwers en Bert Hogenkamp (beiden NiBG), terwijl Paul Brood Van emancipatie tot I professionalisering (Nationaal Archief) de eindredactie had. U kunt Audiovisueel. Van emancipatie tot professionalisering bestellen via www.stichtingarchiefpublicaties.nl en sap@nationaalarchief.nl of tel. (070) 331 55 51/331 55 16. De prijs van het Jaarboek is 25,00 (inclusief handlings- kosten 3,50). In april van dit jaar is de Almanak van het Nederlands archiefwezen 2006 verschenen. Zoals gebruikelijk wordt een exemplaar daarvan naar de KVAN- leden gestuurd. Dit jaar is dat niet goed gegaan. Doordat bij de verzending ver keerde adresbestanden zijn gebruikt, waren niet voldoende exemplaren van de Almanak voorhanden om deze naar alle KVAN-leden te sturen. Uiteraard is het wel de bedoeling dat ieder KVAN-lid de Almanak krijgt. Zodra weer voldoen de exemplaren daarvan voorhanden zijn, krijgen KVAN-leden die de Almanak nog niet hebben ontvangen, deze alsnog toegestuurd. Wij vinden het vervelend dat deze situ atie is ontstaan en vragen gedupeerde KVAN-leden nog even geduld te hebben. Ingebondmlifndschnften DTB-boeken GMS heeft camera's in gebruik die uiterst geschikt zijn voor het digitaliseren van historisch kwetsbare originelen. Er wordt in kleur gescand en hierdoor zijn de bestanden een authentieke weergave van het origineel. Resultaat: mooier dan het was. Laat ons dit bewijzen en bel voor een gratis proef! handschriften Registers burgerlijke stand Notariële protocollen Prentbriefkaarten Groenendijk Microfilm- en Scanservice B.V. Edisonweg 50D 2952 AD Alblasserdam Postbus 260 2950 AG Alblasserdam Tel. 078 - 6931300 Fax 078 - 6931123 Tijdschriften Kranten Het KVAN-bestuur juni 2006 archievenblad

Archievenblad | 2006 | | pagina 16