Relatiebeheerder Dordrecht Dit is Dordrecht...dichterbij dan je denkt! Het Stadsarchief maakt samen met Kunstmin, het Dordrechts Museum, Simon van Gijn; museum aan huis, en het CBK (Centrum Beeldende Kunst) deel uit van de sector Cultuur van de gemeente Dordrecht. Het Stadsarchief werkt momenteel samen met het Bureau Monumentenzorg en Archeologie aan de vorming van een nieuw Regionaal Cultuurhistorisch Centrum dat onder de naam DiEP zal gaan opereren. Het cultureel erfgoed van Dordrecht is uniek en van buitengewone kwaliteit en speelt een cruciale rol in de verdere ontwik keling van citymarketing, cultuurtoerisme en economie van de stad. Als relatiebeheerder ben je verantwoordelijk voor het opbouwen en onderhouden van een netwerk in de regio ter bevordering van acquisitie en gebruik van archieven en andere collecties t.b.v. de regio. Je initieert en begeleidt projecten en bent verantwoor delijk voor verdere ontwikkeling van o.a. het Regionaal Archiefpunt. Kijk op www.dordrecht.nl Acquisitie n.a.u. deze advertentie uiordt niet op prijs gesteld. KVAN nieuws koninklijke vereniging van archivarissen in nederland Reserveer nu de data in uw agenda! 6 en 7 juni 2006 KVAN Studiedagen 2006 Thema: E-cultuur De nieuwste ontwikkelingen op digitaal gebied staan centraal op de KVAN Studiedagen, waar archiefvor mers en erfgoedbeheerders inspiratie voor de toekomst zuilen vinden. Welke strategische consequenties heeft de digitalisering van de samenle ving voor archiefdiensten? E-govern- ment raakt zowel gebruikers als archiefdiensten, denk maar aan het digitale persoonsdossier en het e-loket van de overheid. Welke initiatieven zijn er om digitale informatie te behouden en te presenteren, zoals in beeldbanken en via een digitale onderzoeksomge- ving? Terinzagelegging selectielijsten In het kader van de archiefwettelijke pro cedure tot vaststelling van selectielijsten (art. 4, lid 2 van het Archiefbesluit 1995) liggen de navolgende (concept-)selectie- lijsten tezamen met het bijbehorende rapport van het institutioneel onderzoek en het verslag van het driehoeksoverleg vanaf 1 februari 2006 voor een periode van zes weken ter inzage in de bibliothe ken van de betrokken zorgdragers, het ministerie van OCW en de rijksarchie ven in de provincie, evenals bij de infor matiebalie in de studiezaal van het Nationaal Archief: selectielijst, ingediend door de minis ter van Landbouw, Natuur en Voedsel kwaliteit, de Rijksdienst voor de keu ring van Vee en Vlees (RVV), de minis ter van Binnenlandse Zaken en Ko ninkrijksrelaties, de minister van Financiën, de minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, de Stichting Nederlandse Algemene Keuringsdienst voor zaaizaad en pootgoed van land bouwgewassen (NAK), Productschap Vee, vlees en eieren (PVE), Stichting Nederlandse Vleeswarencontrole, de minister van Justitie, de minister van Buitenlandse Zaken en de minister van Verkeer en Waterstaat voor de neerslag van handelingen van de betrokken zorgdragers op het beleid sterrein landbouwkwaliteit en voe ding: landbouwkwaliteit en voedsel veiligheid en kwaliteit van het uit gangsmateriaal en biotechnologie (1900) 1945-1998. selectielijst, ingediend door de Alge mene Rekenkamer, Kabinet der Konin gin, Kanselier der Nederlandse Orden, Nationale Ombudsman, Raad van State, minister van Algemene Zaken/ minister-president, de minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijks relaties, de minister van Buitenlandse Zaken, de minister van Economische Zaken, de minister van Financiën, de minister van Justitie, de minister van Landbouw, Natuurbeheer en Voedsel kwaliteit, de minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, de minister van Sociale Zaken en Werkgelegen heid, de minister van Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Milieu beheer, de minister van Verkeer en Wa terstaat, de minister van Volksgezond heid, Welzijn en Sport voor de neerslag van handelingen op het beleidsterrein P-Direct over de periode vanaf 1945. Voor meer informatie: tel. (070) 331 55 31 ofwww.nationaalarchief.nl. I/J2'Ji2J. Almanak van het Nederlands Archiefwezen 2006 In de loop van maart verschijnt de geactualiseerde papieren versie van de Almanak van het Nederlands Archiefwezen. De Almanak is een handzaam over zicht van het archiefwezen. Per categorie vindt u op alfabetische volgor de de archief(gerelateerde)-instellingen met hun adres- en bezoekersinformatie en in de meeste gevallen ook de namen van hun medewerkers. De Almanak is een praktisch hulpmiddel voor iedereen die archieven raadpleegt, zoals archivarissen, genealogen, historici en andere archiefvorsers. Daarom ver dient de nieuwe Almanak een plaats in elk archief en elke studiezaal, bibliotheek of informatiebalie. De Almanak is een uitgave van de Ko ninklijke Vereniging van Archivarissen in Nederland (KVAN). Leden van de KVAN krijgen een exemplaar van de Almanak kosteloos toegezonden. De Almanak van het Nederlands Archief wezen 2006 is voor andere geïnteresseer den los te bestellen voor 29,50 (excl. 3,50 verzendkosten). Daarnaast bestaat de mogelijkheid een abonnement op de Almanak van het Ne derlands Archiefwezen te nemen. De Alma nak wordt dan na verschijnen jaarlijks automatisch toegezonden. De abonne mentsprijs bedraagt 25,00 per jaar voor Nederland en 35,00 voor het buiten land. De Almanak is te bestellen via: Bureau KVAN Cruquiusweg 31 1019 AT Amsterdam telefoon: (020) 462 77 27 fax: (020) 462 77 28 e-mail: bureau@kvan.nl 39 CULTUUR Relatiebeheerder Stadsarchief Vacaturecode: 2006CUL008/AB Max bruto jaarsalaris: 42.500,- bij 36 uur. Aantal uren: 22 Reageer uiterlijk 26 maart 2006 Panorama Dordrecht Op de eerste plaats ben je mens en geef je als individu koers aan je eigen, unieke bestaan. Maar een groot deel van je leven ben je ook werknemer en vind je (als je 't goed doet) pret tige werkgevers op je levenspad. Zoals de gemeente Dordrecht. Wij houden er rekening mee dat er meer is dan geld en carrière. Goed in je vel zitten en plezier hebben in je werk haalt het beste boven in mensen. En daarvan wil Dordrecht graag meegenieten. Daarom luistert de gemeente Dordrecht niet alleen goed naar haar burgers, maar ook naar haar werknemers. Want zij maken het verschil. Daar staat natuurlijk tegenover dat we wel wat van je verwachten. Zoals je motivatie om als werknemer resultaten te boeken, te staan voor wat je hebt afgesproken en betrokkenheid bij alles wat er leeft en speelt in deze mooie stad. Als gemeentelijke organisatie kunnen we ons extra plooibaar opstellen. En je persoon lijke wens (tijdelijk of structureel) in goed overleg afstemmen op onze belangen en die van de burgerij. Zo kan jouw standpunt vernieuwend werken in Dordrecht. Wij hechten namelijk veel belang aan jouw ideeën, die een bijdrage kunnen leveren aan de ontwikkeling van deze bijzondere stad. Ben je geïnteresseerd in een baan bij de gemeente Dordrecht? Reageer dan op deze vacature door te surfen naar www.dordrecht.nl. Naast de algemene informatie over de gemeente Dordrecht kun je door te klikken op "vacatures" een uitgebreid profiel vinden van deze func tie en meteen online solliciteren. Wil je meer informatie over de functie, neem dan contact op met Charles Jeurgens, locatie directeur/gemeentearchivaris, tel (078) 649 23 31. Indien je niet online kunt solliciteren neem dan eerst contact op met de afdeling P&O tel. (078) 639 83 03. Locatie: Scheepvaart- en Transportcollege, Lloydpier in Rotterdam, www.stc-mep.com Organisatie: KVAN i.s.m. DIVA en Archief- school Informatie en aanmelding: www.kvan.nl maart 2006 archievenblad

Archievenblad | 2006 | | pagina 19