Restauratieatelier 'De Tiendschuur' onderdeel van Diamant-Groep Tilburg Archiefrestauratie Papierconservering Charterrestauratie Inlijstwerk Handboekbinderij Vacuümvriesdrogen Behandeling van brand-, roet- en waterschade calani iteitenservice lnsulindestraat 5, 5013 BA Tilburg Postbus 4123, 5004 JC Tilburg Telefoon: 013 - 46 41 777 Fax: 013 - 46 41 771 E-mail: tiendschuur@diamant-groep.nl Bij calamiteiten buiten kantooruren: 06 - 538 96 318 KVAN nieuws woord. Indrukwekkend voor de bezoe kers is altijd het archiefdepot dat gebouwd is in drie onderaardse verdie pingen en dat bestand is tegen eventu eel hoog water van de Maas, met bijna twintig centimeter dikke waterkerende deuren die bestand zijn tegen een druk van dertien meter water." De nieuwe koers die Douwe wil varen is erop gericht het RHCL zich ook naar buiten meer en beter te laten profi leren. "De ramen moeten open om informatie naar buiten te brengen en de deuren moeten open om iedereen bin nen te laten", is een van zijn uitspraken. "En als de ramen en deuren tegelijk openstaan, waait er vanzelf een nieuwe wind en dwarrelt het stof niet neer maar op", hetgeen hij natuurlijk figuur lijk bedoelt, want stoffig is het in Maastricht bepaald niet. Hierbij horen ook het weer opzetten van cursuspro gramma's en het met veel succes conti nueren van een vaste rubriek in een Maastricht weekblad, gevoed door medewerkers van het RHCL. Douwe krijgt nog altijd goed les van zijn mede werkers en kan hierdoor ook de zorge lijke ontwikkeling constateren dat in archievenland de 'oude vakbekwaam heden' steeds schaarser worden. Met name bij het inventariseren is het de eeuwige vraag hoe gedetailleerd we te werk moeten gaan bij het ontsluiten van het archiefmateriaal. Hij is er zich heel goed van bewust dat nu nog zo veel mogelijk moet worden gedaan met de kennis en kunde van de huidige archivarissen op dat gebied. Het is vol gens hem nog maar de vraag of een nieuwe lichting archivarissen deze vaar digheden nog wel zal hebben. Archieven in het Frans, met name het oud-Frans, en Latijn zullen steeds min der toegankelijk worden. Tot slot: Douwe de Graaf vindt dat hij nu de leukste baan in Maastricht heeft, de beste stad van Nederland. Alleen de buitenlandse reizen naar bijvoorbeeld New York, landen in Oost-Europa en het Sultanaat Oman mist hij af en toe... Vervolg van pagina 35 fusie en de synergie daarvan moeten hier ook vanaf stralen. Het RHCL doet ook heel bewust mee aan manifestaties als de Kunsttour Maastricht (waarbij het gebouwencomplex aan de Pieterstraat tijdelijk fungeert als galerie voor tien beeldende kunstenaars) en Het Parcours (zeg maar de Maastrichtse pendant van de Amsterdamse Uitmarkt) met als gevolg duizenden nieuwe bezoekers en een groeiende naamsbekendheid. Ook de geleide wandelingen van de VVV voeren nu door het monumentale gebouw en de schitterende studiezaal die gehuisvest is in de oude gerestaureer de Minderbroederkerk. En iedereen mag zonder registratie zomaar naar de studie zaal en het koor van de kerk dat dienst doet als expositieruimte. Dat was wel even wennen voor de medewerkers, maar het geeft ook meer leven in de archiefbrouwerij. Ook op de jaarlijkse Open Monumentendag is het steeds weer feest, in de goede betekenis van het A. Jacobsstraat 28 5142 PN Waalwijk 0416 - 348980 sasss asas Steen- en gips restauratie restauratie Kon. Wilhelminahaven ZZig 3134 KC Vlaardingcn Calamiteiten E-mall maart 2006 archievenblad Toekomst Harry Strijkers

Archievenblad | 2006 | | pagina 18