b yan Restauratie Atelier Helmond bv Restauratie en conservering van papier, leer en perkament Ondersteuning bij calamiteiten Uw waardevolle documenten gaan bij ons door vakkundige handen. ASGHIEFCOLLECTIEF ARCHIEF COLLECTIEF WIE? ARCHIEF COLLECTIEF! ONZE KRACHT: WIJ KOMEN ZELF koninklijke vereniging van archivarissen in nederland KVAN nieuws 43 pr I III i a ÏSSÈfiaBi^lMËfiöeBBBeHBBSË &S/BSBKic&*sx&^ "Ons archief is eindelijk overzichtelijk en toegankelijk door Adlib Archief. Er zijn zoveel verschillende zoekmogelijkheden dat je altijd vindt watje zoekt. En daar gaat het ons juist om. Met Adlib is het beheer van ons archief een stuk makkelijker geworden". Adlib software is al decennia toonaangevend in informatie-, collectie-, kennismanagement en archiefbeheer. Adlib applicaties staan bekend om hun gebruiksgemak, overzichtelijkheid en flexibiliteit. Bel of e-mail voor meer informatie of voor een geheel vrijblijvende demonstratie. Software voor musea, bibliotheken en archieven. Adlib Information Systems Postbus 1436, 3600 BK Maarssen Tel: 030 2411885 E-mail: sales@adlibsoft.com Internet: www.adlibsoft.com Boeken, in leer en perkament Charters en zegels Prenten en tekeningen Kaarten en affiches Massaconservering Inbinden van rapporten en tijdschriften Brand- en waterschade Schimmelbestrijding Uw rechtstreekse partner voor gammastraling 21, uur bereikbaar op: 06 - 57 58 96 31 Tijdens kantooruren: +31 (0)492 - 55 39 90 Panovenweg 40, 5708 HR Helmond (NL) Tel.: +31 (0)492 -55 39 90 Fax+31 (0)492 - 55 24 42 E-mail: infoairestauratie-atelierhelmond.nl internet: www.restauratie-atelierhelmond.nl Een samenwerkingsverband van ArchiefService Ike en Archidoc4u. Gespecialiseerd in: Achterstanden terugbrengen tot werkvoorraad Selectie op bewaren of vernietigen Inventariseren Vervanging personeel Advisering Coaching en begeleiding projecten Jaarlijkse inspectie en controle Quick scan U kunt contact opnemen voor een brochure of een vrijblijvend gesprek met Archidoc4u M.R. de Zoete 06-21680597 Almere ArchiefService Ike J.H. Ike 06-20562063 Assen Archief Collectief www.archiefcollectief.nl archivarissen Vervolg van pagina 41 Statistieken wijzen overigens uit dat in ver gelijking met beroepsverenigingen in andere landen het ledenaantal van de KVAN naar verhouding gunstig afsteekt. De aanwezigen keuren het resultaat 2004 en de begroting 2005 bij acclamatie goed. 6. Instelling commissie beroepscode De voorzitter memoreert de boeiende pre sentatie die Yvonne Bos, Rolf Hage en Janny Steenhuis op het ICA Congres in Wenen vorig jaar hebben gegeven over de beroepscode. De manier waarop in Nederland met de beroepscode wordt omgegaan, heeft veel indruk gemaakt op buitenlandse collega's. Het genoemde trio heeft het initiatief genomen om een com missie beroepscode in te stellen en zij wil len daarmee verschillende activiteiten ont wikkelen om de beroepscode bekend te maken en te implementeren in het veld. Naar zijn mening is deze commissie zeer nuttig voor de beroepsgroep en hij wil daarom gaarne voorsteilen de instelling van deze commissie goed te keuren. De aanwezigen stemmen in met de instel ling van de commissie beroepscode. 7. Beleid gepensioneerde leden De voorzitter heeft verschillende gesprek ken gevoerd met Noor Erkelens-Buttinger. Zij hebben gezamenlijk besloten een goede start te maken door speciale bijeenkom sten voor deze groep naast de reguliere bij eenkomsten te organiseren. De eerste bij eenkomst zal worden georganiseerd in combinatie met de Ketelaarlezing komend najaar. 8. Commissie buitenland De voorzitter meldt dat Anette de Lange, kwartiermaakster van deze commissie, nog nieuwe leden zoekt en een voorzitter. Als eerste activiteit wordt overwogen om vol gend jaar een archiefreis naar de Europese Archiefconferentie in Poznan te organise ren. 9. Nieuwe huisstijl KVAN De voorzitter presenteert het nieuwe KVAN-logo en vraagt de aanwezigen of zij zich daarin kunnen vinden. Bestuurslid Annemieke van Bockxmeer licht toe dat het nieuwe logo staat voor warmte en kracht. Zij attendeert erop dat de werkgroep nieuwe huisstijl uit estheti sche overwegingen ervoor heeft gekozen het kroontje van het logo achterwege te laten. De aanwezigen stemmen in met het de nieuwe KVAN-huisstijl en het nieuwe KVAN-logo. 10. Archievenblad Roelof Braad, hoofdredacteur van het Archievenblad, vertelt dat de redactie een enthousiast team vormt. Onlangs heeft het twee dagen doorgebracht 'op de hei' en een korte redactietraining genoten. Doei hier van was om de kwaliteit van de redactie nog meer te verhogen. De redactie heeft van de training veel geleerd. Binnen de KVAN zal in toekomst gediscus sieerd moeten worden over de digitalise ring van het Archievenblad. De vraag is of het Archievenblad uitsluitend digitaal moet worden, of dat dit juist niet moet gebeuren of dat een digitale en papieren versie naast elkaar moeten gaan bestaan. De laatste optie heeft de voorkeur van de redactie. a. Wijziging artikel 5 huishoudelijk reglement KVAN b. Wijziging redactiestatuut Roelof Braad vraagt de aanwezigen akkoord te gaan met het voorstel tot wijziging van het huishoudelijk regle ment en het redactiestatuut. De aanwezigen gaan akkoord met de voorgestelde wijzigingen. c. Redactiesamenstelling Roelof Braad vertelt dat voor de redactie nog twee kandidaten worden gezocht; één uit het oosten van het land en één namens het Nationaal Archief. Voor de laatste vacature is een mogelijke kandi daat maar deze heeft nog geen formele toestemming gekregen. Redacteur Eric Hennekam is tot novem ber niet actief binnen de redactie in ver band met een 'sabbatical1. Hij blijft de ontwikkelingen wel op afstand volgen. Ten slotte verzoekt hij de aanwezigen akkoord te gaan met de benoeming van twee onlangs toegetreden redactieleden, namelijk Ivo Zandhuis en Jac. Biemans. De aanwezigen gaan akkoord met de benoe ming van de genoemde twee redactieleden. 11. SNAAI Christian van der Ven, bestuurslid SNAAI, begint met een uitspraak van Frits Philips: 'De jeugd heeft de toekomst. Iedereen weet het, maar niemand handelt ernaar.' Hij vervolgt dat de oprichting van de SNAAI bijna een jaar geleden is. Sindsdien functio neert de sectie als platform voor (jonge) aankomende en nieuwe beroepsbeoefena ren binnen het archiefveld. De SNAAI heeft het afgelopen jaar vier activiteiten gehad en telt inmiddels 60 leden. De SNAAI heeft voor ogen het komende jaar de sectie verder op poten te zetten en uit te bouwen en acti viteiten te organiseren. Verwijzend naar de uitspraak van Frits Philips ziet hij daarbij niet alleen een taak voor de SNAAI zelf, maar voor de hele beroepsgroep. 12. Stichting Archiefpublicaties (S@P) Bert de Vries, voorzitter van S@P, meldt dat Marianne Loef en Janny Steenhuis in ver band met het aflopen van hun bestuurster mijn het S@P-bestuur zullen verlaten. Hij wil op de algemene ledenvergadering in oktober de namen van de nieuwe bestuurs leden bekend maken. 13. Presentatie nieuwe publicaties De presentatie van het nieuwe S@P Jaarboek zal plaats vinden aan het einde van de KVAN Studiedag. 14. Rondvraag Richard Hermans kondigt aan dat op 9 mei a.s. in Keppel gestreden zal worden om de KVAN-golfbeker. Hij roept de aanwezigen op om het huidige aantal van vijf deelnemers uit te breiden en mee te doen aan dit kam pioenschap. Er zal ook worden gestreden om een damesbeker. Daarnaast nodigt hij de KVAN-voorzitter van harte uit om de beker te komen overhandigen aan de winnaar. De voorzitter neemt de uitnodiging graag aan. 15. Sluiting De voorzitter sluit de vergadering om 14.00 uur. mei 2005 archievenblad

Archievenblad | 2005 | | pagina 21