en gij zult Universiteitsmuseum Groningen LÏ? ADLIB I Archief Uitleenmodule ADLIB I Bibliotheek Bestelmodule Uitleenmodule Tijdschriften module ADLIB I Internet Server ADLIB I Museum Fotobestelmodule Flexibel informatiebeheer Zeer uitgebreid gebruiksvriendelijk Webportalen Full Text zoekmogelijkheid Real time interactie gebruikers, zoals on-line reserveren Geavanceerd thesaurusbeheer Cross domain ondersteuning ADLIB Information Systems Agentschap SZW Aankondiging DE DOCUMENT AT 1ECOLLECTIE VAN HET de praktijk Zoekt vinden 2. 7. Telefoon: 030 - 241 18 85 E-mail: info@nl.adlibsoft.com www.adlibsoft.com Aanbesteding Namens de Minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, gelet op de Richtlijn 92/50/EEG van de Raad van de Europese Gemeenschappen van 18 juni 1992, gewijzigd bij Richtlijn 97/52/EG van het Europees Parlement en de Raad van 13 oktober 1997, (Richtlijn Diensten), wordt het volgende bekend gemaakt. De nummering verwijst naar model B van bijlage III bij de Richtlijn. Gunning via openbare procedure 1. Agentschap SZW Postbus 93249, 2509 AE Den Haag Wilhelmina van Pruisenweg 104, 2595 AN Den Haag Telefoon 070- 333 4444 Fax 070- 333 4334 Categorie van de dienstverlening en beschrijving Categorie: 92512000-3 Beschrijving: Archiefdiensten CPC-indeling: 96312 Deze aanbesteding betreft de verplaatsing, opslag, het beheer en eventuele vernietiging van 1,25 strekkende kilometer archief van het Agentschap van het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (hierna: SZW) te Den Haag. Het archief bestaat uit dossiers afkomstig van Europese Subsidie Aanvragen van het Europese Subsidie Fonds. In 2003 bevatte het archief ca. 1004 strekkende meter dozen en 278 strekkende meter ordners. Plaats van de dienstverlening Het betreft hier meerdere locaties: Den Haag; Elke andere locatie welke thans onder het beheer van het Agentschap SZW valt c.q. gedurende de looptijd van deze overeenkomst onder het beheer van het Agentschap SZW zal gaan vallen. Voorbehouden aan een bepaalde beroepsgroep Niet van toepassing. Verdeling in percelen Dit is niet toegestaan. Verbod op varianten Niet van toepassing. Looptijd van de overeenkomst of termijn voor het voltooien van de dienst De overeenkomst heeft betrekking op een periode van 5 jaar. Aanvraag van aanbestedingsstukken a) Adres voor aanvraag: Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, Directie Algemene Zaken CIBA, t.a.v. mevrouw S. EspritAnna van Hannoverstraat 4, 2595 BJ te Den Haag, tel: 070 333 55 38, fax: 070 333 40 32, e- mail: sesprit@minszw.nl. b) Uiterste datum voor de aanvraag: Niet van toepassing. c) Betaling: Niet van toepassing. Inleveren van de inschrijvingen a) Uiterste datum voor de ontvangst van de inschrijvingen: maandag 10 mei 2004 11.00 uur. b) Adres van inleveren: Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, Directie Algemene Zaken CIBA, t.a.v. de heer R. Meewis/ R. Ghurahoo, Anna van Hannoverstraat 4, 2595 BJ te Den Haag, tel: 070 333 54 75/ 070 333 4686. c) Taal waarin de inschrijving moet worden opgesteld: Nederlands. Opening van de inschrijvingen a) Bij de opening toegelaten personen: de met de opening van de inschrijving belaste personen, vertegenwoordigers van de aanbestedende dienst en vertegenwoordigers van de inschrijvende dienstverleners. Indien u als inschrijver bij de opening van de inschrijvingen aanwezig wilt zijn, wordt dringend verzocht u minimaal twee weken van tevoren (26 april 2004) aan te melden. U mag met maximaal 2 personen per inschrijver aanwezig zijn. b) Datum, uur en plaats: maandag 10 mei 2004, 11.00, Anna van Hannoverstraat 4 te Den Haag. Waarborg en garanties Niet van toepassing. Financierings- en betalingsvoorwaarden Zie aanbestedingsstukken. Rechtsvorm van de combinatie Niet van toepassing. Minimumeisen Inschrijver dient in de laatste drie boekjaren een gemiddelde omzet aan archiefdiensten te hebben bereikt gelijk aan of groter dan 80.000,00 per jaar. Bewijsstukken waaruit de (vak)bekwaamheid van de inschrijver kan worden bewezen. Gcstanddoeningstermijn 5 maanden na opening van de inschrijvingen (10 mei 2004). Gunningcriteria Economisch meest aantrekkelijke aanbieding gelet op onderstaande criteria (in oplopende volgorde): Beschikbaarheid; Prijs; - Opslag. Overige inlichtingen Eén van de gunningcriteria betreft de ervaringen van de door de inschrijver opgegeven referenten met de feitelijke dienstverlening van de inschrijver. Inschrijver verleent SZW bij inschrijving toestemming om in het kader van de beoordeling informatie in te winnen bij de opgegeven referenties t.a.v. de kwaliteit van de dienstverlening. Datum van verzending van de aankondiging 17 maart 2004 10. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. Datum van ontvangst van de aankondiging 17 maart 2004 Door Brigitte Hekker* Het Universiteitsmuseum Groningen heeft een documentatiecollectie op het gebied van de geschiedenis van de Rijksuniversiteit Groningen, het studentenleven, hoogleraren, eredoctoren en promovendi. Begin jaren negentig is overeenge komen met de Groninger Archieven en de Universiteitsbibliotheek dat archieven van (afde lingen van) de RUG worden bewaard door de Groninger Archieven, dat (wetenschappelijke) publicaties en handschriften voor de collectie van de Universiteitsbibiotheek zijn bestemd en dat het Universiteitsmuseum objecten en documenta tie opneemt in zijn collectie. De collectie staat los van het archief van de RUG, maar is wel historisch van aard en documenteert de dagelijkse lotgevallen van het universitaire leven in al zijn facetten. De rubrieken variëren naar gelang de ontwikke lingen binnen het verzamelgebied, zoals reor ganisaties van afdelingen, faculteiten of insti tuten, opheffingen of oprichtingen van stu dentenverenigingen of discussies rond toela tingseisen. Van hoogleraren en eredoctoren worden alleen gegevens en documenten ver zameld over hun loopbaan aan de RUG, respectievelijk over hun door de RUG uitge reikte eredoctoraat. Bij de acquisitie staat de historische relevantie voorop, waarbij conse quent verzamelen in verband met de conti nuïteit van informatie van groot belang is. Het Universiteitsmuseum is de enige afdeling bin nen de RUG die een dergelijke collectie bezit en tot op heden bijhoudt. Intern wordt de documentatiecollectie gebruikt voor zowel onderzoek- als expositiedoeleinden. Extern wordt van de documentatiecollectie gebruik gemaakt voor diverse doelen, zoals genealo gisch, wetenschappelijk en journalistiek onderzoek. Knipsels De krantenknipselverzameling bestaat momenteel uit meer dan 43.000 exemplaren. De knipsels zijn thematisch ontsloten en daar binnen chronologisch gerangschikt, waarbij de structuur van de RUG en van de studenten verenigingen als basis dient. De documentatie collectie is in 1950 opgezet en wordt sindsdien systematisch en nauwgezet bijgehouden. Beeldmateriaal Het museum bezit meer dan 14.000 foto's, circa 600 dia's en circa 500 glasplaatne gatieven. Een deel van de foto's zit in 66 authentieke fotoalbums. De gehele collectie is ingevoerd in een databestand. Momenteel wordt de fotocollectie gescand en bij het data bestand gevoegd. De foto's van de Groninger hoogleraren zijn op die manier al verwerkt en de voordelen daarvan zijn merkbaar. De col lectie wordt daarmee veel toegankelijker en bestellingen door derden kunnen sneller wor den afgehandeld. Bovendien komt het de con servering van de foto's ten goede. De authen tieke exemplaren liggen veilig in het depot, terwijl de gescande versie in de computer is op te zoeken. Hoewel de oudste foto's in de collectie dateren uit 1864 (een portrettengalerij van hooglera ren), ligt het zwaartepunt van de gehele foto collectie grofweg tussen 1960 en 1980. De fotocollectie van het studentenleven begint bij circa 1880. De oudste exemplaren zijn die van de deelnemers aan maskeraden van 1879 tot 1914, een nagenoeg complete reeks. Tot de Eerste Wereldoorlog bestaat de collectie vrijwel uitsluitend uit foto's van het Corps, vooral uit opnamen van diners, feesten, individuele stu denten en groepsfoto's. Na de jaren twintig is het Corps in mindere mate vertegenwoordigd. Van de andere studentenverenigingen zijn verhoudingsgewijs beduidend minder foto's in de collectie. Van Albertus Magnus heeft het Universiteitsmuseum slechts enkele foto's en bij die van Hendrik de Cock ligt het zwaarte punt op de jaren zeventig en tachtig. De lacu ne die er was tussen 1930 en 1950 is enkele jaren geleden opgevuld dankzij een historisch onderzoeksproject waarbij oud-alumni veel bijzonder fotomateriaal aan het museum heb ben afgestaan. Audiovisueel materiaal De collectie bestaat uit 5 films, 16 geluids banden, 67 cassettebandjes, 41 videobanden, 1 grammofoonplaatje en 2 cd's. Vooral de films en videobanden worden nogal eens gebruikt bij tentoonstellingen. Drukwerk Van de geschiedenis van de RUG, de gebouwen, de faculteiten en het studentenle ven wordt zo veel mogelijk informatiemateri aal bewaard, zoals folders, programmaboekjes, gidsen, lustrumuitgaven en losse artikelen over deelonderwerpen. Door het Universiteits museum verzamelde onderzoeksgegevens en literatuurverwijzingen worden eveneens daar bij bewaard. Van hoogleraren worden alleen objecten en documenten van hun studietijd en wetenschappelijke loopbaan verzameld. (Handschriften, correspondentie en publica ties worden in de Universiteitsbibliotheek bewaard). Een uitzondering vormt het archief van prof. Frits Zernike met een nagenoeg vol ledige collectie van documenten en voorwer pen alsmede onderscheidingen, betrekking hebbend op zowel zijn persoonlijk leven als zijn wetenschappelijke carrière. Studenten aan de studie. Rechts Pieter Jelies Troelstra, circa 1885. Foto Universiteitsmuseum Groningen. Boeken en tijdschriften De bibliotheek van het Universiteits museum is een handbibliotheek en bestaat uit circa 500 banden. In tegenstelling tot de Universiteitsbibliotheek neemt het museum geen wetenschappelijke publicaties op, maar wel boeken over universitaire en wetenschaps geschiedenis, biografieën van Groningse hoogleraren, studentenliedbundels en andere publicaties van en over het Groningse studen tenleven, naast Groningana en tentoonstel lingscatalogi die inhoudelijk raakvlakken heb ben met het verzamelgebied. Bovendien heeft het Universiteitsmuseum naslagwerken als Jaarboeken van de RUG, historische over zichtswerken van (instituten van) Neder landse universiteiten, academische portretten galerijen en almanakken van de Groningse studentenverenigingen. Van tijdschriften worden naast de UK en Broerstraat 5 alleen organen van Groningse studenten- en faculteitsverenigingen in de col lectie opgenomen. Datasysteem Het datasysteem bevat een rubriek hoog leraren, curatoren en eredoctoren van 1614 tot heden met gegevens over hun wetenschappe lijke loopbaan, leeropdracht, geboorte- en (eventueel) overlijdensdatum en daarbij litera tuur- en dossierverwijzingen; een rubriek stu denten en promovendi en een rubriek hoogle raarportretten en kunstvoorwerpen die zich bevinden in het academiegebouw. Het documentatiecentrum is na afspraak te raadplegen van maandag t/m donderdag tijdens kantooruren. Universiteitsmuseum Groningen Bezoekadres: Oude Kijk in 't jatstraat 7-9, Groningen Postadres: Zwanestraat 33, 9712 CK Groningen Tel.: (050) 363 55 62 E-mail: b.c.j.hekker@ub.rug.nl www.rug.nl/museum Brigitte Hekker is coördinator tentoonstellingen en collectiebeheerder van het Universiteitsmuseum Groningen. H april 2004 archievenblad

Archievenblad | 2004 | | pagina 6