BINNEN JUITENLANDSE EVENEMENTEN agenda Tentoonstellingen De fascinatie van de Japanse kunstenares Takako Hamano voor de ver halen van de lokale bevolking en de beel den van het dagelijkse leven van een Japans vissersstadje waar ze tijdens haar jeugd de zomer doorbracht, brachten haar ertoe zich te verdiepen in de hechte, van oorsprong vissers-, gemeenschap in Arnemuiden. Geïnspireerd door het archiefmateriaal in het Zeeuws Archief en gesprekken met de plaatselijke bevolking heeft Takako Hamano schetsen, foto's en videobeelden gemaakt van de indrukken die ze tot nu toe in Arnemuiden heeft opgedaan. Deze zijn te zien in het Zeeuws Archiefcafé. Uiteindelijk is het de bedoe ling in september een beeldende verwer king van dit materiaal te laten zien in een grotere tentoonstelling. Deze tentoonstel ling zal ook nog op andere plekken te zien zijn in de Zeeuwse provincie. Onder deze titel toont het Streekar chief Hollands Mid den in samenwer king met de familie Leefsma, Guus Muller en Museum Het Catharina Gasthuis het zogenoemde bronmateriaal van Rini Leefsma-Nagte- gaal. Naast schetsboeken, etsplaten en houtblokken met bijbehorende afdruk ken, zijn brieven en artikelen tentoonge steld. Ook zijn een aantal van haar por tretten van tijdgenoten te zien. Streekarchief Hollands Midden, Tentoonsieling PLOEG PiCTÖBA Affiches van kunstkring De Ploeg, o.a. van Jan Wiegers, Johan Dijkstra, George Martin en H.N. Werk man en veertig jaar koppermaandagpren- ten gemaakt door het Grafisch Centrum. Grafisch Museum, Rabenhauptstraat 65, Groningen Tentoonstelling over de ontwikkelin gen en veranderingen die het Stadhuisgebied aan het Spui heeft ondergaan vanaf de Middeleeuwen tot heden, waarbij de nadruk op de zeventiende eeuw ligt. Door middel van foto's, vondsten en maquettes worden deze en andere ont wikkelingen inzichtelijk gemaakt. Deze tentoonstelling is een gezamenlijk pro ject van de gemeentelijke diensten Ar cheologie, Monumentenzorg en het Haags Gemeentearchief. Cursussen Binnen de DIV-wereld zijn verande ringen aan de orde van dag. Deze korte cursus is bedoeld voor degenen die aan de vooravond van een veranderingstra ject staan. De tweedaagse workshop gaat in op het begrip veranderen en wat dit betekent voor een individu. Hoe ziet een veranderproces eruit, waar komen de weerstanden vandaan en hoe moet je daar als manager of collega mee omgaan? Kortom, wat zijn de 'valkuilen' in een verandertraject? Binnen de workshop is er ruimte om diep in te gaan op uw eigen verandertraject. Kosten: 760,00 Door de digitalisering ontstaan er compleet nieuwe mogelijkheden binnen organisaties om informatie te ontwikke len, te gebruiken en te archiveren. In de praktijk blijkt dat werkwijzen ontstaan die andere eisen stellen aan de deskun digheid van de medewerkers in DIV Archief. De tweedaagse workshop bereidt voor op de verwachte veranderingen en reikt handvaten aan waarmee een afde ling of organisatie gelijke tred kan hou den met de ontwikkelingen binnen het vakgebied. Kosten: 735,00 40 agenda Bijeenkomsten Studiemiddag over culturele diversi teit in cultuurhistorische musea. Als deelnemer aan het Nationaal Museumweekend, met als thema 'De kunst van het vertel len', worden net als voorgaande jaren bij het SFA rondleidingen georganiseerd door archiefruimten die anders niet voor het publiek toegankelijk zijn. Met als thema 'onwaarschijnlijke verha len' worden bezoekers tijdens de rondlei ding geconfronteerd met de waarheid achter bizarre foto's. Zij zullen zich moe ten afvragen 'is dit verhaal waar of niet waar?' en kunnen zo inzicht krijgen in de mogelijkheden en de beperkingen van de fotografie. De rondleidingen vinden op beide dagen plaats om 12.00 uur en 14.00 uur, maxi maal vijftien personen per rondleiding. Deelname kan alleen na aanmelding vooraf: dat kan vanaf 13 april via tel. (023) 518 51 52 of e-mail expo@spaarne- foto.nl. Gezien de grote belangstelling in de voorgaande jaren wordt aangeraden snel te reageren, want vol is vol. Spaarnestad Fotoarchief (SFA), Groot Heiligland 47, Haarlem Op deze studiedag, georganiseerd door de opleiding Geschiedenis van de Universiteit Leiden in samenwerking met de werkgroep Stedengeschiedenis, zal recent Belgisch en Nederlands onderzoek naai de detailhandel over een lange periode worden gepresenteerd en met elkaar worden ver geleken. Hierbij zal vooral worden inge gaan op de gevolgen van nieuwe com merciële ontwikkelingen en de manier waarop winkeliers en andere kleine neringdoenden hierop reageerden. De studiedag is gratis toegankelijk. 'Andere Overheid' van minister Thom de Graaf staat centraal op deze elfde editie van de Vakbeurs Overheid ICT. Het drie- Overhe 27 - 29 april 2004 daags con gres- en semi narprogram ma is opge bouwd rond hoogst actuele thema's en onderwerpen op het snijvlak van open baar bestuur, publiek management, over heidsdienstverlening en ICT. ICT-toele- veranciers en -dienstverleners presente ren hun businesscases en -solutions in twee gratis toegankelijke inlooptheaters. Woensdagmiddag 28 april is er voor beleidsmakers en -bepalers een politiek bestuurlijk debat gepland met als thema de Andere Overheid. Vertegenwoordigers van BZK, VNG, VGS, IPO en ICTU gaan hier met elkaar en met de zaal in debat over de haalbaarheid van de ambitieuze doelstellingen van minister De Graaf. De toegang tot de beurs is gratis op uit nodiging en/of bij (voor)registratie. Locatie: Jaarbeurs te Utrecht Informatie en registratie via www.overheid-en-ict.nl De studiedagen staan in het teken van idealen en realiteitszin in het archiefwezen en vormen een perfecte gelegenheid bij te praten met collega's uit het hele land. Internationale bijeenkomsten Kosten: 400,00 In samenwerking met de ICA organi seert het Oostenrijks rijksarchief deze vierjaarlijkse conferentie voor archivaris sen en andere deskundigen uit de hele wereld met dit jaar als thema 'Archives, Memory and Knowledge'. 41 I t/m 15 april Arnemuiden bekeken door het oog van de Japanse kunstenares Takako Hamano Zeeuws Archief, Hofplein 16, Middelburg Info: tel. (0118) 678 800 of via www.zeeuwsarchief.nl 1 t/m 7 mei Gutsende bronnen Groeneweg 30, Gouda Info: tel. (0182) 521 821 of via www.groenehartarchieven.nl t/m 23 mei Een dubbeltentoonstelling Info: tel. (050) 525 64 97 of via www.grafischmuseum.nl t/m 5 juni Toplokatie Haags Gemeentearchief, Spui 70, Den Haag Info: tel. (070) 353 70 20 (070) 353 70 42 of via www.gemeentearchief.denhaag.nl 14 en 21 april Verandermanagement Locatie: HMDI-Opleidingscentrum te Woerden Informatie en aanmelding: tel. (0348) 485 151, e mail: Eric.Kokke@hmdi.nl of via www.hmdi.nl I 20 april en 11 mei Vernieuwing DIV Archief en competenties Locatie: SOD-Opleidingcentrum te Woerden Informatie en aanmelding: tel. (0348) 485 151 of via www.sod-opLeidingen.nl International Ticer School, voorheen bekend als de International Summer School on the Digital Library, organiseert deze zomer de volgende cursussen: 13 t/m 18 juni, Genève The Digital Library and e-Publishing for Science, Technology, and Medicine Locatie: CERN, Genève, Zwitserland 1 27 t/m 29 juni, Tilburg Return on Investment for Libraries and Information Services Locatie: Universiteit van Tilburg, Nederland I 10 t/m 13 augustus, Tilburg Electronic Resources and Electronic Publishing Universiteit van Tilburg, Nederland I 15 t/m 17 augustus, Tilburg Library Strategy and Key Issues for the Future Universiteit van Tilburg, Nederland archievenblad april 2004 I 17 tm 20 augustus, Tilburg Change: Making it Happen in your Library Universiteit van Tilburg, Nederland Informatie en aanmelding: tel. (013) 466 83 10, fax: (013) 466 83 83, e-mail: ticer@uvt.nl, of via www.ticer.nl (registratie voor de juni- cursussen bij voorkeur uiterlijk begin april 2004) 16 april De musea gaan vreemd? Kosten: 7,50 Locatie: Limburgs Museum, Keulsepoort 5, Venlo Informatie en aanmelding bij Eddy Tielemans, tel. (077) 352 21 12 of e-mail: e.tielemans@limburgsmuseum.nl 1 17 en 18 april Rondleidingen bij Spaarnestad Fotoarchief (SFA) I 20 april Consumptie en detailhandel in de Lage Landen, 1600-2000 Locatie: Centraal Faciliteitengebouw (zaal 147), Cleveringa-plaats 1, Leiden Informatie en aanmelding bij Thimo de Nijs, tel. (071) 527 27 36 of e-mail: T.A.H.de.Nijs@let.lejdenuniv.nl 127 t/m 29 april Vakbeurs Overheid ICT 2004 11 en 12 mei, Lent KVAN Studiedagen 'Idealen in realiteit' Locatie: Het Wijnfort te Lent, bij Nijmegen Informatie en aanmelding: tel. (020) 462 77 27, e-mail: bureau@kvan.nl of via www.kvan.nl I 21 t/m 23 april, Spoleto, Italië Driedaagse inktvraat-workshop m.m.v. Instituut Collectie Nederland Info: Fondazione per la conservazione e il restaura dei beno librari e documentali, tel. (+39 0) 743 322 47 60 23-29 augustus, Wenen, Oostenrijk 15th International Congress on Archives Informatie en aanmelding: www.wien2004.ica.0rg. april 2004 archievenblad

Archievenblad | 2004 | | pagina 20