<$te «te KVAN nieuws Koninklijke Vereniging van Archivarissen in Nederland KVAN Nieuws Bureau KVAN Redactie Archievenblad Archiefgebruikers. Consumenten van het verleden Het nieuwe S@P-jaarboek Ik bestel Archiefgebruikers. Consumenten van het verleden. S@P-jaarboek 2002/2003 34 Koninklijke Vereniging van Archivarissen in Nederland nieuws Algemene Ledenvergadering KVAN in Het Wijnfort te Lent, woensdag 12 mei 2004 Nieuwe KVAN-leden De KVAN verwelkomt de volgende nieuwe leden: De heer drs. A. Banus Mevrouw J. Brui! Mevrouw drs. N. Pels senior medewerker div bij de directeur bij Bruil Archief Advisering te student Archiefwetenschappen UvA milieudienst Rijnmond (DCMR) te Wagen ingen te Amsterdam Schiedam De heer dr. A.C.V.M. Bongenaar Mevrouw E. Kok-Majewska De heer drs. J. Zwaanswijk student IDM, Archiefschool te student Communicatie en student Communicatie en Amsterdam, tevens archivaris/inventarisa- Informatiewetenschappen UvA Informatiewetenschappen UvA tor bij het Regionaal Archief Rivierenland te Amsterdam, te Amsterdam, tevens senior beleidsmedewerker tevens inventarisator bij het De heer drs. R.J. de Klerk Gemeente Den Haag/ Gemeentearchief Amsterdam archivaris bij het Katholiek Documentatie Haags Gemeentearchief Centrum te Nijmegen Vm Bureau Koninklijke Vereniging van Archivarissen in Nederland. Voor informatie over de KVAN, bestelling van publicaties, aanmel ding voor activiteiten en wijzigin gen in de ledenadministratie kunt u contact opnemen met het bureau. Kopij voor het Archievenblad, berichten voor deze rubriek en mutaties in de Almanak van het Nederlands Archiefwezen kunt aan het bureau van de KVAN doorgeven. Cruquiusweg 31 1019 AT Amsterdam Tel. (020) 462 77 27 Fax: (020) 462 77 28 E-mail: bureau@kvan.nl Internet: www.kvan.nl Postbank Bureaurekening: 84767 Nog nooit is het archiefgebruik zo geweldig toegenomen en ook zo van karakter veranderd als de voorbije tien jaar. Zelfs de toestroom van genealogen in de jaren zestig en zeventig staat in geen verhouding tot wat de Nederlanders nu aan verleden consumeren. De digitale ontwikkelin gen zijn daarvan natuurlijk de oorzaak. Vele his torische vragen zijn thuis al te beantwoorden. Deze revolutie stelt zijn eisen aan de instellingen die archieven beheren en ter beschikking stellen. Het nieuwe S@P-jaarboek gaat diep in op deze problematiek. In vijftien artikelen komen vele aspecten aan de orde. Onder de noemer 'De erf goedinstelling en haar publiek' zijn bijdragen opgenomen van Fred Schot, Jan Sas en Paul Post. Rode draad is de slogan: Ken uw publiek! In het deel met de titel 'Onderzoekers in de studiezaal' staan artikelen van Christian van der Ven en Joost Salverda, Herman Bongenaar, Marthe Tholen en Reijer Rutgers. De nieuwsgierigheid wordt vooral geprikkeld door de artikelen onder de kop 'Onderzoekers in een digitale zoekomge ving'. Deze zijn voor een deel buitenlands (Elizabeth Yakel, Wendy M. Duff en Catherina A. Johnson), maar ook Nederlands (Sandra Sacher, Tamara Groot, Robert van Vuuren en C.N.J. van der Ven). Deze auteurs geven hun ervaringen in het archiefgebruik in het digitale tijdperk weer. De bundel verschijnt onder redactie van Theo Thomassen. De inhoud van het jaarboek sluit zeer nauw aan bij de praktijk van bijna alle archivarissen, maar biedt tegelijk gelegenheid tot reflectie. En dat blijft altijd nodig. Qexemplaren van Voorintekenprijs, exd. 3,50 admin.kosten: 21,50 (tot 11 mei 2004); daarna 23,50. Naam: Adres: Postcode plaats: Telefoon overdag: E-mail: Werkzaam bij: Datum: Handtekening: Deze bon opsturen naar: Nationaal Archief, t.a.v. dhr. J. Brunings, Postbus 90520, 2509 LM Den Haag. Voor België: VVBAD t.a.v. Mare Storms, Statiestraat 179, B-2600 Berchem (Antwerpen). Wij verzoeken u het verschuldigde bedrag van uw bestelling over te maken naar giro 7362078 t.n.v. Stichting Archiefpublicaties te Rotterdam onder vermelding van 'Archiefgebruikers1. Na ontvangst van de betaling wordt de publicatie toegezonden. archievenblad april 2004 y#i Datum: Tijd: Plaats: Agenda woensdag 12 mei 2004 12.00-12.45 uur De Binnenplaats van Het Wijnfort, Bemmelsedijk 4, Lent (bij Nijmegen) 1. Opening 2. Notulen Algemene Ledenvergadering 9 oktober 2003 (Gepubliceerd in Archievenblad van no vember 2003; jaargang 107 nummer 9) 3. Mededelingen 4. Jaarrekeningen 2002 en 2003 (Ter plaatse in te zien) 5. Begroting 2004 Voorstel verhoging contributie 6. Oprichting Sectie Nieuwe en Aanko mend Archivarissen en Informatiespe cialisten (SNAAI) 7. Bureau KVAN 8. Rondvraag 9. Sluiting De algemene ledenvergadering van de KVAN vindt plaats tijdens de KVAN Studiedagen op 11 en 12 mei a.s. Leden van de KVAN kunnen de algemene ledenvergadering uiteraard kosteloos en zonder aanmelding vooraf bijwonen. Het is echter mogelijk om tegen betaling na de ledenvergadering de lunch te gebruiken die op de studiedagen geserveerd wordt. Wanneer u dat wilt, wordt u verzocht zich daarvoor van tevoren op te geven bij het bureau van de KVAN middels het aan meldformulier op het bijgesloten pro grammaboekje van de studiedagen of een e-mail naar bureau@kvan.nl onder het gelijktijdig overmaken van een bedrag van 20 euro op postbanknummer 84767 t.n.v bureaurekening KVAN te Amster dam onder vermelding van 'lunch studie dagen KVAN'. Reisinformatie Het plaatsje Lent ligt ten noorden van Nijmegen, juist aan de andere kant van de Waal. Via www.ns.nl kunt u uw reis naar station Nijmegen-Lent plannen. Eventueel kan het KVAN-bureau u daarbij behulpzaam zijn. Vanaf treinstation Lent is het een mooie wandeling van ca. een half uur naar Het Wijnfort; de Bemmelsedijk loopt langs de Waal. Een wandel beschrijving is vanaf circa half april bij het KVAN- bureau beschikbaar. Indien gewenst kunnen wij vervoer vanaf station Lent naar Het Wijnfort regelen. U wordt verzocht dat dan voor 5 mei a.s. kenbaar te maken aan het KVAN-bureau. Bereikbaarheid Wijn fort Lent met de auto Vanuit Nijmegen Centrum: A325 volgen richting Arnhem. Op de waalbrug eerste afslag rechts, Lent-West. Onderaan afslag linksaf, Bemmelsedijk. Wijnfort Lent is de eerste bebouwing aan de rechterkant. Vanuit Arnhem: A325 volgen richting Nijmegen. Op 2 km voor Nijmegen afslag Lent. Aan het einde van afrit linksaf, bij het kruispunt gaat u rechtsaf zodat u over het viaduct gaat, u vervolgt de weg tot aan de rotonde. Op rotonde neemt u de eerste afslag. Aan het einde van die weg gaat u linksaf en rijdt u de dijk op. Na circa 200 meter rechts treft u het Wijnfort. Vanuit Utrecht: A12 volgen richting Arnhem. Bij Knooppunt Grijsoord afslag A50 richting Nijmegen/'s- Hertogenbosch. Bij knooppunt Valburg afslag A15 richting Bemmel/Kleve. Na 5 km afslag A325 richting Nijmegen/Kleve. Verder: zie vanuit Arnhem. Vanuit Rotterdam: A15 volgen richting Nijmegen/Arnhem. Eerste afslag Nijmegen (A50) bij knooppunt Valburg passeren. Volgen richting Arnhem/Kleve/ Bemmel. Na 5 km vanuit knooppunt Valburg afslag A325 richting Nijmegen/Kleve. Verder: zie vanuit Arnhem. Vanuit 's Hertogenbosch: N50 volgen overgaand in A50 tot aan knoop punt Valburg. Vervolgens A15 volgen richting Kleve/Bemmel. Afslag A325 richting Nijmegen/ Kleve. Verder: zie vanuit Arnhem. Het Wijnfort Bemmelsedijk 4 6663 KZ Nijmegen (024) 323 17 46 e-mail: forte@wxs.nl website: www.wijnfort.nl april 2004 archievenblad I

Archievenblad | 2004 | | pagina 17