Bookkeeper NTROLE? ALLES ONDER Landelijke Archievendag PreservationTechnologies Dan biedt onze DSP software de oplossing ZATERDAG 30 OKTOBER 2004: Van Bilsen Consultancy A WORLD LEADER IN PAPER PRESERVATION Preservation Technologies B.V. voor: massa-ontzuring van archiefmateriaal, boeken, kranten, posters, prenten, tekeningen etc. door middel van de beproefde Bookkeeper methode Vriesdrogen van nat papier Herverpakken in zuurvrij material Verkoop ontzuringssprays en spray systemen Ontsmetten en reinigen Verkoop en administratie Pluim-es 18 - 2925 CM Krimpen aan den IJssel Tel.: 0180 521188 GSM: 0653672024 Fax: 0180 525400 Productie Middenweg 576B - 1704 BR Heerhugowaard Tel.: 072 5724330 Fax: 072 5724331 Dé specialist voor document- en workflowmanagement - Archiefbewerking - Advisering - Interim- en Project management - Detachering - Opleiding Buggenum - Brunssum - Rotterdam tel: 045-5691584 fax: 045-5331995 e-mail: info@vanbilsenconsultancy.nl internet: www.vanbilsenconsultancy.nl de praktijk Inmiddels hebben zestig instellingen aange geven aan de Landelijke Archievendag deel te nemen. Het thema van de dag is 'Archief schatten'. Er is gekozen voor een breed thema, zodat elke instelling zelf invulling hieraan kan geven met eigen, lokale schatten en activiteiten. Zo valt het thema in te passen in de activiteiten die eventueel al gepland waren, zoals tentoon stellingen. Tijdens de voorbereidende besprekin gen gaven instellingen aan verschillende doel groepen te willen benaderen. Met dit brede thema is het dan ook mogelijk om lokaal de nadruk op een bepaalde doelgroep te leggen door archiefschatten te tonen die deze groep zullen aanspreken. DIVA coördineert als landelijke koepelorganisa tie de activiteiten van deze dag. In samenwer king met een voorbereidende werkgroep worden landelijk een logo, een website, een folder voor het brede publiek met informatie over archief en de archievendag (oplage ongeveer 200.000) en een poster (in te vullen per instelling met lokale gegevens) verzorgd. In de werkgroep hebben medewerkers zitting van het Gemeentearchief Amsterdam, het Gemeentearchief Rotterdam, de KVAN, het Nationaal Archief, het Stadsarchief 's-Herto- genbosch, de Stichting Archiefschool, het IIAV en DIVA. Zij zijn momenteel druk bezig met het communicatieplan voor de archievendag en de ontwikkeling van de communicatiemiddelen. Via de media zal de Landelijke Archievendag volop in de schijnwerpers worden gezet. Tevens zullen informatiebladen geschreven worden voor onder meer een persmap. Om de dag fees telijk te openen zal een landelijke manifestatie plaatsvinden bij een van de deelnemende archief diensten. Op 30 oktober zal ook de archievenagenda ver krijgbaar zijn bij instellin gen (die hiervoor bestel lingen aan DIVA doorga ven) en in de winkel. Deze bureau-agenda voor 2005 wordt uitgebracht onder de naam 'Archiefschatten' en bevat ruim vijftig af beeldingen uit archieven, aangeleverd door de in stellingen. In de komende periode zal gewerkt worden aan de website www.archieven- dag.nl. Vooralsnog is informatie beschikbaar op de website van DIVA. Hier zijn ook een inschrijf formulier en de deelnemerslijst te vinden. Heeft u vragen of wilt u verdere informatie dan kunt u zich richten tot DIVA, Wendy de Visser, wdevisser@divakoepel.nl. Ook kunnen instellin gen zich hier alsnog aanmelden voor deelname aan de Landelijke Archievendag. Nederlandse Sdrchieven 25 Neem een weloverwogen beslissing Sinds januari 2004 moeten alle overheidsinstanties beschik ken over een functionerend Document Structuur Plan (DSP). Is uw organisatie daarin geslaagd? Of hebt u zich ook laten verrassen? Neem een weloverwogen beslissing. Onze DSP software biedt u een pasklare oplossing. Wij zijn ervaren in het hele traject van DSP implementatie. Van het vaststellen van de basisstructuur en het opstellen van proceskennis- kaarten tot en met het beheren en importeren van tabellen en profielen in Document Managementsystemen. Ervaar het voordeel Laat u niet meer verrassen! Ervaar het voordeel van Split-Vision en maak vandaag nog een afspraak of bezoek ons op Overheid ft ICT 2004. Van 27 tot en met 29 april zijn wij te vinden op standnummer D118 in de jaarbeurs Utrecht. Split-Vision - +31 (0) 40 206 33 44 - info@splitvision.nl - www.splitvision.nl Door Wendy de Visser* Nederland is nog te weinig op de hoogte van de rijke archiefschatten die deel uitmaken van ons gezamenlijk cultureel erfgoed. Het in 2003 uitge brachte rapport 'Naar een publieksgericht archief- bestel' maakt dit ook in cijfers duidelijk. Dit rapport noemt onder meer de open dag als middel om het brede publiek kennis te laten maken met het archiefwezen. In navolging van musea en monu menten zullen de archiefbeherende instellingen daarom hun deuren openen voor het publiek om iedereen een kijkje achter de schermen te geven en de rijke collecties van het archiefwezen te tonen. Deze Landelijke Archievendag zal plaatsvinden in het najaar, op zaterdag 30 oktober 2004. Archievenagenda en website Wendy de Visser is werkzaam bij DIVA. jAucnda 2005 Wijziging datum Landelijke Archievendag De datum van de Landelijke Archievendag is aangepast op verzoek van Stichting Actueel Verleden. Deze stichting coördineert de Week van de Geschiedenis die van 30 okto ber t/m 7 november plaats vindt. In deze week wordt aan dacht gevraagd voor geschiede nis en actualiteit. Na rijp beraad en overleg met de achterban heeft de werkgroep unaniem besloten de Landelijke Archievendag inderdaad te verplaatsen naar zaterdag 30 oktober. De Landelijke Archievendag vindt dus plaats op de openingsdag van de Week van de Geschiedenis. De voordelen wegen op tegen het nadeel van het verschuiven van de dag. De werkgroep ver wacht veel meer publiciteit en een duidelijkere boodschap naar het publiek. De Landelijke Archievendag is ontstaan vanuit de behoefte om het archiefwezen te promo ten. De eigen promotiecampag ne zal dan ook zoals gepland doorgaan. De Week van de Geschiedenis biedt bovenop deze eigen promotie een krach tig kanaal om de Landelijke Archievendag te communiceren. In de periode ervoor wordt de Week van de Geschiedenis op vele manieren onder de aan dacht gebracht. DIVA en Actueel Verleden zullen in deze voorbe reiding nauw samenwerken. april 2004 archievenblad

Archievenblad | 2004 | | pagina 12