Restauratieatelier 'De Tiendschuur' .z* NIEUWS V Bibliotheek Arnhem en Gelders Archief sluiten samenwer kingsovereenkomst 5*1 Wh tÖT?öj Bij calamiteiten buiten kantooruren: 06 - 538 96 318 ■I ARCHIEF OPRUIMEN en veilig tot postzegelformaat laten vernietigen Scherpenzeel bv ii i•.sari:-.- W m .ALS HET ECHT OM KWALITEIT GAAT C/ Boekverfilming Cf Boekscanning Cf Fotoscanning kleur/zwart-wit Bi Negatiefscanning Cl' Diascanning Cl Documentverfilming Cl' Documentscanning Cl Groot formaat verfilming Cl Groot formaat scanning Cl Microfilmscanning Cl Microfichescanning Cf Microfilmafdrukken O' Plotten CAD-bestanden op microfilm nieuws uit het veld Bibliotheek ^&Arnhem I onderdeel van Diamant-Groep Tilburg Archiefrestauratie Papierconservering Charterrestauratie Schilderijrestauratie Iniijstwerk Handboekbinderij Kunstobjectenrestauratie Vacuümvriesdrogen Behandeling van brand-, roet- en waterschade 24-uurs caianiiteitenservice Insulindestraat 5, 5013 BA Tilburg Postbus 4123, 5004 JC Tilburg Telefoon: 013 - 46 41 777 Fax: 013 - 46 41 771 E-mail: tiendschuurCn'diamant-groep.nl Wij leveren: Inzamelmiddelen voor het afvoeren van uw papier in ordners en archiefdozen- Containers op vooraf overeengekomen dagen. Wij versnipperen: Al uw papieren informatiedragers gegarandeerd binnen 1 werkdag na aankomst in ons ultramoderne vernietigingsbedrijf Leidsche Rijn bv Volgens de kwaliteitsnormen van EN ISO 9001 versie 2000. U ontvangt hiervoor een Certificaat van Vernietiging. Wij zijn ook gespecialiseerd in: Het inzamelen en afvoeren van uw dagelijkse papierafvallen. De vernietiging van digitale informatiedragers als CD-roms, diskettes etc. Computers en andere randapparatuur kunt u ook bij ons ter verdere verwer king aanbieden. Wij geven u graag meer informatie over onze dienstverlening. Neemt u dan contact op via ons informatienummer 030 - 288 19 25 of bezoek onze internetsite via www.archiefvernietiging.info Uw reactie zien wij met belangstelling tegemoet. Uw partner voorde veilige vernietiging van informatiedragers. ...^V, Edisonweg 50D, 2952 AD Alblasserdam Tel.: 078-6931300 Fax: 078-6931123 E-mail: gms@gmsnl.nl Website: gmsnl.nl Studiemiddag Kerkelijke Archieven DIVA organiseert in samenwerking met de Commissie tot registratie van de Protestantse kerkelijke en semi-ker- kelijke Archieven (CPA) een Studiemid dag Kerkelijke Archieven. Deze middag vindt plaats op don derdag 29 janu ari 2004 in de Lutherse Kerk te Haarlem. De studiemid dag is in eerste instantie be doeld voor een ieder die vanuit zijn instelling betrokken is bij kerkelijke ar chieven: archi varissen, andere beheerders, ar chiefconsulen ten en historici. De studiemiddag heeft als thema: kerkelijke archieven, hoe staat het ermee? Verschillende vraagstukken en onderwerpen krijgen ruimschoots aandacht. Hoe verloopt de acquisitie van kerkelijke archie ven? Wat is het effect van het Besluit Kerkelijke Archieven? Het netwerk van archiefconsulenten is sterk aan het veranderen en de belangstelling voor kerkelijke archieven bij de ver antwoordelijke bestuurders neemt af. Wat is de waarde van de archieven voor de kerkelijke archivarissen? Verschillende sprekers zijn gevraagd een inhoudelijke bijdrage te leveren. Bovendien zal er voldoende gelegen heid zijn voor discussie en het delen van kennis. Een uitgebreid program ma van de Studiemiddag Kerkelijke Archieven zal binnenkort aan leden van DIVA worden verstuurd. de Nieuwe voorzitter DIVA-bestuur DIVA heeft tijdens de Algemene Leden Vergadering afscheid genomen van Frans Kordes als voorzitter van de Vereniging. De heer Kordes, oud-pre sident van de Algemene Rekenkamer, trad in 1999 aan als voorzitter. Zijn voorzitterschap werd vooral geken merkt door open discussie. Onder leiding van Kordes stelde DIVA zich tot doel een brug te slaan tussen cultuurgoed en het openbaar bestuur. Voor DIVA probeer de Kordes met mensen in dis cussie te blij ven en ge sprekspartners te vinden bij de ministeries. W.Th. de Boer is aangetreden als nieuwe voorzitter. Wim de Boer was van 1991 tot 2003 lid van de Eerste Kamer der Staten- Generaai. De heer De Boer was hier fractievoorzitter van GroenLinks. Ook werden mw. drs. M.H. van den Heuvel-Habraken en mw. G. During- Buis beëdigd als leden van het bestuur van DIVA. Studiedag Archieven en Onderwijs Educatiemedewerkers opgelet! Vrijdag 19 december organiseert DIVA een Studiedag Archieven en Onder wijs. De studiedag vindt plaats in de Koninklijke Bibliotheek in Den Haag. Tijdens de dag zal vooral aandacht worden besteed aan onderwijs en digitalisering. Archief- en educatieme dewerkers kunnen elkaar tijdens het ochtendprogramma door middel van rondetafelgesprekken' informeren over eigen ervaringen, 's Middags zijn er twee presentatierondes waarin ver schillende websites worden gepresen teerd. Deze websites bieden een infrastructuur voor digitaal lesmateri aal. Ook worden concrete producten van collega's en instellingen uit het vakgebied getoond. Stichting Arnhemse Ope Openbare n Gelderse Wetenschappelijke Bibliotheek RCHIEF Bibliotheek Arnhem en het Gelders Archief hebben onlangs een samenwer- kingsconvenant gesloten. Beide organisa ties willen nauwer gaan samenwerken met betrekking tot digitale informatiesys temen, het collectiebeleid, een expertise centrum Gelderland 1940-1945, bevorde ring van de Gelderse geschiedschrijving, educatie en tentoonstellingen, dienstver lening, faciliteiten, public relations, huis vesting en een gezamenlijk calamiteiten plan. De organisaties streven naar de integratie van digitale toegangen op de collecties op het internet. Het collectiebeleid van publi caties zal worden afgestemd op het alge mene beleid van Bibliotheek Arnhem. De Gelderland Bibliotheek en het Gelders Archief beheren omvangrijke verzamelin gen over de Tweede Wereldoorlog, met name over de Slag om Arnhem. Het is de bedoeling om een expertisecentrum over de oorlog op te gaan zetten, dat (inter nationaal toonaangevend is. Dit expertise- centium zal hoofdzakelijk via het internet gaan functioneren. De dienstverlening voor het publiek wordt op elkaar afge stemd, bezoekers worden gewezen op de bronnen die bij beide instellingen aanwe zig zijn. De bibliotheek en het archief stel len een reddingsplan op om calamiteiten, zoals wateroverlast of brand, gezamenlijk het hoofd te bieden. Al enige tijd trekken de betrokken partijen, samen met de Volksuniversiteit Arnhem, op om gezamenlijke huisvesting en/of depots te betrekken. Voor de verschillende onderdelen zullen de betrokken medewer kers projectplannen gaan maken. Om de samenwerking adequaat te laten verlopen wordt er een coördinator benoemd die zorgdraagt voor een soepel verloop van de verschillende samenwerkingsprojecten. (Bron: www.geldersarchief.nl) december 2003 archievenblad

Archievenblad | 2003 | | pagina 5