archief bewerking rchiva ris-inspecteur Toegang op m/v voor 36 uur per week IRIEIGMIOIJI MINIUM Cursus Archiefbewerking Het geheugen van overheid en bedrijven wordt continu gevoed met nieuwe informatie. Archief neemt elk moment toe. Een archief bestaat uit een hoeveelheid documenten, waarin vaak orde te vinden is, maar chaos komt ook voor. Door het bewerken wordt het archief een goed ontsloten informatiesysteem. Toegankelijke archieven zijn een must voor elke organisatie en voor overheidsorganen in het bijzonder, vanwege de Archiefwet, die een goede, geordende en toegankelijke staat verplicht stelt. Doelstelling Na afronding van de cursus is de cursist in staat zelfstandig vanuit archi- vistische methoden en principes een archief te bewerken. De cursisten doorlopen de stappen van archiefbewerking aan de hand van een eigen archief. Relevante onderwerpen en praktijkcases komen aan bod. Doelgroep De cursus is gericht op medewerkers van archiefdiensten, categoriale instellingen of bedrijfsarchieven die behoefte hebben aan archivistische scholing en op medewerkers van semi-statische archieven bij overheids organen die archief bewerken voor de overdracht aan een openbare archiefbewaarplaats. De cursus is gericht op kennisniveau hbo. Cursusinhoud In de cursus komen de stappen van archiefbewerking aan bod. Het analyseren van de context van het archief en de voorbereiding en planning van een archiefbewerkingsplan. Het analyseren van archief, waarbij aandacht is voor verschillende ordeningsstelsels. Het beschrijven van de verschillende onderdelen van het archief. De cursus sluit aan bij bestaande terminologie en internationale standaarden als ISAD(G) en ISAAR. Het presenteren van het archief, waarbij een keuze gemaakt wordt uit soorten toegangen, verschillende gebruikersgroepen en de mogelijk heden die er zijn om het archief te tonen. Het verantwoorden van de keuzes bij de bewerking. Archief school Archiefschool Postbus 1025 T 020 - 595 19 00 info@archiefschool.nl 1000 BA Amsterdam F 020 - 595 19 20 www.archiefschool.nl De Archiefschool verzorgt de opleiding tot archivaris en ontwikkelt cursussen en trainingen op het gebied van archief en documentaire informatievoorziening. De cursussen kenmerken zich door het praktijkgerichte en vernieuwende karakter van de lesstof. De cursisten verwerven nieuwe inzichten, die zij daadwerkelijk leren verankeren in hun eigen werkpraktijk. Data, duur, kosten Acht intensieve bijeenkomsten Dinsdag van 9.30 uur tot 12.30 uur Cursusdata: 23 september 2003, 7 en 21 oktober, 4 en 18 november, 2 en 16 december en 13 januari 2004 In de periode tussen de cursusdagen bewerken de cursisten een archief van de eigen organisatie Kosten: EUR 1.858,- (incl. studiemateriaal/begeleiding) Aanmeldingsformulier via de Archiefschool of www.archiefschool.nl Plaats Hogeschool van Amsterdam, Gebouw de Leeuwenburg, Weesperzijde 190 in Amsterdam (bij Station Amstel) De Regio Achterhoek is een samenwerkingsverband van de gemeenten Aalten, Bergh, Borculo, Dinxperlo, Doetinchem, Eibergen, Gendringen, Groenlo, Hengelo, Hummelo en Keppel, Lichtenvoorde, Ruurlo, Steenderen, Wehl, Winterswijk, Wisch en Zelhem. Tot de diensten van de Regio Achterhoek behoort onder meer het Streekarchivariaat. Voor deze afdeling zijn wij thans op zoek naar een Functie-in forma tie Het Streekarchivariaat Regio Achterhoek kent in principe een decentrale opzet. Naast de aangesloten gemeenten (uitgezonderd Wehl) vallen ook de gemeente Neede en de Stichting Huis Bergh hieronder. Sinds enige tijd is er een ontwikkeling gaande in de richting van een meer centrale opzet. De nadruk ligt daarbij op het nastreven van eenvormige kwaliteitseisen voor archief beheer en publieksdiensten en op het ont wikkelen van samenwerkingsrelaties met verwante cultuurhistorische instellingen. Als archivaris-inspecteur houdt u toezicht op de naleving van de regels ten aanzien van het beheer van de nog niet overgebrachte archieven van de deelnemende gemeenten. U constateert, rapporteert en adviseert ten aanzien van archief- en informatiebeheer, zoals ontsluiting, verzorging, vernietiging, overbrenging, uitlening en vervreemding van archiefbescheiden. U ontwikkelt en bewaakt in- en externe procedures voor de materiële verzorging van archieven en adviseert over (digitale) ontsluiting van archieven. U begeleidt en houdt toezicht op de door de archiefmedewerkers uit te voeren beheerstaken. Tevens houdt u zich bezig met de begeleiding van onderzoek waarbij zowel schriftelijk als mondeling gegevens uit gemeentearchieven aan ambtenaren en bezoekend publiek worden verstrekt. Het Streekarchivariaat is een afdeling van de sector Bestuur en Middelen. De archivaris inspecteur is verantwoording verschuldigd aan de streekarchivaris als afdelingshoofd. Functie-eisen Om aan deze functie succesvol invulling te kunnen geven is een diploma Archivistiek B (Middelbaar Archiefambtenaar) een vereiste. Daarnaast beschikt u over een goede mon delinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardig heid alsmede een zelfstandig werk- en denkniveau. U heeft ervaring met admini stratieve werkprocessen en openbaar bestuur, aantoonbare kennis van digitale gegevensverwerking en -archivering en ervaring met en de bereidheid tot het werken in teamverband. U toont belangstelling voor lokale en regionale geschiedenis. Arbeidsvoorwaarden De rechtspositie van de Regio Achterhoek is afgeleid van die van de sector gemeenten. Voor deze functie bieden wij u - afhankelijk van uw opleiding en ervaring - een bij de verantwoordelijkheid van de functie passend salaris (max. schaal 9). De Regio kent een aantal gunstige secundaire arbeidsvoor waarden, zoals een regeling voor kinder opvang, betaald ouderschapsverlof, woning financiering en pc-privé regeling, alsmede een gunstige flexibele werktijdenregeling. Voor meer informatie over deze functie kunt u bellen met de heer drs D.M. Bunskoeke, streekarchivaris, telefoon (0314) 377 172 of met mevrouw I. de Boer, hoofd bureau P&O a.i., telefoon (0314) 321 327. Richt uw sollicitatiebrief binnen 14 dagen na publicatie aan het dagelijks bestuur van de Regio Achterhoek, Postbus 53, 7000 AB Doetinchem. De Regio Achterhoek wil een bijdrage leveren aan het wegwerken van de achterstand op de arbeidsmarkt van etnische minderheden en gehandicapten. Zij worden dan ook met nadruk verzocht te solliciteren. N.B. Acquisitie n.a.v. deze advertentie wordt niet op prijs gesteld en zal dan ook niet gehonoreerd worden.

Archievenblad | 2003 | | pagina 24