J Samenwerkingsverband Noord-Kennemerland Regionaal Archief TEAMCOÖRDINATOR MEDEWERKER BEHOUDEN Gemeentearchief Rotterdam GEMEENTELIJK ARCHIEFINSPECTEUR Het Regionaal Archief beheert de oudere archieven van 15 gemeenten, 4 waterschappen en een groot aan tal particuliere bedrijven, instellingen en personen in Noord-Kennemerland en de Kop van Noord- Holland. De archiefdienst beschikt over een topografisch-historische atlas en een uitgebreide bibliotheek. Het Regionaal Archief zal zich ontwikkelen tot een Regionaal Historisch Centrum. Bij de dienst wordt gewerkt in twee teams, waarvan de een verantwoordelijk is voor het bewerken en behouden van de archieven en collecties en de ander zorg draagt voor de dienstverlening aan het publiek. Op een actieve manier wil het Regionaal Archief het gebruik van de door de dienst beheerde archieven en collecties stimuleren. Daarbij wordt gestreefd naar het bereiken van nieuwe groepen gebruikers, zoals bijvoorbeeld het onderwijs. Ook zal meer worden samengewerkt met andere erfgoedinstellingen. Goed beheerde archieven en collecties zijn essentieel om de dienstverlenende taak te kunnen vervullen. Daarom is het Regionaal Archief voor het team bewerken en behouden op zoek naar een: 1,0 fte. (36 uur per week, functieschaal 11 U initieert en ontwikkelt beleid met betrekking tot het bewerken en behouden (verwerven, inspec teren, ontsluiten, beheren, conserveren, etc.) van de archieven en verzamelingen. Binnen het team bewerken en behouden coacht u de medewerkers en coördineert u de werkzaamheden. U draagt zorg voor de uitvoering van het beleid en neemt deel aan de uitvoering van de werkzaamheden. In overleg met de directeur voert u de wettelijke inspectietaken uit. Als lid van het managementteam draagt u bij aan de ontwikkeling, het beleid en de sturing van het Regionaal Archief. U bent in het bezit van het diploma archivistiek A of hebt een vergelijkbare opleiding op academisch niveau gevolgd. 0,5 fte. (18 uur per week, functieschaal 7) U beschikt over kennis en ervaring op het gebied van conservering. In overleg met de teamcoördinator en de medewerker conservering en restauratie voert u conserveringswerkzaamheden uit. Deze bestaan uit kleine restauraties, eerste-hulpacties, schade-inventarisaties en het gereedmaken van objecten voor bruiklenen. U hebt een voor het aandachtsgebied en taakveld relevante opleiding op MBO-niveau gevolgd of beschikt over een daarmee vergelijkbaar werk- en denkniveau. Het Regionaal Archief zoekt medewerkers die initiatiefrijk zijn en zowel zelfstandig als in teamverband kunnen functioneren. U hebt een dienstverlenende en klantgerichte instelling en beschikt over goede communicatieve vaardigheden. Belangstellenden worden uitgenodigd hun sollicitatie met CV binnen twee weken na verschijnen van deze advertentie te richten aan de heer drs. M.C. Schenk, directeur-archivaris Regionaal Archief, Postbus 9232, 1 800 GE te Alkmaar. Voor nadere informatie over deze functies is de heer Schenk bereikbaar op tel. 072-5662626. U kunt ook de website raadplegen, www.archiefalkmaar.nl. Gemeente Rotterdam De doelstelling van het Gemeentearchief Rotterdam is te voorzien in de behoefte van burger en overheid aan historische informatie over Rotterdam op basis van de beheerde archieven en verzamelingen. Voorkomen van informatie verlies en verbetering van de (digitale) toegankelijk heid van de informatie voor en dienstverlening aan het publiek zijn de speerpunten voor de komende jaren. Het Gemeentearchief Rotterdam ontwikkelt zich tot een regionaal historisch centrum. Een toenemend aantal omlig gende gemeenten draagt zijn archieven en verza melingen over aan het gemeentearchief Rotterdam. De stafafdeling Inspectie houdt toezicht op de naleving van de archief wet- en regelgeving door het gemeentelijk over heidsapparaat. Naast de inspectie zelf zijn voor lichting, digitale duur zaamheid en kwaliteits normering belangrijke aandachtspunten. Het Gemeentearchief Rotterdam heeft een vacature voor de functie van: Voor 36 uur per week Uw taken: Periodieke toetsing van en rapportage over de kwaliteit van het archiefbeheer van het concern Rotterdam; Kennisoverdracht en voorlichting aan verschillende betrokkenen met betrekking tot wet- en regelgeving en vakinhoudelijke onderwerpen; Ontwikkeling van een pro-actief gemeentelijk archief- en informatiebeleid en van monitoring- en toetsingsinstrumenten; Als MT-lid mede vormgeven van het dienstbeleid; Leiding geven aan de stafafdeling Inspectie (2 medewerkers). Uw profiel: Universitair werk- en denkniveau; Diploma archivistiek A of B of gelijkwaardige opleiding; IT- kennis op strategisch niveau; Kennis van de gemeentelijke overheidsorganisatie; Goede sociale en communicatieve vaardigheden; Onafhankelijk, innovatief, enthousiast en initiatiefrijk. Wij bieden: Schaal 13, salaris maximaal 4.903,- bruto per maand. De inschaling is afhankelijk van opleiding en ervaring. Voor meer informatie over deze functie kunt u contact opnemen met mw. drs. E.A.G. van den Bent, tel. 010-2434501. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u tot uiterlijk 14 dagen na publicatie richten aan: Gemeentearchief Rotterdam, t.a.v. afdeling P&O, Postbus 71, 3000 AB Rotterdam. Voor de functie wordt gelijktijdig intern en extern geworven. Bij de invulling van de vacature worden de gemeentelijke richtlijnen gehanteerd. Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld.

Archievenblad | 2002 | | pagina 28