zestig miljoen nederlanders en duizend jaar geschiedenis, het nationaal^^^H beheert die erfenis, deze nieuwe culturele instelling komt met de feiten en beelden uit het verleden, voor de burger, nieuwsgierig of argwanend, voor de wetenschapper, voor de passant. 5 Medewerkers Selectie (v/m) 36 uur per week Medewerker Bewerken [v/m] 36 uur per week Het Nationaal Archief is de grootste archiefinstelling van Nederland. De collectie omvat naast de overheidsarchieven (waaronder het VOC- archiefzeer veel oorlogsgerelateerde archieven en regerings archieven) ook particuliere archieven, waaronder de persoonlijke archieven van bekende politici als Hans Wiegel en Gijs van Aardenne. Tevens vindt u hier de archieven van landelijke (sport)organisaties als de KNVB en het NOC/NSF. De collectie is voor iedereen gratis toegankelijk, onder andere via www.nationaalarchief.nl De afdeling Collectie is verantwoordelijk voor het verwerven, selecteren, conserveren, bewerken en beschikbaar stellen van de collectie. Een belangrijk deel van de werkzaamheden van de afdeling heeft betrekking op de afronding van het Project Invoering Verkorting Overbrengingstermijn (PIVOT) dat tot doel heeft de achterstanden in de overbrenging van archieven van de Rijksoverheid naar openbare archiefbewaarplaatsen weg te werken. Bij de afdeling Collectie bestaan momenteel de volgende vacatures: Aanstelling en salariëring De aanstelling geschiedt in algemene dienstvan de Rijksarchiefdienst voor de periode van twee jaar. Het salaris bedraagt, voor beide functies, afhankelijk van kennis en ervaring maximaal 3008,11 bruto per maand op basis van een 36-urige werkweek (schaal 9 BBRA1984), exclusief 8% vakantiegeld, een eindejaarsuitkering en een tegemoetkoming in de ziekte kostenverzekering. Schriftelijke sollicitaties kunt u - onder vermelding van de functie waarop u solliciteert - voor 1 juli a.s. sturen naar: Nationaal Archief T.a.v. de heer A.C. Duk Afdeling Personeelszaken Postbus 90520 2509 LM Den Haag Acquisitie naaraanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. Nederland ontdek je in het Nationaal Archief Onder de afdeling Collectie valt de groep Selectie. De kerntaak van Selectie is het formuleren en uit voeren van het selectiebeleid van het Nationaal Archief voor de archieven van de Rijksoverheid. Daartoe begeleiden we de archiefwettelijke procedures in verband met de selectie van archiefbescheiden en adviseren we overheidsinstellingen over selectievraagstukken. Daar naast ontwikkelen we (nieuwe) producten om inhoudelijke kennis over de archieven aan een breed publiek bekend te maken. Wij zoeken voor een periode van twee jaar Functie-inhoud het, namens de Algemene Rijksarchivaris, deelnemen aan het archiefwettelijk verplichte driehoeksoverleg waarbij bepaald wordt welke archiefbestanden voor eeuwige bewaring in aanmerking komen het meewerken aan de ontwikkeling van het selectiebeleid het begeleiden van archiefwettelijke procedures het opstellen van selectielijsten en het, in voorkomende gevallen, verrichten van institutioneel onderzoek het onderhouden van contacten over selectie met andere organisaties en het realiseren van een kwalitatief en kwantitatief goede dienstverlening. Functie-eisen Voor de vervulling van deze boeiende en afwisselende functie zoeken wij iemand met: een opleiding op HBO of universitair niveau (op historisch of archivistisch gebiedl affiniteit met archivistiek belangstelling voor de inhoud van archieven publieksgericht denken uitstekende mondelinge en schriftelijke communicatieve vaardigheden kennis van de methode institutioneel onderzoek, informatisering of juridische kennis strekt tot aanbeveling. Specifieke kwaliteiten samenwerkingsgericht, probleem oplossend en dienstverlenend. Informatie over deze functie is verkrijgbaar bij: Mevr. drs. B.J. Abels Hoofd Selectie T 070 331 55 31 Eveneens onder de afdeling Collectie valt de groep Bewerken. De kerntaak van Bewerken is het toetsen van selectie en bewerking van (veelal moderne en omvangrijke) archief bestanden van de Rijksoverheid, waarna de archieven naar het Nationaal Archief kunnen worden overgebracht. Het merendeel van de bewerkingen wordt uitgevoerd door de Centrale Archief Selectiedienst (CAS), een klein deel door de zorg dragers zelf. In beperkte mate bewerken we ook zelf, zowel archieven van de overheid als van particulieren. Ook het normeren van toegankelijkheid en het aan een breed publiek bekend maken (o.a. via de website) van de inhoud van nieuw verworven archieven, behoort tot ons takenpakket. Wij zoeken voor een periode van twee jaar een Functie-inhoud het toetsen van bewerkingen van archief bestanden door de CAS en door derden, van zowel klassieke inventarissen als institutionele toegangen, aan de normen goede, geordende en toegankelijke staat het bewerken van archiefbestanden van de Rijksoverheid en van particuliere archiefvormers het meewerken aan de ontwikkeling van normering van toegankelijkheid het aan een breed publiek bekend maken van de inhoud van nieuw verworven archieven het onderhouden van contacten met zorgdragers en CAS over archief bewerkingen en het realiseren van een kwalitatief en kwantitatief goede dienstverlening. Functie-eisen Voor de vervulling van deze boeiende en afwisselende functie zoeken wij iemand met: diploma archivistiek B kennis van de methode institutioneel onderzoek belangstelling voor de inhoud van archieven goede mondelinge en schriftelijke communicatieve vaardigheden kennis van informatisering Specifieke kwaliteiten samenwerkingsgericht, probleem oplossend, gevoel voor verhouding kwaliteit-kwantiteit en een dienst verlenende instelling Informatie over deze functie is verkrijgbaar bij: drs. F. van der Doe Hoofd Bewerken T 070 331 55 35

Archievenblad | 2002 | | pagina 24