Restauratie A telier N. V. Split.„Vision Toegankelijke informatie communicatie en documenten De tijd voor verandering? Tijdvoor «te www.splitvision.nl ARCHIEFSERVICE NEDERLAND voor restauratie en conservering van papier, leer en perkament boeken in leer en perkament charters en zegels prenten en tekeningen kaarten en affiches massaconservering vrijblijvende offertes vacuüm-vriesdrogen ondersteuning bij calamiteiten 24 uur bereikbaar bij brand- en waterschade: 00 32- 4 520 134 71 Kempenlaan 20 2300 Turnhout (Antwerpen) Telefoon: (0032) 014-552948 E-mail: restauratie.atelier@belgacom.net Voor inlichtingen over tarieven en plaatsing van zowel product- als personeelsadvertenties kunt u contact opnemen met: Sales Services, contact persoon: Gerrit Kulsdom Postbus 2317, 1620 EH Hoorn Tel. 0229 - 211 211Fax 0229 - 270 404 E-mail: snsdtp@planet.nl sns@wxs.nl 2?.* Koninklijke Vereniging van Archivarissen in Nederland KVAN nieuws Vertraging publicatie digitale almanak Het bestuur van de KVAN heeft enige tijd geleden aangekondigd dat 24 april jl. de digitale Almanak van het Nederlands Archiefwezen officieel on line zou gaan. De Almanak, zoals de uitgave in de wandelgan gen heet, wordt al sinds jaar en dag door de Koninklijke Vereniging van Archivarissen (KVAN) in papieren vorm uitgebracht. De digitale almanak is technisch een vrucht van de Vereniging Digitaal Erfgoed Nederland (DEN). De KVAN blijft verant woordelijk voor de inhoud. De Almanak bevat actuele informatie over archiefbeherende instellingen en documen tatiecentra in Nederland. Ook gegevens over beroepsverenigingen, commissies, opleidingen en andere relevante organisa ties op het vakgebied zijn opgenomen. Met een digitale versie kan de KVAN de gebrui kers nog adequater van informatie voorzien. In verband met problemen van technische aard is er vertraging opgetreden en zoals sommigen van u misschien gemerkt heb ben, is de Almanak nog niet via internet raadpleegbaar. Op dit moment is nog niet te zeggen wanneer dat wel het geval zal zijn. Naar het zich nu laat aanzien zal dat van de zomer zijn. Voordat de Almanak on line gaat, zal nog een mutatieformulier ver stuurd worden waarin gevraagd wordt de ons ter beschikking staande gegevens te controleren. We zullen trachten de digitale versie voorzien van de jongste mutaties van start te laten gaan. Zoals bekend is een boekwerk met namen en adressen ai bij verschijnen 'verouderd'. Toch is vorig jaar besloten de papieren ver sie in enigerlei vorm weer uit te brengen. Naar verwachting zal dat komend najaar gebeuren. Hendrik van Wijnpenning voor Peter Horsman Op 29 mei heeft Jo Jamar, voorzitter van de KVAN, de Hendrik van Wijnpenning uitgereikt aan Peter Horsman voor de vele verdiensten die hij had, heeft en hopelijk nog lang zal hebben voor het Nederlandse Archiefwezen. Als docent aan de archiefschool heeft Peter Horsman mede vorm gegeven aan de opleiding van vele col legae. Maar hij heeft meer gedaan dan alleen onderwijs gegeven, hoe belangrijk dat op zich ook is. Hij heeft zich ontwikkeld tot een van de toonaangevende archiefwetenschap pers in de wereld. Daarnaast heeft hij zich al vrij vroeg verdiept in de automatisering en werd hij in 1985 de eerste automatiserings deskundige van de rijksarchiefdienst. Die unieke combinatie van deskundigheid op archivistisch én automatiseringsgebied maakte hem tot de autoriteit op dit multidis ciplinaire gebied. Sinds de jaren tachtig is Peter Horsman de drijvende kracht achter het denken in het archiefwezen over auto matisering, digitalisering en digitaal archief. Hij doet dat door op te treden ais docent aan de Archiefschool, als publicist en spreker op talloze congressen, studiedagen en symposia. Als een van de voorlopers op dit gebied heeft hij veel bijgedragen aan de deskundigheids bevordering, niet alleen in Nederland maar ook in het buitenland. Door de vele buiten landse contacten, met name binnen de ICA, heeft hij de goede naam van het Nederlands Archiefwezen uitgedragen, maar anderzijds ook ervoor gezorgd dat de buitenlandse ont wikkelingen niet aan Nederland voorbij gin gen. Voor het bestuur van de KVAN meer dan genoeg redenen een eminent collega de Hendrik van Wijnpenning uit te reiken. KVAN Nieuws Bureau KVAN Redactie Archievenblad Naam wijzigen in: Gelders Archief wijzigen: tel.nummer 026-3521600, fax 026-3521699, e-mail: info@geidersarchief.nl. internet: www.geldersarchief.nl 6.117 Regionaal Archief West-Brabant toevoegen: Behouden en bewerken> mw. L. Rutteman wijzigen: Benutten> R.C.M. Jacobs, Th.J.N.M. Marcelis, mw. C.H. Wijnings Naam en status wijzigen: Locatie Oosterhout wordt Regionaal Archief Oosterhout Nieuw toevoegen in Almanak: Gemeente Tynaarloo (D) (voorheen gemeenten Eelde, Vries en Zuidlaren) Bezoekadres: Raadhuisplen 1, Vries, 050-4099652/536, fax 050-4090008 Postadres: Postbus 12, 9470 AA Zuidlaren E-mail: info@Tynaarioo.nl: website: www.Tvnaarloo.nl maandag 13.30-16.30 uur (m.u.v. juli-augustus) AAS> O.J. Nienhuis 39 ïrenlglng van advisering projecten trainingen detachering document- en workflow management Dukatenburg 90-25a te Nieuwegein Postbus 7102,3430 JC Nieuwegein Tel. 030-2724235, Fax 030-2716900 Internet: www.archiefservice.nl E-mail: secretariaat@archiefservice.nl Bureau Koninklijke Vereniging van Archivarissen in Nederland. Voor informatie over de KVAN, bestelling van publicaties, aanmelding voor activiteiten en wijzigingen in de ledenadministratie kunt u contact opnemen met het bureau. Kopij voor het Archievenblad, berichten voor deze rubriek en mutaties in de Almanak van het Nederlands Archiefwezen kunt aan het bureau van de KVAN doorgeven. Cruquiusweg 31 1019 AT Amsterdam Tel. (020) 462 77 27 Fax: (020) 462 77 28 E-mail: bureau@kvan.nl Internet: www.kvan.nl Postbank Bureaurekening: 84767 Mutaties in de Almanak 3.8 juni 2002 archievenblad

Archievenblad | 2002 | | pagina 19