Hoe Amersfoorts mnfit je zijn voor werkweek 'oort Lensen Consultancy van een Archivist Advisering Interim-management Projectuitvoering Stad met een hart www.amersfoort.nl Voor inlichtingen over tarieven en plaatsing van zowel product- als personeelsadvertenties kunt u contact opnemen met: Sales Services, contact persoon: Gerrit Kulsdom Postbus 2317, 1620 EH Hoorn Tel. 0229 - 211 211. Fax 0229 - 270 404 E-mail: snsdtp@planet.nl sns@wxs.nl het dagboek van: Maandag. Na een weekendje uitwaaien op de fiets in Twente begin ik fris aan een nieuwe werkweek. Vandaag is de redac tievergadering van het Archievenblad in Amsterdam. Voor ik in de trein stap heb ik nog overleg met stadsarchivaris Tom van Slooten. Om acht uur begin ik de werkdag om nog gelegenheid te hebben mijn e-mail door te kijken en een paar telefoontjes te doen. Met Tom bespreek ik daarna de voorbereiding van de officiële overdracht van het archief van de Heerlense oliemolen. De wethouder van cultuur is bereid gevonden om het archief op de dag van het 500-jarig bestaan van de molen uit handen van Heerlens zaken man Math. Lendfers in ontvangst te nemen. Op het station aangekomen word ik weer eens geconfronteerd met de tanende kwaliteit van de spoorwegen. Vertrek met een kwartier vertraging! Net op tijd arriveer ik op de redactievergade ring. In de kennismakingsronde krijgen we een goede indruk van de nieuwe bureaumedewerkster. De op het bureau aangekomen post voor de redactie wordt doorgenomen en de redacteuren bedelen elkaar met aardig wat huiswerk. In de trein terug naar huis bereid ik al wat e-mails voor, zodat ik die dinsdag meteen kan versturen. Dinsdag. Vanavond is de laatste les voor de cursus Oriëntatie Regionale Geschied beoefening. Ik begin de dag met de voor bereiding ervan en kijk of de overhead- sheats nog op volgorde liggen. Dat blijkt het geval. Ik kan dus met vertrouwen de laatste lessen, Geschiedenis Oostelijk Zuid-Limburg deel 3 en Paleografie 5, ingaan. Daarna bekijk ik de post en de stapel nieuwe aanwinsten voor onze bibliotheek. Drie boeken houd ik achter om te signaleren voor het regionaal his torisch tijdschrift. Om vijf voor tien loop ik de stad in voor mijn eerste bespreking. De mede-eigenaresse van Hotel Max wil haar medewerking geven aan historisch- culturele evenementen en is genegen te sponsoren als een aantal van deze evene menten in het door Heerlenaren gewaar deerde hotel-café kunnen plaatsvinden. Spontaan komt een aantal ideeën bij mij boven. Bij de oplevering van de vernieu wing van de pleinen in het centrum kun nen we tot vijf maal A0 uitvergrote histo rische foto's van die pleinen in snippers uit elkaar laten spatten (aansluitend bor rel en expositie in Max), boekpresenta ties, tentoonstellingen, discussiefora... De mogelijkheden worden op een rijtje gezet en we maken een nieuwe afspraak om met onze achterbannen ruggen- spraak te kunnen houden voor de haal baarheid van een en ander. Ik haast mij naar kantoor terug voor mijn volgende afspraak, bilateraal met mijn directe chef. 's Middags heb ik vrijaf, 's Avonds ver loopt de laatste les Oriëntatie Regionale Geschiedbeoefening gladjes. Woensdag. Het grootste deel van de dag gaat op aan het controleren van de druk proef van het Archievenblad en het schrij ven van de 'Noot van de redactie'. Met enkele redacteuren bel ik om hen te informeren over de laatste redactieverga dering en om wat laatste nieuws uit hun regio te vernemen. Gelukkig houd ik nog even tijd over om enkele correcties in de bij Reprografie al opgemaakte tekst van een sponsorbrochure van projecten rond de Heerlense kunstenaar Jan Drummen te laten verwerken. Men belooft die vrij dag klaar te hebben. Donderdag. Vandaag ga ik op de fiets naar het werk. Het weer is goed. Daarvan moet ik profiteren om in het groengebied rond de stad wat digitale foto's te maken van monumenten. De Algemene leden vergadering van LGOG (Limburgs Ge schied- en Oudheidkundig Genootschap) vergadert dit jaar in Heerlen en men heeft mij gevraagd een verhaal te houden over de monumenten langs de Geleen- beek. Na een uurtje fotograferen in Weiten en Benzenrade besluit ik om ook maar meteen bij de Oliemolen de nodige plaatjes te schieten, 's Middags heb ik overleg bij de provinciale VVV in Valken burg over de voorbereiding van een topo grafische en toeristische gids voor Zuid- Limburg. De uitgever en auteur, Frank van den Hoven, heeft mij gevraagd voor de eindrod£ft3>o coördinatie. Met de VVV heb ik overleg over aanvullende financiering en de mogelijkheden voor integratie in de toeristische databank van de provincie. Terug in Heerlen bereid ik de agenda voor van het overleg van voor zitters van heemkunde- en historische verenigingen in Parkstad Limburg (de regio oostelijk Zuid-Limburg). Een belangrijk agendapunt wordt de eerste aanzet voor de organisatie van een nieu we heemkundemarkt in 2004. Vrijdag. Na het doornemen van de post en e-mail start ik met literatuur- en archiefonderzoek voor mijn lezing over de monumenten langs de Geleenbeek. Ik maak de nodige aantekeningen en uit treksels. Rond de middag krijg ik telefoon van de secretaresse van de burgemeester. Of ik nog voor de dodenherdenking een A4-tje zou kunnen voorbereiden over de dit jaar op de erebegraafplaats in Loenen herbegraven Heerlense verzetsheld Jan Bockma. Ik besluit dat meteen na het weekend te doen. Laat in de middag heb ik nog overleg met de ambtenaar Monu mentenzorg om de Heerlense bijdrage aan het tijdschrift Monumenten te evalu eren. We bespreken de financiering van de overdrukken en van Open Monu mentendag. Voor het eerst hebben de heemkundeverenigingen in de Parkstad zich gecommitteerd hun medewerking aan deze dag te geven. Hij belooft een paar duizend euro hiervoor uit te trek ken. Weekend! ewAtcea, Ui adiieitólUK) W fiuCdcittf voor een heldere kijk op uw documentaire informatievoorziening Projectmanagement Voor meer informatie: www.lensenconsultancy.nl Waverstraat 80-11 1079 VP Amsterdam T 020-6449208 F 020-6448975 Einfo@lensenconsultancy.nl In Amersfoort groeit een nieuwe stijl van besturen en werken. Zakelijk en vriendelijk. Dynamisch, maar met tijd voor reflectie. Innovatief, creatief en gedurfd. Elkaar open en integer aanspreken op kwaliteit en resultaat. Dat zie je bijvoorbeeld in de sector Welzijn, Sociale Zekerheid en Onderwijs, die werkt aan een bewuste integratie van jong en oud, arm en rijk, autochtoon en allochtoon, ledereen doet mee! Geef je visie aan de stad met een hart voor jou. Wil je meer weten, surf dan naar www.amersfoort.nl. Je kunt ons ook 24 uur per dag bellen. Telefoon (033) 465 21 87. De inzendingstermijn sluit op 19 april 2002. Een hogere beloning is mogelijk als je voor ons extra waardevolle kwaliteiten meebrengt. Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. FRAGMENTEN Door Roelof Braad* *Roelof Braad is stadshistoricus in Heerlen en hoofd redacteur van het Archievenblad. archievenblad

Archievenblad | 2002 | | pagina 1