werk week Gemeentearchief Rotterdam Gemeente Rotterdam Het Gemeentearchief Rotterdam heeft binnen de sector Beheer, die bestaat uit de afdelingen Archieven en Relatiebeheer, Atlas, Bibliotheek en Projecten, de volgende vacature: 1e MEDEWERKER PROJECTEN (M/V) voor 36 uur per week (1 fte) Uw taken: u bent verantwoordelijk voor het voorbereiden en coördineren van indiceringsprojecten en het begeleiden van de (additionele) medewerkers en vrijwilligers in nauwe samenwerking met het afdelingshoofd. U draagt zorg voor het applicatiebeheer van Acte de Présence en Digitale Stamboom. U fungeert als aanspreekpunt voor IT-vragen op de afdeling. Uw profiel: diploma Archivistiek B kennis van en affiniteit met automatisering en informatisering ervaring met projectmatig werken goede contactuele en communicatieve vaardigheden planmatig en resultaatgericht Wij bieden: de functie is ingedeeld in salarisklasse 8 van de gemeente Rotterdam, salaris maximaal 2654,-- bruto per maand. De inschaling is afhankelijk van opleiding en ervaring. Voor meer informatie over deze functie kunt u contact opnemen met mevr. K.M. Pompe, tel. 010-2434 634, e-mail: k.pompe@gar.rotterdam.nl. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u tot uiterlijk 14 dagen na publicatie richten aan Gemeentearchief Rotterdam, t.a.v. afdeling P&O, Postbus 71 3000 AB Rotterdam, o.v.v. vacaturenummer 20020118001 Voor de functies wordt gelijktijdig intern en extern geworven. Bij de invulling van de vacature worden de gemeentelijke richtlijnen gehanteerd. I Maandag. Haastig spring ik op de fiets omdat ik vroeg op het werk moet zijn. Het maande lijkse werkoverleg begint om 8.30 uur. De studiezaal gaat om 9.00 uur open. We hopen voordat de eerste bezoekers komen, de meeste punten af gewerkt te hebben. Er komen vooral zaken met betrekking tot de dienstverlening aan de orde. De CKV- dagen voor vmbo, havo en vwo moeten voorbereid worden. Om 9.30 uur buig ik me over de jaarreke ning 2001 van het gemeentearchief, 's Middags heb ik een vergadering van het cluster Cultuur, Recreatie en Toe risme. Het gemeentearchief ressorteert sinds enkele maanden onder de grote nieuwe afdeling OSCAR (Onderwijs, Sport, Cultuur, Archief en Recreatie) Met het gemeentemuseum kan nu gemakke lijker samengewerkt worden. Een belang rijk agendapunt van het clusteroverleg is de concept-museumnota. Eerder is in het overleg de organisatie van de tentoon stelling en het symposium over Gerard Reve besproken. In maart 2001 heeft de gemeente Weert van Guus van Bladel, die in de jaren 1972-1975 hier samenwoon de met Reve, een omvangrijke collectie boeken en brieven van deze grote schrij ver aangekocht. De hele collectie wordt voorlopig door het gemeentearchief beheerd. Het museum zou, in overleg met mij, zelf materiaal voor de tentoon stelling selecteren en grotendeels het symposium organiseren. Dinsdag, 's Morgens heb ik een vergade ring van de redactie van Ach Lieve Tijd. Uitgeverij Waanders gaat in samenwer king met ons gemeentearchief en de his torische vereniging elf delen over Weert maken. De teksten worden kritisch door genomen. Voor veel auteurs is het moei lijk in Ach Lieve Tijd-stijl te schrijven, 's Middags heb ik het maandelijkse over leg in het kader van het Cultureel Educa tief Beraad met de educatief medewerker van het gemeentemuseum en de direc teuren van de Streekmuziekschool, het Munttheater, het Kunstcollege en de Openbare Bibliotheek Weert. Wij gaan gezamenlijk een zoge naamd kunst- en cultuurmenu presenteren voor leerlingen van de basisscholen in de regio Weert. Nog voor de zomerva kantie komen leerlingen van groep 8 van zes basisscholen bij ons voor een experimenteel programma over het archief. Later op de middag bereid ik de les voor van de cursus 'Bronnen voor de recht spraak in Weert', die ik vanavond in onze studiezaal geef. Woensdag. Een paar uur om aan de jaarre kening te werken. Een medewerkster van het museum belt met de vraag of ik met mijn vriend kom op het Reve-symposium. De belangstelling voor het symposium schijnt erg groot te zijn. Met enige voldoe ning geef ik het concept van de jaarreke ning van het archief om 11.00 uur aan onze controller. De rest van de ochtend gebruik ik voor de voorbereiding van de cursus 'Introductie archieven'. Deze cursus wordt door ons archief gegeven op vijf woensdagmiddagen achtereen. We laten maximaal tien personen toe. Er is altijd veel belangstelling voor. Ik verzorg telkens de laatste twee lesmiddagen. Ook vanmid dag zijn de dames en heren enthousiast. Ik heb de indruk dat ze het jammer vin den dat de cursus afgelopen is. Donderdag. Om 9.00 uur ga ik naar het museum om de inrichting van de ten toonstelling te bekijken. Vijf mensen zijn daar druk in de weer. Ik schrik ervan dat er nog zo veel moet gebeuren. De kleur stelling is erg mooi: roze en paars. Later op de ochtend heb ik een bijeenkomst van de gemeentelijke ARBO-werkgroep. 's Middags schrijf ik teksten voor de web pagina's met betrekking tot het archief. Deze informatie moest aangeleverd wor den voor de upgrading van de internetsi te van de gemeente Weert. Om 16.00 uur heb ik samen met de beheerster van onze fotocollectie een overleg met twee leden van de Fotogroep Weert. We willen graag intensiever met deze club samenwerken. We spreken af [en van deze groep foto's zullen gaan maken rond het thema handel. Dit is het thema van de komende Nationale Monumentendag. Een selectie van de foto's zal dan te bezichtigen zijn tijdens onze open dag op die dag. Vrijdag. Een echte, beetje rommelige, kantoormorgen: overleg gehad over per soneelsaangelegenheden, post afgewik keld en financiële zaken afgehandeld. Vroeg naar huis om met mijn vriend Jan te lunchen. Om 13.15 uur zijn we bij het gemeente museum De Tiendschuur. Voor het muse um staat eenzelfde Citroënbus als Reve had toen hij in Weert woonde. Het loopt snel vol in de voor de gelegenheid ge creëerde koffieruimte. Ik herken veel mensen van de Reve-studiedagen in Den Haag. Theodor Holman vervult op een bijzonder aardige wijze de rol van dag voorzitter. Een leraar Nederlands houdt een lezing over de betekenis van Reve voor de hedendaagse literatuur op school. Hans Evers onthult ons gehei men over Reve's biechtvader, de Weerter kapelaan en oprichter van de afdeling Roermond van het COC, Jan Hendrikx. Bert Boelaers geeft een gloedvolle samen vatting van zijn boek Koninklijke jaren, de Weerter periode van Gerard Reve. Niet zon der enige trots opent Guus van Bladel, samen met de burgemeester, de tentoon stelling Olie voor Gerard Reve zijn lampen. Bij een borrel tussen de vitrines met veel mensen gezellig gepraat. De feestelijke dag eindigt in een restau rant waar ik, met onder anderen conser vator John van Cauteren, heb kunnen constateren dat de Reve-collectie goed is voor de PR van Weert. Onderweg naar huis speelde het volgende gedicht van Reve door mijn hoofd: Aan Sint-Vincentius Al mijn werk wordt oud papier, doch dit hindert mij geen zier: zo het strekt, door Uw erbarmen, tot een hulp in nood der armen. De doelstelling van het Gemeentearchief Rotterdam is te voorzien in de behoefte van burger en overheid aan historische informatie over Rotterdam op basis van archieven en verzame lingen. Het Gemeentearchief Rotterdam ontwikkelt zich tot een regionaal historisch archiefcentrum. Een toenemend aantal omliggende gemeenten draagt zijn archieven en verzamelingen over aan het Gemeentearchief Rotterdam. De interne organisatie van het gemeentearchief is op onderdelen aangepast aan de veranderende eisen die aan de organisatie worden gesteld. Hierin staat een vergroting van de efficiency en een verbeterde toegankelijkheid voor en dienstverlening aan het publiek voorop. De sector Beheer adviseert gemeentelijke diensten en bedrijven inzake archiefbeheer en draagt zorg voor acquisitie, beheer en ontsluiting van de gemeentelijke en particuliere archieven, de topografische-his- torische atlas en de historische bibliotheek. De afdeling Projecten heeft als hoofdtaak het maken van digitale indices, zodat deze op de studiezaal en via het internet ter beschikking kunnen worden gesteld. Het gaat daarbij om de meest geraadpleegde archieven en verzamelingen van het gemeentearchief. De huidige projecten van de afdeling zijn Digitale Stamboom en Acte de Présence, de index op het Oud Notarieel en Rechterlijk Archief. De afdeling bestaat uit 25 medewerkers en 14 vrijwilligers. Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. FRAfiH ENTEN Door Jos Wassink* april 2oi Jos Wassink is gemeentearchivaris van Weert. archievenblad t *4

Archievenblad | 2002 | | pagina 1