Algemeen Rijksarchief (ARA) ARCHIEFASSISTEKTEE D gevestigd in Den Haag Het Algemeen Rijksarchief (ARA) is de grootste openbare archiefbewaarplaats in Nederland. Bijna duizend jaar geschiedenis van Nederland en de betrekkingen met het buitenland en de voormalige overzeese gebiedsdelen zijn te vinden in ca. 90 km bronnenmateriaal. De archieven bestaan uit officiële rapporten, vredesverdragen, brieven, foto's, kaarten en tekeningen. Samen vormen ze een belangrijk deel van ons nationaal geheugen, waarin leven en werken van graven, stadhouders, politici en ambtenaren, maar ook van gewone burgers, zeelieden, boeren, kiesgerechtigden, migranten, etc. is vastgelegd. De archieven zijn op grond van de Archiefwet openbaar, ledereen kan ze kosteloos raadplegen. Als collectief geheugen zijn ze eigendom van ons allemaal. Het Algemeen Rijksarchief heeft de taak te zorgen dat die bronnen nu en in de toekomst optimaal gebruikt kunnen worden door een breed publiek. Het leveren van goede repro ducties van archiefstukken speelt hierbij een belangrijke rol. Het gaat om kopieën voor onderzoekers, illustraties voor publicaties, beeldbanken, documentaires, websites en tentoonstellingen. Hierbij wordt steeds meer gebruik gemaakt van digitalisering. Het Algemeen Rijksarchief bestaat uit de afdelingen Publieksdiensten, Relaties Beheer en Bedrijfsvoering. De productgroep Informatiebemiddeling Servicebalies (l&S) is verantwoordelijk voor de informatiebemiddeling aan bezoekers en het aannemen van reproductiebestellingen. Het is één van de vijf productgroepen van de afde ling Publieksdiensten. De productgroep l&S bestaat uit 12 vaste medewerkers en een (wisselend) aantal oproepkrachten. De studiezaal is op dinsdagavond en zaterdagmorgen geopend voor publiek. Periodiek worden dus door de medewerkers werkzaamheden verricht op deze tijdstippen. Bij de productgroep l&S zijn twee vacatures voor enthousiaste (het betreft een tijdelijke functie voor de duur van I jaar voor 36 uur per week) Functie-inhoud: ontvangt en registreert bezoekers en maakt hen wegwijs in de studiezaal informeert klanten over de bij het Algemeen Rijksarchief aanwezige bronnen en beschikbare hulpmiddelen voor onderzoek informeert bezoekers over richtlijnen, procedures en beperkende bepalingen assisteert de archivisten bij specifieke gebruikersondersteuning assisteert bij het aannemen van repro bestellingen. Functie-eisen: vooropleiding minimaal mavo/mbo diploma archiefassistent of de bereidheid dit te behalen servicegerichte instelling en zorg vuldigheid in naleving van procedures interesse voor geschiedenis en cultureel erfgoed zorgvuldige omgang met archiefmateriaal kunnen omgaan met relevante software: gebruik van Word/Windows, raadpleging van databases en Internet goede communica tieve vaardigheden (Nederlands en Engels). Aanstelling en salariëring: De aanstelling geschiedt in algemene dienst van de Rijksarchiefdienst voor de periode van één jaar, met mogelijkheid tot verlenging. Het salaris bedraagt, afhankelijk van kennis en ervaring, op basis van een 36-urige werkweek maximaal/ 4292,- I 947,62) bruto per maand (schaal 4 BBRA 1984), exclusief 8% vakantiegeld, een eindejaarsuitkering en een tegemoetkoming in de ziektekosten verzekering. De functie moet nog formeel gewaardeerd worden. Informatie over deze functie kunt u inwinnen bij mevrouw I. Heidebrink, waarnemend hoofd l&S, telefoon 070-331 5440, e-mail iris.heidebrink@ara.archief.nl. Schriftelijke sollicitaties kunt u - onder vermelding van 'vacature archiefassistent' - vóór I januari 2002 sturen naar het Algemeen Rijksarchief, t.a.v. de heer A.C. Duk, afdeling Personeelszaken, Postbus 90520, 2509 LM Den Haag. S A li C II I E I- RIJKSARCHIEFDIENST

Archievenblad | 2001 | | pagina 27