werkweek van een - welke senior adviseur documentaire informatievoorzieningneemt het VOOrtOUW? Ministerie van Verkeer en Waterstaat www.minvenw.nl Zondag. Aan het begin van dit dagboek wil ik duidelijk maken dat wij, Pedro's, de helpers van St.-Nicolaas, ook de Neder landse taal in woord en geschrift uitste kend beheersen. Wij zien dat als een knechtenplicht; anders kunnen wij niet communiceren met grote en kleine men sen over hun liefste wensen. Pedro's in opleiding (PIO's) krijgen vele uren taal onderwijs. Wij knechten spreken onder ling én met de Sint Spaans. Zodra wij in een ander land zijn, praten wij in de gebruikelijke voertaal. Vandaag is een rustdag en ik probeer te genieten van de warme zon. Mijn ge dachten dwalen af naar wat was en komen gaat: miljoenen pakjes, tonnen snoep- en strooigoed kopen en inslaan, schoenen vullen, glibberige daken be klimmen, gewonde Pedro's verzorgen, kou vatten, kinderen knuffelen, troosten. Mijn taak is ervoor te zorgen dat onze bis schop met de juiste gegevens en informa tie over het benodigde snoepgoed en de aankoop van cadeaus menig hart sneller kan laten kloppen. De goede man moet met voldoening kunnen terugdenken aan zijn zoveelste bezoek aan jullie land. Maandag. De afgelopen maanden heb ik, met de archivo-assistenten, tijd gestoken in het legen van de overvolle postzakken die we vorig jaar bij ons vertrek uit Nederland meenamen. Alle 'aan Sint en Piet' gerichte brieven zijn nu verwerkt. De vervulde wensen zijn per persoon en per land in onze digitale kaartenbak (ook wij ontdekten daarvan de voordelen) geregistreerd. We proberen te voorkomen dat iemand voor de tweede keer hetzelf de cadeau krijgt. Dankzij die digitale regi stratie lukt dat steeds beter. We vermel den ook de geboortedata. Hoe ouder men is, des te luxer en duurder worden de wensen. Sint vindt dat, terecht, regelma tig te veel van het goede. Om die reden foppen wij mensen. In plaats van een gouden ring, krijgt men er één van cho colade. Wie het kleine niet eert, is het grote niet weerd... Bovendien is er nog 'conpère de Kerstman' die onvervulde sinterklaaswensen realiseert. De papieren bescheiden worden gearchiveerd op een geheime locatie. 'Geheim' omdat het 'Archivo' vooral bestaat uit persoonsgege vens waar we zorgvuldig mee omspringen. Dinsdag. Met een aantal PIO's begin ik aan een tweedaags werkbezoek aan het 'Archivo'. Ik gloei altijd weer van trots als ik de nieuwelingen de archiefschatten van Sint-Nicolaas mag tonen. Het oudste stuk stamt uit de vierde eeuw. De stukken zijn op onderwerp gearchiveerd en opge borgen in Amsterdamse dozen. Die krij gen wij gratis; een geschenk van het col lege van B en W van de stad Amsterdam waarvan onze baas de patroon is. Ieder jaar bezoekt hij daar de naar hem genoemde kerk voor een kort moment van stilte en gebed. Aan het eind van de middag arriveren we op de plek van bestemming. De 'olala's' van deze PIO's zijn luid, nadat ik ze vluchtig door de ruimten van het 'Archivo' heb rondge leid. Het is inderdaad een indrukwek kend geheel, die vele kilometers gevuld met informatie. Morgen is er weer een dag. Ik sluit de zaak goed af en we bege ven ons naar ons logement. Een over heerlijk diner sluiten we af met een tira- misu van pepernoten en calvados. Steeds luider zingen we sinterklaasliedjes. Woensdag. In het 'Archivo' toon ik de PIO's dossiers met wensbrieven en kin dertekeningen van bekende mensen. Behalve deze brieven, bestaat zo'n dossier uit op die persoon toegespitste gedichten en rijmelarijen. Ook de persoonlijke aan tekeningen van de Sint over iemand wor den gearchiveerd. Zo wordt van iedereen een interessant persoonsgebonden dos sier aangelegd. Andere dossiers bevatten informatie over-diëjjttilpsinterklazen die het dagboek van onmisbaar en goud waard zijn in de periode dat St.-Nicolaas Nederland bezoekt. Hij kan niet overal tegelijk zijn, immers. De rest van de dag lichten we met z'n allen de benodigde dossiers en bergen we stukken op. We vertrekken bepakt en bezakt tegen de schemer naar het werkpaleis van onze bisschop. Donderdag. Ieder jaar komt menig PIO wel met de meest gestelde vraag: waarom heet onze beschermheer 'Sint' terwijl hij springlevend is? Een geïrriteerde Sint vraagt mij dan uit te leggen hoe dat zit. Nicoiaas de Eerste was bisschop van Myra in Klein-Azië en werd vereerd om zijn grote weldadigheid. Zijn bisdom was door Turkse oorlogen niet meer toegan kelijk. Nicoiaas was inmiddels overleden (op 6 december). Zijn relikwieën werden door kooplieden naar Bari in Zuid-Italië overgebracht, dat enige tijd Spaans bezit is geweest. De oudste gegevens over Nicoiaas de Eerste zijn, doorspekt met legenden, opgetekend door de diaken Johannes van Napels en berusten in ons 'Archivo'. Voor zijn goede daden is hij door de paus heilig verklaard. Zijn opvol gers droegen en dragen allen zijn naam. Voor kleine kinderen is deze geschiedenis te gecompliceerd om uit te leggen. Daarom wordt hun een luchtigere, anek dotische geschiedenis over 'Sinterklaas en Zwarte Piet' verteld. Vrijdag. Morgen begint de lange reis. Na de mee te nemen dossiers in waterdichte dozen te hebben verpakt, mail ik met de archivo-assistenten die zich al in Nederland bevinden. Hun directe ant woord maakt melding van guur weer. De bibbers lopen over mijn rug als ik denk aan de koude en vochtige nachten die ons tussen 17 november en 5 december te wachten staan. Warm word ik bij de gedachte aan alle kinderstemmen die mooi en vals en vol verlangen ons zullen verwelkomen met nieuwe en oude liedjes over 'Sint en Pieten', de stoomboot en de zak en roe. Directie Facilitaire Zaken: integraal facility management De Directie Facilitaire Zaken (FAZ) adviseert en coördineert het beleid inzake facility management ten behoeve van de Secretaris-Generaal, de Bestuursraad, de Directeuren-Generaal en de hoofden van de diensten van het ministerie. Dit beslaat werkterreinen als huisvesting, inkoop diensten en goederen, documentaire informatievoorziening en archiefbeheer. Binnen de hoofdafdeling Facilitair Advies van FAZ houdt de coördinator documentaire informatievoorziening (DIV) zich bezig met de ontwikkeling, effectuering en handhaving van het DIV-beleid overziet. Senior Adviseur Documentaire Informatievoorziening: projectmatige ontwikkeling, effectuering en handhaving Vacaturenummer 01 /125 Als Senior Adviseur Documentaire Informatievoorziening werkt u samen met de coördinator DIV door het initiëren en begeleiden van projecten. U volgt en analyseert de (inter)nationale ontwikkelingen en verwachtingen voor de Uw brains voor V&UU Het Ministerie van Verkeer en Waterstaat biedt u een verantwoordelijke en zelfstandige baan met maatschappelijke relevantie. U pakt signalen uit de omgeving op, communiceert ze en integreert ze in het denken en doen van V&W. Daarbij is volop ruimte voor eigen initiatief en voor bijdragen aan de ontwikkeling van organisatie en cultuur. Opleidingsfaciliteiten en doorgroei mogelijkheden zijn belangrijke elementen in het personeelsbeleid. U kunt de invulling van de 36-urige werkweek aanpassen aan uw privésituatie door de compensatie-uren en werktijden flexibel in te zetten. Kinderopvang en ouderschapsverlof zijn goed geregeld, evenals materiële zaken zoals PC-privé regeling en spaarloon. Uw bru to maandsalaris is maximaal 9.236,- 4.19111 bij een 36-urige werkweek. Voor meer inhoudelijke informatie over de functie kunt u bellen met de heer Drs. J. Möller, coördinator DIV, 070 - 351 94 02. Uw schriftelijke sollici tatie met c.v. stuurt u onder vermelding van het vacaturenummer binnen 14 dagen aan het Ministerie van Verkeer en Waterstaat, Afdeling Personeel en Organisatie BCD, ter attentie van mevrouw M.E.Ogier, Postbus 209012500 EX Den Haag. Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. Het Ministerie van Verkeer en Waterstaat speelt een essentiële rol bij de inrichting van Nederland. Het gaat om beslissingen met ingrijpende consequenties voor infrastructuur, communicatie en mobiliteit. Stof tot nadenken en samenwerken voor profes sionals uit vele disciplines: initiatiefrijke, omgevingsgerichte vakmensen met een open stijl van communiceren. Wat zij van daag bedenken is morgen praktijk: van hogesnelheidslijn tot elektronische snelweg, van groen hart tot verkeersaders, van water tot luchtruim. Van een technisch georiënteerde organisatie transformeert V&W steeds meer naar een innovatief ingestelde breed maatschappelijke, multidisciplinaire brainport. (middel)lange termijn. Bij het ontwikkeling, effectueren en handhaven van het DIV-beleid stuurt u - als opdrachtgever - externe partijen aan als projectleiders, consultants en materie-deskundigen. U draagt bij aan het opstellen van kaders, richtlijnen, procedures en instrumenten en de bewaking van de samenhang met andere (inter)departementale beleidsterreinen. U bent voorzitter en deel nemer van overleg, project- en werkgroepen. U heeft een academisch werk- en denkniveau en grondige kennis van en ervaring met DIV-regelgeving, archive ring, PIVOT, digitale duurzaamheid en de toepassing van ICT in documentaire informatievoorziening. U heeft praktische ervaring met werk- en beleidsproces sen en projectmatig werken. U kent de departementale organisatie of u werkt zich snel in. U bent een vaardig organisator, communicator en onderhandelaar. IK KM II TE N Door Pedro-archivo* december 2001 Pedro-archivo is hoofdarchivaris en sleutelbewaarder van het 'Archivo' van Sint-Nicolaas. archievenblad

Archievenblad | 2001 | | pagina 1