OMDAT RUIMTE GELD KOST KARDEX I VERDIENT U MET KARDEX V Kardex Verrijdbare K stelling Kardex Lektriever® Antwoordcoupon de Lektriever Bedrijf de Ruimtewinner Naam Stuur mij a.U.b. de Verrijdbare stellingen Adres informatie over: a det Office systeem Postcode de Times Two Telefoon archief en educatie docent ook bronnen selecteren voor een groeps- opdracht. Begin dit jaar was het zover dat we de websi te konden presenteren. Er moesten nog meer bronnen gedigitaliseerd worden, maar de struc tuur stond er. De vraag was of onze opzet ook bruikbaar was. In samenwerking met een onder zoeksbureau is toen een zogenaamde product test ontwikkeld. We hadden aan een paar leer lingen af en toe een probeersel voorgelegd, maar deze test zou ons meer moeten leren over het gebruik. Vijf docenten en tien leerlingen werden uitvoerig geïnterviewd over ontwerp en naviga tie. Over het algemeen werd de bruikbaarheid zowel door docenten als leerlingen positief beoor deeld. De navigatie werd heel helder gevonden. Zelfs de docent die zichzelf als digibeet betitelde, klikte er goed doorheen. De docenten typeerden zichzelf als ervaren tot zeer beperkt gebruiker van internet: Tk ben geen leek, maar ook geen whizzkid. Ik ben een gemiddelde internetter, denk ik. De leerlingen zijn de docenten hoe dan ook altijd tweeënhalve stap vooruit.' Internet wordt door docenten, als het gebruikt wordt, vooral functioneel gebruikt. Geen van de geïn terviewde docenten zei internet te gebruiken als hobby of om zomaar wat te surfen. Leerlingen daarentegen gebruiken het zowel voor school als privé, om te surfen of om muziek en documen ten te downloaden. Voor school gebruiken ze het vooral om gericht informatie te zoeken, zoals uittreksels van boeken voor de lijst, of voor praktische opdrachten: Tk gebruik liever inter net dan boeken.' Over de populariteit van inter net bij hun docenten zeggen de leerlingen: 'Een aantal leraren is pro-internet, anderen zijn er tegen. Nou ja, niet tegen, maar die gaan dan zeuren of je nog wel de weg kunt vinden in de gewone bibliotheek.' De vormgeving werd over het algemeen modern en strak gevonden: 'Best wel cool.' De icoontjes, die in onze ogen een beetje kinderachtig aande den, sloegen erg aan. Alleen verwachtten de gebruikers dat ze een soort gidsfunctie vervul den. Die opmerking en nog een hele waslijst, hebben we ons ter harte genomen voor aanpas sing en verbetering van de website. Bijna ieder een viel over de naam en natuurlijk hadden ze gelijk. SteigerM is de naam voor een idee, maar zonder uitleg snapt niemand dat. Vandaar dat de website vanaf het nieuwe schooljaar de lucht is ingegaan als: www.bronnenuitamsterdam.nl. Voor het eind van het jaar gaan we rappor teren aan onze subsidieverstrekkers. Formeel is het project dan beëindigd. Maar internet is een dynamisch medium en de website is zo gebouwd dat we zelf wijzigingen kunnen door voeren en nieuwe bronnen toevoegen. We blij ven dus alert. De afgelopen maanden organi seerden we een tweetal workshops om docenten voor te lichten over het gebruik van de site. Deze persoonlijke manier van introduceren lijkt goed te werken en daar gaan we dan ook nog even mee door. Het grote werk is achter de rug. Wij zijn ervan overtuigd dat deze gezamenlijke aanpak werkt. Collega's worden van harte aangespoord om de volgende pier te bouwen. De fundering ligt er; dat spaart werk en kosten. - foto Ruimte kost geld. Daarom is het zonde dure vierkante meters te verspillen aan archief ruimte. Hoe minder beslag uw archief op de ruimte legt, hoe meer armslag u heeft voor waar het echt om draait: productie die geld in het laatje brengt. Kardex kantoor opslagsystemen helpen uw ruimte tot op de centimeter te benutten. Uitgekiende archief systemen combineren een goede bereikbaarheid van uw archieven met een minimaal ruimtebeslag. Met vier verschillende systemen biedt Kardex u altijd een pasklare oplossing. •De Kardex Lektriever: een verticaal elektronisch opslagsysteem volgens het paternosterprincipe. Kan worden gekoppeld aan een com puternetwerk en brengt stukken binnen enkele seconden tevoorschijn. Voor alle soorten hangende en staande mappen, ordners, tapes en A kaartbestanden is er een passend interieur. ,fm i| «Kardex verrijdbare stellingen: een JJ ingenieus opslagsysteem van verrijdbare kas- I r' JÉ® ten- Eén loopgang volstaat voor een hele reeks I kasten. Wordt op maat geleverd. «Kardex SE i), -mM Office: een verrijdbaar archiefsysteem voor I op de werkplek. Maakt het raadplegen van het archief gemakkelijk en minimaliseert de benodigde ruimte. «De Times Two: een aan twee zijden te gebruiken draaibaar opslagsysteem dat gemakkelijk meer dan 50 procent ruimte bespaart. Ook als scheidingswand te gebruiken. Plaats Fax A member of the KARDEX Group Industrieholding Cham AG Kardex Systemen B.V. Postbus 250, 3440 AG Woerden Telefoon 0348 - 49 40 40 Telefax 0348 - 49 40 60 Kardex opslagsystemen zijn leverbaar in een rijke schakering aan kleuren en designs, waar door Kardex systemen uitstekend in uw interieur passen. Als u op archiefruimte wilt verdienen, stuurt u meteen de antwoordcoupon naar: Kardex Systemen B.V. Antwoordnummer 84, 3440 VB Woerden. Faxen kan ook, naar (0348) 49 40 60. Confectieatelier in de St.Willibrordusstraat, H.J. Scholten, kort na 1900. (Collectie Amsterdams Historisch Museum) SteigerM wordt BronnenuitAmsterdam Einde verhaal? Betsy Dokter is educatief medewerker bij het Gemeentearchief Amsterdam. Brontypes schriftelijke bronnen - primair - secundair beeldbronnen - schilderij - tekening/prent - voorwerp - kaart/plattegrond bebouwde omgeving weblinks literatuur Overzicht van thema's en subthema's wonen - op stand - krotten - eerste sociale woningbouw werken dienstbodes fabrieken inkomsten/ consumptie hygiëne stadsreiniging riolering waterleiding broodfabriek politiek demografie Katholiek Pedagogisch Centrum; bij de onderwijsver nieuwingen waren bepaalde taakgebieden over de diverse onderwijsadviesinstellingen ver deeld. Het KPC kreeg o.a. geschiedenis toegewezen.

Archievenblad | 2001 | | pagina 15