Go for personal growth werkweek van een Informatiespecialist m/v ft »i isnuiayj i Heb je belangstelling? het dagboek van: Maandag. De maandagochtend gaat meestal op aan vergaderingen. Vandaag vallen we in de prijzen: achtereenvolgens hebben we een personeelsvergadering waarin directeur Bert Looper het meerja renplan van het Historisch Centrum Overijssel toelicht en een vergadering over de plaatsingsprocedure. Na de lunch geef ik voor het aanwezige personeel een dialezing over Zwolse fotografie van 1860 tot 1960. 's Avonds heb ik bestuurs vergadering van de Zwolse Historische Vereniging. Aan de orde komt onder andere de deelname aan de Open Monumentendag op 8 september. De ZHV 'bemenst' die dag een stand in de Grote Kerk. Met een tentoonstelling van foto's van Zwolse wooninterieurs haken we aan bij het thema van Open Monumentendag: 'Huis en haard'. De ZHV heeft in de Zwolse media een oproep gedaan om foto's van Zwolse wooninterieurs in te sturen. We bekijken de binnengekomen inzendingen. Er zijn een paar heel fraaie foto's uit de jaren vijftig bij. De foto's die niet geretour neerd hoeven worden, gaan na de ten toonstelling naar het HCO, ter bewaring in de Topografisch-Historische Atlas. Dinsdag. Hard werken aan de publicatie Het oude Eiland, de verdwenen Jordaan van Zwolle. Behalve dat ik het voorwoord, de inleiding, het tweede hoofdstuk en de bijschriften bij de foto's schrijf, doe ik ook nog de eindredactie van het boek. De deadline voor de inlevering van het manuscript bij uitgeverij Waanders nadert met rasse schreden. De Werkgroep Zwolse Mondelinge Geschiedenis, waar van ik de coördinator ben, maakt in samenwerking met het HCO een boekje over dit oude volksbuurtje in de noorde lijke binnenstad van Zwolle dat midden jaren zestig van de vorige eeuw is ge sloopt. Tientallen jaren fungeerde het kaalgeslagen terrein als parkeerplaats. In de jaren negentig kwamen er plannen voor nieuwbouw van winkels, woningen en een parkeergarage op dit terrein. De fraaie nieuwbouw nadert nu zijn voltooi ing. De geplande oplevering van het nieuwe Eiland is eind 2001. Bij de feeste- lijke opening moet ons boekje over het oude Eiland klaarliggen. Woensdag. Vandaag fotobestellingen ver werken: niet een van mijn meest geliefde werkzaamheden. Jaarlijks verwerkt het voormalige Gemeentearchief Zwolle honderden fotobestellingen, 's Middags werk ik samen met vrijwilliger Ben Kam aan de ontsluiting van de Topografisch- Historische Atlas. We zijn nu een paar jaar bezig met het beschrijven en invoe ren in de database van prenten, tekenin gen, kaarten, foto's, dia's, prentbriefkaar ten en affiches in de collectie. Tot nu toe hebben we zo'n 10.000 records gemaakt. Het is de bedoeling dat het HCO aan het eind van dit jaar 6000 oude Zwolse prentbriefkaarten op internet laat zien. Donderdag, 's Morgens geef ik in het Stedelijk Museum Zwolle voor de Vrienden van het Museum de lezing over honderd jaar Zwolse fotografen. Behalve afgelopen maandag heb ik deze lezing twee maanden geleden ook al eens gehouden op een Historische Avond, in het kader van het lezingenprogramma dat het HCO voor het vijfde achtereen volgende seizoen samen met andere his torische organisaties in Zwolle heeft georganiseerd. Na afloop bekijken we samen de fototentoonstelling 'Van Adrian tot Ziegler, Zwolse fotografen van 1860-1960' die het HCO in samenwer king met het Stedelijk Museum Zwolle heeft gemaakt. Heel veel foto's komen uit onze eigen collectie. In mijn middagpau ze bekijk ik de laatste uitdraai van de Nieuwsbrief van de Vereniging Topo grafisch-Historische Atlas, die Margriet de Roever, die op het Gemeentearchief Amsterdam werkt, mij heeft gemaild. Als bestuurslid van de VTHA schrijf ik nu al voor het zesde jaar dit viermaandelijkse tijdschrift vol. Vrijdag, 's Morgens heb ik leeszaaldienst. Op vrijdagochtend is het altijd heel rus tig in de leeszaal, waarschijnlijk lopen al onze bezoekers dan over de Zwolse markt. Die rust is overigens maar tijde lijk, want elke vrijdagmiddag wordt het Atm> vanaf een uur of half drie voor de archief medewerkers moeilijk om zich te con centreren. Dit komt niet door het nade rende weekend, maar door de bulderende muziek uit de cafés aan de overkant van de straat. Het is dan 'happy hour', het tijdstip waarop de Zwolse jeugd vanaf een jaar of zestien elkaar ontmoet onder het genot van een biertje en een jointje. Soms kunnen we om vijf uur nauwelijks het gebouw verlaten, zoveel brommers en scooters staan in het portiek van het archief geparkeerd. Zaterdag. Fotokijkdag in het Stedelijk Museum Zwolle. Het Nederlands Foto genootschap bestaat dit jaar tien jaar en viert dit onder andere door in het hele land fotokijkdagen te organiseren. De Zwolse Fotokijkdag is georganiseerd in samenwerking met het Stedelijk Museum Zwolle en het HCO. Mensen kunnen oude fotoafdrukken en negatieven van 1840 tot 1940 aan een team van deskun digen laten zien. De hele dag stromen mensen binnen met tassen en dozen vol foto's, glasnegatieven en foto-albums. Vooral voor het HCO is deze dag geslaagd. Voor de fotocollectie van het HCO krijg ik meer dan 200 oude foto's van Zwolle in tijdelijke bruikleen om te laten reproduceren. Aan het eind van de dag heb ik haast geen voering meer in mijn keel van al het praten. Gelukkig heb ik nog de hele zondag om bij te komen. Euronext, het eerste pan-Europese handelsplatform, biedt investeerders een compleet scala aan beursproducten. Met vestigingen in Amsterdam, Brussel en Parijs werkt Euronext aan een wereldwijd netwerk van samenwerkende beurzen. De ambitie is eenduidig: Euronext gaat voor groei. Momenteel werken er zo'n 1600 mensen aan het realiseren van deze ambitie. De afdeling Document Information Management maakt deel uit van het Corporate Office en is verantwoordelijk voor onder meer interne en externe informatievoorziening en het beheer van diverse archiefverzamelingen, documentatiebestanden en historische collecties. Tevens houdt zij zich bezig met bedrijfsgeschiedenis. Binnen deze afdeling is een vacature ontstaan voor een informatiespecialist. Standplaats: Amsterdam |1 Als documentmanager ben je verantwoordelijk voor het beheer van verschillende beursarchieven, de historische collecties, bibliotheek- en documentatiebestanden en hou je je bezig met interne en externe informatievoorziening. Je bent eveneens betrokken bij de opzet en het onderhoud van digitale informatiesystemen. Verder voer je alle voorkomende werkzaamheden uit op het gebied van bedrijfsgeschiedenis en archief en documentmanagement. w Wij zoeken iemand die de hbo-opleiding Informatie Dienstverlening en Management (IDM) heeft afgerond en die bij voorkeur SOD II of GO B-ll heeft gedaan. Daarnaast ben je in staat om vaardigheden op het gebied van archief-/documentmanagement en IT te combineren en heb je affiniteit met bedrijfsgeschiedenis. Een goede mondelinge en schriftelijke beheersing van de Nederlandse en Engelse taal is belangrijk, net als goede communicatieve vaardigheden en een analytisch werk- en denkvermogen. Een afwisselende baan bij een uniek bedrijf, een salaris dat in overeenstemming is met je kennis en vaardigheden, en uitstekende arbeidsvoorwaarden. Daarnaast investeren wij in talentontwikkeling, onder meer door het aanbieden van opleidingen. Euronext Amsterdam kent een 36-urige werkweek, die in overleg flexibel kan worden ingevuld. "W Voor meer informatie over deze functie kun je bellen met Cherelt Kroeze, Hoofd Document Information Management, telefoon (020) 550 40 87. B Ais je wilt solliciteren, ontvangen wij graag binnen twee weken na het verschijnen van deze vacature je sollicitatiebrief met c.v. Stuur deze aan Bas Evers, Manager Human Resources, Postbus 19163, 1000 GD Amsterdam, e-mail b.evers@euronext.nl, onder vermelding van vacaturenummer 2001/052. FRAGMENTEN Door Jeanine Otten* Jeanine Otten is kunsthistorica en sinds novem ber 1995 conservator Topografisch-Historische Atlas van het Gemeentearchief Zwolle, dat in maart 2001 is gefuseerd met het Rijksarchief in Overijssel tot het Historisch Centrum Overijssel. oktobe archievenblad

Archievenblad | 2001 | | pagina 1