[H3M\ 1 V. NVBA nieuws nederlandse vereniging van bedrijfsarchivarissen NVBA-Redactieadres NVBA-lid worden? Redactie NVBA-Nieuws Vergaderrooster NVBA 2001 Voorjaarsvergadering ALV NVBA van 14 juni 2001 Nog maar een week verwijderd van de langste dag van het jaar was de NVBA te gast bij Messiere van het Mediapark Events Studio te Hilversum. De heer P. Koburg, algemeen direc teur, wenste ons een vruchtbare vergadering en een interessante middag toe met de sprekers Lucas Vroemen en Ted v.d. Togt, respectievelijk van Omroep Limburg LI en VDA. Voorzitter Arie Otten pakte in zijn opening meteen onze aandacht met goed en minder goed nieuws. Eerst was hij de boodschapper van het goede nieuws. Onze vereniging heeft dit jaar weer 26 nieuwe leden erbij gekregen. Tevens wist hij ons te vertellen dat erelid Ben Schmitz onlangs is toegetreden tot de orde van Oranje Nassau en wel als Ridder. Het minder goede nieuws betrof secretaris Katja Laurijssen en ons bestuurslid Paul van Koningsbruggen, die bei den momenteel kampen met hun gezondheid. Gelukkig gaat nu alles de goede kant op. Bij het agendapunt mededelingen maakte voor zitter Otten gewag van het feit dat we een subsi die van maar liefst 20.000 gulden hebben gekre gen van de VNO voor een project om bij het bedrijfsleven meer bekendheid te geven aan het bestaan van de Nederlandse Vereniging van Bedrijfsarchivarissen. De hierna aan de orde gestelde punten - ingekomen stukken, vorige notulen, alle financiële zaken tot en met het conceptjaarverslag 2000 - schoten als een pijl door de vergadering. Daarna kwam een wat taaier onderwerp aan de orde, namelijk de conceptstatuten en het huishou delijk reglement. Ook dit werd, mede door toedoen van Ben Schmitz, tot een goed einde gebracht, maar wel aangevuld met enkele goede suggesties vanuit de vergadering. Toen werd het tijd voor de bestuurs verkiezing. De zittende bestuursleden Fred Schoonheim en Paul van Koningsbruggen stelden zich herkies baar en werden bij acclamatie herko zen. Ben Schmitz werd eveneens bij acclamatie benoemd als vertegen woordiger namens Regio Zuid en kwam via deze weg weer terug in het bestuur. Mark Schenk, werkzaam bij Justitie Rotterdam (met veel affiniteit voor het dynamisch archief), werd door de vergadering ook bij acclama tie benoemd tot bestuurslid. Voorzitter Arie Otten wist ieders aandacht te trekken met een kernach tige, humoristisch getinte speech voor de vertrek kende Henk Hagemeijer, die twee periodes achter elkaar penningmeester is geweest. Paul van Konings bruggen zal zijn taak als penningmeester van de NVBA overnemen. Dat mensen van de leeftijd van ons aller voorzitter en scheidende penningmeester al iets ouder zijn, wil niets zeggen over hun vitaliteit, getuige het door voorzitter Otten voorgedragen gedicht: Ouderen niets meer waard? Hoezo? Wij zijn een goudmijn. Wij hebben zilver in onze haren En goud in onze tanden Gas in onze darmen En stenen in onze nieren Lood in onze schoenen En kalk in onze nagels Staal in onze heupen En soms plastic in onze knieën Vol met dure medicijnen Lijken we wel op goudmijnen Een land met zoveel mineralen Zal het jaar 3000 wel halen 48 I nederlandse vereniging van bedrijfsarchivarissen Daarom gaan wij fier door het leven Nemen kritiek op als een spons Want door bovenstaande rijkdom Drijft de economie op ons Henk Hagemeijer bedankte de vergadering voor het in hem gestelde vertrouwen en gaf te kennen dat hij het volste vertrouwen had in een NVBA op weg naar het 60-jarig bestaan. Dan volgde het agendapunt rapportages vanuit alle geledingen van onze vereniging. De oplei dingszaken vanuit de NVBA zelf en vanuit de Stichting GO passeerden de revue en werden naar voren gebracht door Peter de Jong en Wilma Jenniskens. Voor de inhoudelijke zaken verwijs ik u naar het officiële verslag. De regio's Noord en Zuid ontplooien veel activiteiten. Met name de bijeenkomst in Reuver van de afdeling Zuid was een groot succes. Het werd hun eerste echte ALV Regio Zuid. Ronald de Lange verwoordde de acti viteiten van de Commissie Persoonlijke Be langenbehartiging. Met name de redactiecommissie nam en kreeg de nodige aandacht van de aanwezige leden in 'Nederlands radio- en tv-stad' en wel doordat redactielid Harry Strijkers de microfoon gebruikte als volleerd diskjockey om enkele wetenswaardigheden over het NVBA-Nieuws in het Archievenblad te vertellen. Zijn boodschap was duidelijk: schroom niet om kopij in te sturen over ons vakgebied en aanverwante zaken. Na de rondvraag kon deze vergadering worden gesloten, om de lunch te gebruiken en hierna vol energie aan het middagprogramma te beginnen. Lucas Vroemen van Omroep Limburg LI toonde ons via zijn laptop en beamer een boeien de presentatie met beeld- en geluidsfragmenten van weleer. Zijn verhaal ging van glasplaat, ace taatband, magneetband, DAT, cd-rom tot DVD. Ted v.d. Togt van VDA presenteerde een program ma waarin termen als: documentmanagement, metadata, essence, XML, indexeren, scannen met toevoeging van metadata een belangrijke rol speelden. Al met al een gevarieerde en leerzame algemene ledenvergadering van de NVBA te Hilversum. Tot de ALV in het najaar te Utrecht! Aanpassing van de Statuten NVBA Bij de behandeling van de con ceptstatuten op de Voorjaarsver gadering van 14 juni 2001 werd ten aanzien van Artikel 4 lid 3 opgemerkt dat dit, als de tekst letterlijk wordt genomen, een organisatie onbedoeld van het collectief lidmaatschap kan uitsluiten indien die organisatie pro ducten en/of diensten levert aan allerlei personen en instanties zonder dat die organisatie opereert in het Vakgebied van de documentaire informatieverzorging of het archief wezen. Zo zal bijvoorbeeld een voe dingsmiddelenbedrijf, waar drie of meer personen werkzaamheden op het gebied van het beheer van orga nisatie-eigen informatie verrichten, ook de leden van de NVBA tot haar doelgroep rekenen, terwijl er geen enkele reden is dat voedingsmidde lenbedrijf van het collectief lidmaat schap uit te sluiten. De voorgestelde tekst luidde: Tot het collectief lidmaatschap kunnen door het bestuur tot de vereniging wor den toegelaten rechtspersoonlijkheid bezittende organisaties waar tenminste drie personen werkzaamheden op het gebied van het beheer van organisatie eigen informatie verrichten, mits de betreffende organisatie de leden van de vereniging op generlei wijze tot de doel groep van haar commerciële activiteiten rekent. men door de tekst als volgt te laten luiden: Tot het collectief lidmaatschap kunnen door het bestuur tot de vereniging wor den toegelaten rechtspersoonlijkheid bezittende organisaties waar tenminste drie personen werkzaamheden op het gebied van het beheer van organisatie eigen informatie verrichten, mits de betreffende organisatie géén producten en/of diensten levert op het gebied van de documentaire informatieverzorging of het archiefwezen en derhalve de leden van de vereniging niet tot de doelgroep van haar commerciële activiteiten rekent. De vergadering machtigde het bestuur om, het bezwaar gehoord hebbende, de tekst zodanig aan te passen dat aan het vermelde bezwaar wordt tegemoet gekomen en de sta tuten vervolgens door de notaris te laten verlijden zonder dat een nieu we uitspraak van de algemene verga dering nodig is. Het bestuur heeft het hieruit spre kende vertrouwen in dank onder kend maar acht het nuttig nu alvast via NVBA-Nieuws de leden kennis te laten nemen van de wijze waarop het aan de wens van de vergadering uitvoering heeft gegeven. Ben Schmitz De bedoeling van die tekst is slechts te voorkomen dat organisaties die producten en/of diensten leveren op het gebied van de documentaire informatieverzorging of het archief wezen van het collectief lidmaat schap uit te sluiten, om aldus te voor komen dat de leden van de NVBA door (medeleden) uit zo'n organisatie ongewenst op commerciële gronden benaderd worden. Aan het in de vergadering genoem de bezwaar wordt tegemoet geko- 49 Harry L.M. Hendriks Sluisgraaf 9 5032 XL TILBURG Tel.: (013) 463 06 19 Fax: (013) 463 06 19 E-mail: harry@tref.nl Schrijf dan naar de ledenadministratie mevrouw S.L. de Kok-Gamga Ruseschans 9 2728 HA ZOETERMEER www.nvba-info.nl Als lid ontvangt u het Archievenblad gratis H. Hendriks Sluisgraaf 9 5032 XL TILBURG H. Strijkers DSM/Centraal Archief Postbus 6500 6401 JH HEERLEN J.W. Schilt Gemeentearchief Amsterdam Amstelkade 67 1074 HZ AMSTERDAM J.van derVelden Diamantdijk 197 4706 HD ROOSENDAAL do. 13-09-2001 Algemeen Bestuur NVBA 284 Eindhoven do.01-1 1-2001 Algemene Ledenvergadering NVBA, Hilversum do. 13-12-2001 Algemeen Bestuur NVBA 285 Eindhoven Harry Strijkers en Joop van derVelden luisteren vol aandacht. Aanwas Bestuursverkiezing Afscheid penningmeester Hagemeijer I archievenblad augustus 2001 Kopij Lezingen Joop van der Velden augustus 2001 archievenblad

Archievenblad | 2001 | | pagina 24