werkweek Digitalisering van elk denkbaar origineel jTsv iv PICTURA IMAGINIS van een L2 Voor inlichtingen over tarieven en plaatsing van zowel product als per soneelsadvertenties kunt u contact opnemen met Sales Services Contact persoon: Gerrit Kulsdom Postbus 2317, 1620 EH Hoorn Tel. 0229-211 211 Fax 0229 - 270 404 E-mail: snsdtp@planet.nl sns@wxs.nl At S&S, LOEK NIJHOLT ARCHIEFSERVICE BV Een bekende naam die staat voor langdurige en brede ervaring. Deskundigheid, klantgerichtheid en kwaliteit staan bij ons voorop. Daarvoor zijn onze adviezen op maat gesneden oplossingen. Ook voor de voorbereiding en uitvoering van projecten staan wij voor u klaar, evenals voor veranderingen bij uw documentaire informatieverzorging en de bewerking van uw archieven. u advisering projecten documentaire informatieverzorging archiefbewerking GOED ARCHIEFBEHEER HEEFT AANDACHT NODIG. PERSOONLIJKE SERVICE. ONAFHANKELIJK ADVIES. DAT KUNNEN WIJ U GEVEN. Bel, schrij f, fax of e-mail voor meer informatie: Ds. van Haaftenlaan 23 3984 NP Odijk tel.: 030-6572228 fax.: 030-6572228 e-mail: loeknijholtarchief@hetnet.nl digitaal procédé database als vervanging van de ladenkast advisering, implementatie en trajectbegeleiding publicatieprojecten (internet, drukwerk) database toepassingen de hoefsmid 13 - 1851 PZ Heiloo - tel: 072 53 20 444 - fax: 072 53 20 400 - e-mail: info@pictura-imaginis.com het dagboek van: Dinsdag 5 juni 2001 Omdat in mei mijn kamer was voorzien van een nieuwe inrichting annex vloer bedekking, ben ik weken achter met mijn correspondentie. Ik heb daar vrijwel de hele derde pinksterdag aan besteed. Woensdag 6 juni 2001 Eerst een gesprek met een student van het priesterseminarie St. Janscentrum over zijn scriptie, handelend over de rid derorde der Tempeliers. Vervolgens een lang gesprek met de heer A. van Dongen van Omroep Brabant, die 25 jaar bestaat. Men wil ook de kerk een plaats geven in deze herdenking. Intussen arriveerde een bezoeker die voor het archief-Lutkie kwam. Wouter Lutkie (1887-1968) was een priester die nogal wat relaties had in min of meer fascistische kringen en ook Mussolini heeft ontmoet. In de namid dag brieven geschreven met gelukwensen aan enkele priesters die morgen 60 jaar priester zijn; een aantal kopieën van archivalia gezonden aan de parochie Beuningen, waarvan de kerk een eeuw feest viert en een gesprek gevoerd met de priester-ceremoniarius van de kathedraal over het komende gouden priesterfeest van oud-bisschop mgr. J. ter Schure. Donderdag 7 juni 2001 In de voormiddag na het gewone orde nen van de post een gesprek met de heer G. Spijkers van het Brabants Dagblad over het katholieke verenigingsleven en de rol van de zogenaamde 'geestelijk adviseur'. Hierop sloot uitstekend aan, dat een stu dente van de Universiteit van Amster dam stukken kwam inzien over de voor oorlogse Katholieke Voetbalbond. Na het diner opnieuw een kort gesprek met de 'Tempeliers'-student en daarna heb ik een lezing voorbereid over de geschiede nis van bisdom en parochie, die ik die avond moest houden voor het bestuur en de parochieraad van Rosmalen - H. Lambertus. Vrijdag 8 juni 2001 Wel een heel onverwacht begin van de werkdag: klaar om naar het Archief te gaan, werd ik naar het Carolus-zieken- huis alhier geroepen. Ik heb een ernstig zieke man van 74 jaar uit Boxtel het Heilig Sacrament van de Zieken gegeven en geprobeerd zijn even eens zieke vrouw en enige kinderen wat woorden van troost en bemoediging toe te spreken. Terug op het Archief heb ik een en ander op pa pier gezet voor onze bisschop mgr. Hurk- mans, die aanstaande zondag het eeuwfeest meemaakt van de H. Hartparochie te Box tel. Wellicht de enige parochie in Neder land die zijn bestaan dankt aan de Neder landse Spoorwegen. De Katholieke Uni versiteit van Leuven, waarmee in het bij zonder ons vroegere groot-seminarie in Haaren (Noord-Bra bant) contacten onderhield, bestaat 575 jaar. Er is een bijdrage gevraagd in de vorm van een aantal bruiklenen uit het hier berustende archief van dit seminarie. In de namiddag had ik enige verplichtin gen in ons seminarie St. Janscentrum, waarna ik vertrok naar de parochie Vlierden-St. Willibrord om namens onze bisschop vijftien jongens en meisjes die dit jaar de basisschool verlaten, het Heilig Sacrament van het Vormsel toe te dienen. Maandag 11 juni 2001 De 41ste verjaardag van mijn priesterwij ding. In de voormiddag heb ik allerlei correspondentie afgewerkt en vervolgens rond het middaguur de H. Mis gecele breerd in de kathedraal, 's Middags heb ik vrij genomen - in de late middag en avond was ik uitgenodigd op het priester feest ter ere van zes jonge priesters die zaterdag laatstleden door onze bisschop in de kathedraal zijn ingewijd. :cgnfc Dinsdag 12 juni 2001 De voormiddag ging grotendeels op aan een vergadering van de Archiefcom missie van de kathedraal. We bezinnen ons op de toekomst; met name op de mogelijkheid dat bisdom- en kathedraal archief in de toekomst onder één beheer komen. Mijn leeftijd (bijna 65) speelt daarbij ook mee. Later kwam een man uit Leuven de afgesproken bruiklenen opha len. 's Middags was het rustig en had ik tijd om opnieuw een stukje achterstallige correspondentie in te halen. 4l enviceb t advertising and ftuèiidttf giasuia boe* prent aquarel foto affiche schilderij gravure prent handschriften postzegel JappKanrr verzameling glasneg&<*^g3SÊÊË boek aquarel munt productfeC' postzegel yf glasdia br 3D objec |H verzarr DIGITALISERING VAN BEELDARCHIEVEN BV Het zoeken, tevoorschijn halen en bekijken van beelden of teksten in archieven is vaak een tijdrovende operatie. We willen snel en doeltreffend over de gevraagde informatie beschikken en dan ook nog het liefst vanaf de plek waar het ons het beste uitkomt. Wij van Pictura Imaginis hebben een digitaal procédé ontwikkeld waardoor dat mogelijk wordt. Een modern geconserveerd archief is een kostbaar bezit. Niet alleen voor diegenen die er dagelijkse verantwoordelijk heid voor dragen. Veel verschillende doelgroepen moeten er óók hun voordeel mee kunnen doen. De door Pictura Imaginis vervaardigde database van ieder gedigitaliseerd archief ver hoogt de toegankelijkheid voor alle gebruikers enorm. Zoeken is eenvoudiger, gaat veel sneller en het oproepen van gevonden informatie is opeens een peulenschil. Digitale beelden ziet u 4x groter in topkwaliteit op uw scherm dan het origineel. FRAGMENTEN Door Jan Peijnenburg* Dr. J.W.M. Peijnenburg is archivaris van het bisdom 's-Hertogenbosch. Hij is tot priester gewijd in i960 en archivaris van het bisdom sinds 1970. augustus archievenblad

Archievenblad | 2001 | | pagina 1