m Hoofd dienstverlening (m/v) Streekarchief Land van Heusden en Altena Hf U geeft leiding aan de 15 medewerkers van de afde ling en u bent daarbij eindverantwoordelijke voor de dienstverlening aan het publiek, waaronder het reilen en zeilen van de studiezaal, het organiseren van tentoonstellingen, alsmede voor educatie, PR en het verder ontwikkelen van de dienstverlening on-line via de website. Het HGA werkt op dienstverleningsgebied met een kwaliteitshandvest. Daarnaast bent u voor een deel verantwoordelijk voor de interne dienstverle ning. U bent verantwoordelijk voor de ontwikkeling en uit voering van het beleid van de afdeling en bewaakt het afdelingsbudget en u draagt uiteraard bij aan het beleid van het Gemeentearchief. Samen met de Gemeentearchivaris en beide andere afdelingshoofden (Beheer en Concerntaken) vormt u de staf van het HGA. diploma Archivistiek A of B; universitair werk- en denkniveau; goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkings vaardigheid; aantoonbare leidinggevende vaardigheden; aantoonbare belangstelling voor lokale en regionale geschiedenis; goede contactuele en communicatieve vaardigheden; planmatig, oog voor grote lijnen, praktisch en resultaatgericht; initiatiefrijk, creatief en stressbestendig. De functie is ingedeeld in salarisschaal 12 van de gemeente Den Plaag, maximumsalaris f 9621,- bruto per maand bij een volledige werkweek. De inschaling is afhankelijk van opleiding en ervaring. Naast goede primaire arbeidsvoorwaarden bieden wij u een breed scala aan secundaire regelingen, waardoor een uitstekende balans tussen werk en privé kan worden gevonden. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. R. Spork, Ploofd Dienstverlening, tel. 070-3537019 of de Gemeentearchivaris mr. C.G.M. Noordam tel.353 7005. Een assessment kan deel uitmaken van de sollicitatie procedure. Voor de functie wordt gelijktijdig intern en extern geworven. Sollicitatie Uw schriftelijke sollicitatie kunt u binnen twee weken na verschijning van dit blad richten aan, Plaags Gemeentearchief, Postbus 12600, 2500 DJ Den Haag. In verband met een benoeming elders van de huidige functionaris roept het Dagelijks Bestuur van het Streekarchief Land van Heusden en Altena sollicitanten op naar de betrekking van: Adjunct-streekarchivaris m/v (36 uur/week) Algemene informatie In het Streekarchief Land van Heusden en Altena participeren de gemeenten Aalburg, Heusden, Werkendam, Woudrichem en het waterschap Hoogheemraadschap Alm en Biesbosch. Het werkgebied telt ca. 100.000 inwoners. De oude archieven worden centraal beheerd in de streekarchiefbewaarplaats in de vesting Heusden. De archieven vanaf ca. 1930 zijn ondergebracht op het Rijksarchief in Noord- Brabant. Het Streekarchief is thans sterk in ontwikkeling naar een professionele organisatie die zich richt op verdere ontsluiting van de oude archieven en een adequate dienstverlening met een toekomstige formatie van 8 a 9 medewerkers. Functie-informatie Geboden wordt een uitdagende functie in een historisch interessant gebied en werkomgeving. De nadruk van de werkzaamheden zal de komende jaren liggen op de inventarisatie van het archief van de schepenbank van Heusden over de periode 1500-1810. Voorts wordt de adjunct-streekarchivaris belast met: het stimuleren en begeleiden van wetenschappelijk onderzoek van derden acquisitie van archieven historische correspondentie begeleiding van stagiair(s) vervanging van de streekarchivaris bij afwezigheid Functie-eisen Gezocht wordt een flexibele en enthousiaste medewerker: Opleiding: vwo, doctoraal geschiedenis of rechten met het diploma hoger of middelbaar archiefambtenaar dan wel Archivistiek A Ruime ervaring met het werken met computers (windows, asksam, acces, word etc.) Goede communicatieve vaardigheden in woord en geschrift Uitstekende kennis van paleografie en aantoonbare publicatie- en redactionele ervaring Salaris Afhankelijk van leeftijd opleiding en ervaring bedraagt het salaris maximaal 7342,- bruto per maand. De rechtspositie van de gemeente Aalburg (zetelgemeente) is van overeenkomstige toepassing. Inlichtingen over deze functie kunnen worden ingewonnen bij de streekarchivaris, de heer T.T.A.B.M. van der Aalst, telefoonnummer 0416-661901 of per e-mail, t.vdaalst@inter.nl.net. Sollicitaties binnen 14 dagen na het verschijnen van deze oproep te richten aan: Het Dagelijks Bestuur van het Streekarchief Land van Heusden en Altena Postbus 79 5256 ZH Heusden Bij het streekarchief zijn aangesloten de gemeenten Aalburg, Heusden, Werkendam, Woudrichem en het waterschap Hoogheemraadschap Alm en Biesbosch Gemeente Den Haag Het Haags Gemeentearchief is gehuisvest in het stadhuis aan het Spui en is het kenniscentrum voor de geschiedenis van Den Haag en zijn bewoners. Het verwerft, beheert en ontsluit historische informatie die daaraan bijdraagt. Het stelt de informatie beschikbaar, onder meer aan de jaarlijks 12.000 onderzoekers op de studiezaal, maar ook via tentoonstellingen, publicaties en educatieve activiteiten. Tevens is het Haags Gemeentearchief verantwoordelijk voor de concernkaderstelling, -planning en -control op het beleidsveld archiefbeheer. Het Haags Gemeentearchief heeft drie afdelingen en 42 medewerkers en het is een van de vijf directies van de Bestuursdienst. Wegens vertrek van de huidige functionaris zoeken wij een: Full-time betrekking (32 uur is mogelijk) vacaturenummer: 2068 Uw taken: Uw profiel: Wij bieden: Balans tussen werk en privé. informatie Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld.

Archievenblad | 2001 | | pagina 23