OMDAT RUIMTE KOST GELD KARDEX DE METHODE axima column 7 VERDIENT U MET KARDEX Kardex Lektriever® V Kardex Verrijdbare stelling Antwoordcoupon Stuur mij a.u.b. informatie over: column 'Het archiefwezen is een consultatieronde begonnen,' las ik ergens. Je ziet Rick van der Ploeg al voor je, gesecondeerd door Harrie-Jan Metselaars, met een microfoon bij de uitgang van het sta tion van Amsterdam de Nederlandse burger be vragen: "Zou u het op prijs stellen indien de archiefdiensten in aan tal zouden verminderen van pakweg tweehon derd naar twintig?" Beetje moeilijke vraag voor een spitsrijder. De gemiddelde burger heeft geen idee dat er archiefdiensten zijn. Dan de scholen maar. "Willen jullie meer we ten van wat opa deed tijdens de Tweede We reldoorlog?," vraagt Van der Ploeg in groep 8 van de Montessori school te Zeist. Ook niet zo'n slimme vraag, want tien te'gen één hebben die bengels het docudrama van Wilhelmina op de televisie gezien en weten ze daar om maar al te goed dat de meeste Nederlanders niet zo heel veel hebben gedaan in deze periode. Op naar de snelst groeiende klantenkring van archiefdien sten: de bejaarden. Maar helaas, die zijn niet geïnteresseerd in een back-office ver haal. Dankzij de pil van Gates zijn zij immers virtueel geworden. Te verwachten is dan ook dat de consul tatieronde zich zal beperken tot de archiefdiensten zelf. Met de bekende uit komst: groten willen groter en kleintjes worden kleiner. Dat wordt dus niks. Geheel vrijblijvend adviseer ik daarom de methode 'Maxima'. Wijs een slechterik aan, mijn suggestie luidt: de staatssecre taris van Cultuur (Stas). Benoem een regisseur, denk bijvoorbeeld aan de voor zitter van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). Stel adviseurs aan, mijn voorkeur gaat uit naar de directeur van de Koninklijke Bibliotheek (KB) en de voorzitter van de Nederlandse Omroep Stichting (NOS). Doe een onder zoek naar de structuur van het archiefwe zen in het buitenland, bij voorkeur één land, ja, ja, Argentinië. Laat dit vergelij kend onderzoek verrichten door een onbekende hoogleraar, u raadt het reeds, prof. dr. F.C.J. Ketelaar. Voer een harde, geduchte campagne, bij monde van de VNG, doe wilde uitspraken over een ver splinterend archiefwezen in Argentinië, wijs op de slachtoffers ervan. Laat de NOS documentaires over dit onderwerp maken en uitzenden. Zachtjes, op de achtergrond, verhaalt de KB over haar succes als nationale bibliotheek. Ketelaar presenteert een rapport, in het Spaans, tijdens een persconferentie van de VNG. Bekogel de Stas met tomaten en restan ten van verdwenen en verdreven orkes ten. En dan... op een zwoele zomeravond maakt de VNG bekend dat zij, namens alle gemeentelijke archiefdiensten met uitzondering van Amsterdam, een accoord heeft gesloten met de Algemene Rijksarchivaris. Het aantal archiefdien sten wordt met ingang van 1 januari 2002 verminderd van tweehonderd naar twintig. Maar, zo voegt de voorzitter van de VNG eraan toe, deze nieuwe archief diensten worden gevormd uit de opgehe ven rijksarchieven, die zijn ingebed in een twintigtal samenwerkingsverbanden van gemeentelijke archiefdiensten. De Stas mag bij geen enkele opening van zo'n maximaal multicultureel regionaal historisch centrum aanwezig zijn, maar betalen zal hij! Ik denk dat Rick deze rol wel wil vervul len. 21 Ruimte kost geld. Daarom is het zonde dure vierkante meters te verspillen aan archief ruimte. Hoe minder beslag uw archief op de ruimte legt, hoe meer armslag u heeft voor waar het echt om draait: productie die geld in het laatje brengt. Kardex kantoor opslagsystemen helpen uw ruimte tot op de centimeter te benutten. Uitgekiende archief systemen combineren een goede bereikbaarheid van uw archieven met een minimaal ruimtebeslag. Met vier verschillende systemen biedt Kardex u altijd een pasklare oplossing. •De Kardex Lektriever: een verticaal elektronisch opslagsysteem volgens het paternosterprincipe. Kan worden gekoppeld aan een com puternetwerk en brengt stukken binnen enkele seconden tevoorschijn. Voor alle soorten hangende en staande mappen, ordners, tapes en J ~,p, kaartbestanden is er een passend interieur. I «Kardex verrijdbare stellingen: een UË in9enieus opslagsysteem van verrijdbare kas- Hbm j ten. Eén loopgang volstaat voor een hele reeks jl kasten. Wordt op maat geleverd. «Kardex H Office: een verrijdbaar archiefsysteem voor I op de werkplek. Maakt het raadplegen van het archief gemakkelijk en minimaliseert de benodigde ruimte. «De Times Two: een aan twee H^Jpi zijden te gebruiken draaibaar opslagsysteem dat gemakkelijk meer dan 50 procent ruimte bespaart. Ook als scheidingswand te gebruiken. A member of the KARDEX Group Industrieholding Cham AG Kardex Systemen B.V. Postbus 250, 3440 AG Woerden Telefoon 0348 - 49 40 40 Telefax 0348 - 49 40 60 de Lektriever de Ruimtewinner de Verrijdbare stellingen het Office systeem de Times Two Bedrijf Naamm/v Adres Postcode Plaats TelefoonFax Kardex opslagsystemen zijn leverbaar in een rijke schakering aan kleuren en designs, waar door Kardex systemen uitstekend in uw interieur passen. Als u op archiefruimte wilt verdienen, stuurt u meteen de antwoordcoupon naar: Kardex Systemen B.V. Antwoordnummer 84, 3440 VB Woerden. Faxen kan ook, naar (0348) 49 40 60. Door Max Beekhuis Tekening: PeterVlot juni 2001 archievenblad

Archievenblad | 2001 | | pagina 10