Aanmeldingsbon KVAN nieuws Koninklijke Vereniging van Archivarissen in Nederland KVAN Nieuws Bureau KVAN Redactie Archievenblad KVAN-Agenda 2001 20 april: Algemene Ledenvergadering KVAN Sportarchieven centraal op studie dag SPArc en CANNET 20 april: Studiemiddag Achiefterminologie 32 KVAN nieuws Koninklijke Vereniging van Archivarissen in Nederland Archievenblad zoekt redacteuren Bestuursbericht Almanak 2000 33 HP Bureau Koninklijke Vereniging van Archivarissen in Nederland. Voor informatie over de KVAN, bestelling van publicaties, aanmel ding voor activiteiten en wijzigin gen in de ledenadministratie kunt u contact opnemen met het bureau. Kopij voor het Archievenblad, berichten voor deze rubriek en mutaties in de Almanak van het Nederlands Archiefwezen kunt aan het bureau van de KVAN doorgeven. Marieke de Haan Cruquiusweg 3 I 1019 AT Amsterdam Tel. (020) 462 77 27 Fax: (020) 462 77 28 E-mail: bureau@kvan.nl Internet: www.kvan.nl Postbank Bureaurekening: 84767 20 april: Algemene Ledenvergadering discussie over Archieftermenlexicon mei: Archiefreis Toscane 6 juni: Studiedag Sportarchieven SPArc juni: Discussie Archiefbestel september: Studiedag KVAN 23 november: Algemene Ledenvergadering De voorjaarsledenveigadering van de KVAN vindt dit jaar plaats in het Gemeentearchief Amsterdam, Amsteldijk 67. De vergadering vangt aan om 10.45 uur. Aansluitend kunt u de lunch gebruiken en kennismaken met het nieu we digitale overzicht van archieven en collecties van het Gemeentearchief. Vanaf 13.30 uur vindt de studiemiddag over de nieuwe Archief terminologie plaats. Leden van de KVAN ontvan gen bij het Archievenblad april 2001 de vergader stukken. In verband met de lunch s.v.p. vóór 13 april doorgeven aan het bureau dat u van plan bent te komen (met aanmeldingsformulier of per e-mail: bureau@kvan.nl). Concept-agenda 1. 2. 3. 4. 5. 6. Opening Mededelingen en jaarrede voorzitter Notulen ledenvergadering 17 november 2000 Archievenblad 105/1) Jaarverslag en financiën 2000 a. Jaarverslag 2000 b. Jaarrekening 2000 c. Verslag kascommissie (G.J.M. Blom en mw. Y. Welings) Samenstelling redactie Archievenblad a. Mw. drs. A.E.M. Jonker is afgetreden als hoofdredacteur. Drs. L.R. Priester en dr. H.Th.M. Roosenboom zijn afgetreden als redactielid. Activiteiten 2001 Sport leeft, sport doet leven en sport maakt leven! Volgens cij fers van NOC*NSF telt Nederland meer dan 30.000 sportverenigin gen. Dit aantal alleen al zegt veel over het maatschappelijk belang van de sport. De naamsbekend heid van Bartlehiem heeft een opdrijvend effect op de onroe- rendzaakbelasting aldaar: econo mie, emotie en media-aandacht horen bij de sport. Hoog tijd dus voor de erfgoedbeheerders van Nederland om het beleid op dit punt te actualise ren. Onderzoek van stichting De Sportwereld, actief in het bevorderen en uitvoeren van onderzoek naar de geschiedenis en achtergronden van sport, wijst uit dat te weinig archieven van sportinstellingen veilig bewaard worden en beschikbaar voor onder zoek zijn. Reden genoeg om dit onderwerp onder de aandacht van archivarissen te brengen. Op woens dag 6 juni houden SPArc, de Sectie Particuliere Archieven van de KVAN, CANNET en stichting De Sportwereld een studiedag over sportarchieven. Deze begint om 11.30 uur met de ledenvergaderin gen van SPArc en CANNET. Daarna zullen sprekers vanuit verschillende invalshoeken het thema sport en geschiedenis benaderen. De locatie is zeer toe passelijk: het Olympisch Stadion. Leden van SPArc en CANNet krijgen nog een uitnodiging. Datum: 6 juni 2001 Plaats: Vak Zuid in het Olympisch Stadion, Amsterdam Info: Het uitgebreide programma verschijnt in Archievenblad mei 2001 en op www.kvan.nl De nieuwe Archiefterminologie voor Nederland en Vlaanderen is in de maak en u kunt zelf mee denken en invloed uitoefenen op het eindresul taat. Dit kan tijdens de studiemiddag die plaats vindt op 20 april in het Gemeentearchief Amsterdam, aansluitend op de Algemene Ledenvergadering van de KVAN. De nieuwe Archiefterminologie is geschreven door Arnold den Teuling. Het concept staat ter inzage op de website van de KVAN www.kvan.nl. Daar kan iedereen opmerkingen per lemma kwijt. Over de opzet van het lexicon en een aantal meer algemene kwesties wordt deze middag gediscussieerd onder leiding van Rob Kramer. Voor de pauze spreken Den Teuling en een refe rent over de opzet van de nieuwe Archiefterminologie in het algemeen. Na de pauze verzorgen drie sprekers elk een korte reflectie op de thema's 'Gegeven, docu ment, archiefstuk', 'Archiefruimte, -depot, -bewaarplaats' en 'Internationalisering van archiefterminologie'. Plaats: Gemeentearchief Amsterdam, Amsteldijk 67, Amsterdam. Tijd: 13.30 uur-16.30 uur Toegang: gratis Aanmelden: met aanmeldingsformulier of per e-mail: bureau@kvan.nl. archievenblad april 2001 hp Dat het Archievenblad de afgelopen jaren kon uitgroeien tot een professioneel en vlot leesbaar blad is mede te danken aan de inzet van onze redacteuren. Door het afscheid van enkele redactie leden is de redactie dit jaar flink uitgedund. Daarom is de redactie op zoek naar enthousiaste collega's die de smaak van het journalistieke werk te pakken hebben of zich in die richting willen ont plooien. Een brede blik en belangstelling voor actu ele ontwikkelingen in het beroep, goede contacten in het werkveld en een houding die openstaat voor samenwerken, zowel in de redactie als met (poten tiële) auteurs, zijn kwaliteiten die wij verwachten van aspirant-redactieleden. Het komt er vooral op aan andere mensen te stimuleren om mee te wer ken, zelf schrijven is niet het voornaamste. De redactie vergadert tien maal per jaar op een cen traal gelegen locatie en de overige communicatie gaat voornamelijk per e-mail. Goede bereikbaar heid per e-mail is dan ook een absolute vereiste. Een redactielid investeert ongeveer twee dagen per maand in voorbereiding, overleg en redactieverga deringen. Veelzijdige indrukken, kennis en contac ten die je in de redactie verwerft, zijn de aantrekke lijke beloning voor je inspanningen. Een salaris kunnen wij helaas niet bieden. Over een onkosten vergoeding kan in bijzondere gevallen een afspraak worden gemaakt. Belangstelling? Vraag informatie bij het bureau KVAN, tevens redactiebureau Archievenblad of meld je direct aan: tel. (020) 462 77 27 of bureau@kvan.nl Almanak digitaal Voordat de Almanak in digitale vorm op de website verschijnt, ontvangt elke instelling een overzicht met de gegevens zoals die bij het bureau KVAN geregistreerd zijn (per e-mail of per post). Uitsluitend na het verlenen van uit drukkelijke toestemming zullen gegevens in de digitale Almanak worden opgenomen. Bijeenkomst Veranderend archiefbestel Op 12 juni vindt de landelijke bijeenkomst over het archiefbestel plaats als een vervolg op de discussie die met het rapport Archieven in de etalage is ingezet. Deze discussie wordt op initia tief van het ministerie van OCenW georgani seerd door erfgoedkoepel DIVA. Omdat het om consultatie van het archiefveld gaat, spelen de beroepsverenigingen KVAN, SOD en NVBA een cruciale rol bij de organisatie van deze bijeen komst. Na een inleiding zullen de verschillende thema's (kwaliteitsnormen, samenwerking, bestuurlijke verantwoordelijkheid en toezicht) aan bod komen. De dag is bedoeld voor ieder een werkzaam in de archiefsector of de georga niseerde gebruikersgroepen. In de loop van mei zal een uitnodiging worden verstuurd. Actuele informatie en programma: www.divakoepel.nl De Almanak van het Nederlands Archiefwezen 2000 is een praktisch hulp middel voor eenieder die werkt met archieven. Een extra exemplaar op de werk plek is dus geen overbodige luxe! Prijs: 47,50. Bij het bureau kunt u ook het adresbestand van de Almanak bestellen. Mutaties in de Almanak Rijksarchiefinspectie Nieuw postadres: Postbus 11583, 2502 AN Den Haag telefoon: (070) 333 91 33 fax: (070) 333 91 30 6.84 Gemeentearchief Roosendaal Openingstijden: dinsdag 13.00 - 21.00 uur; woensdag - donderdag 9.00- 17.00 uur. Algemene Ledenvergadering KVAN Studiemiddag Archiefterminologie Formulier graag vóór 13 april 2001 retourneren aan: Bureau KVAN, fax: (020) 462 77 28 Naam: Adres: Postcode plaats: E-mail: Handtekening: Ondergetekende meldt zich aan als deelnemer voor: Q Algemene Ledenvergadering (uitsluitend voor KVAN-leden) (kosteloos) Ql Middagprogramma, inclusief lunch: voor KVAN-lid fl. 30,- I_1 Middagprogramma, inclusief lunch: voor niet KVAN-lid: fl. 40,- Ll Studiemiddag Archieflexicon Het verschuldigde bedrag heb ik overgemaakt naar girorekening 84767 ten name van KVAN Bureaurekening te Amsterdam onder ver melding van 'Algemene Ledenvergadering KVAN'. Datum: april 2001 archievenblad

Archievenblad | 2001 | | pagina 16