gemeentearchief rotterdam ARCHIEFSERVICE NEDERLAND ARCHIEFSERVICE NEDERLAND REGIOMANAGERS (v/m) advisering archiefverzorging archivering archiefselektie inventarisatie trainingen Aan een nieuwe uitdaging toe? Wegens reorganisatie en groei van de organisatie zoekt voor de regio's Randstad en Noord-Brabant (36 uur per week; 32 uur bespreekbaar) Algemene informatie Archiefservice Nederland, opgericht in 1991, is een gerenommeerde en groeiende organisatie op het gebied van de documentaire informatievoorziening. De kernactiviteiten van Archiefservice Nederland zijn: - consultancy - herstructurering en toegankelijk maken van archieven - detachering van vakspecialisten Tot de -veelal vaste - klantenkring van Archiefservice Nederland behoren (zeer grote t/m kleine) overheidsinstel lingen en bedrijven van uiteenlopende aard. De nadruk ligt hierbij op de gemeentelijke overheden, waarbij Archiefservice Nederland veel samenwerkt met archief diensten. De activiteiten worden gecoördineerd vanuit de hoofdvesti ging te Utrecht (vanaf juni 2001 Nieuwegein) en de neven vestiging bij het Rijksarchief te Den Bosch. De directie bestaat uit twee personen. Daarnaast functioneert een managementteam waarvan de regiomanagers deel uit maken. Iedere regiomanager stuurt een aantal medewerkers aan in een bepaalde regio. Functie-informatie - samenstellen van offertes - leggen en onderhouden van contacten met klanten; representatie - uitvoeren van adviesprojecten - aansturen en begeleiden van projecten en projectleiders (incl. voeren functioneringsgesprekken) - projectbudgettering, inplanning en projectmonitoring - werving en selectie van medewerkers - beleidsadvisering - participering in interne en externe werkgroepen De regiomanager Noord-Brabant is tevens lokatie-manager voor de vestiging Den Bosch. Op verzoek kan een uitgebreide functie-beschrijving worden toegestuurd. Functie-eisen - ervaring, opgedaan in een vergelijkbare functie - bezit van de diploma's Archivistiek B (middelbaar archief ambtenaar) en SOD II of vergelijkbare diploma's - representativiteit en uitstekende contactuele en leiding gevende eigenschappen - flexibele, creatieve en collegiale instelling in een veran derende organisatie - bestand tegen een zekere werkdruk - rijbewijs Wij bieden: - een bij de aard en het niveau passend salaris conform het bedrijfsleven. - een afwisselende en boeiende functie in een groeiende organisatie met een open en collegiale cultuur - uitstekende secundaire arbeidsvoorwaarden zoals auto van de zaak, pensioenregeling, ANW-hiatenverzekering, bedrijfsspaarregeling, eventuele vergoeding kinderopvang en flexibele werktijden. Een informatiepakket kunt u opvragen bij het secretariaat van Archiefservice Nederland, Obbinklaan 1 3, 3571 ND Utrecht. Informatie over Archiefservice Nederland kunt u raadplegen via www.archiefservice.nl Inlichtingen over deze functie kunt u verkrijgen bij de directeur P O, dhr. F. Schoonheim, tel. 030-2724235. Uw sollicitatie kunt u binnen twee weken na verschijnen richten aan bovenstaand adres, t.a.v. de directeur P O. De doelstelling van het Gemeentearchief Rotterdam is te voorzien in de behoefte van burger en overheid aan historische infor matie over Rotterdam op basis van archieven en verzamelingen. Het Gemeentearchief Rotterdam ontwikkelt zich tot een regionaal historisch centrum. Een toenemend aantal omliggende gemeenten draagt zijn archieven en verzame lingen over aan het gemeente archief Rotterdam. De interne organisatie van het Gemeentearchief is op onderdelen aangepast aan de veranderende eisen die aan de organisatie wor den gesteld. Hierin staat een ver groting van de efficiency en een verbeterde toegankelijkheid voor en dienstverlening aan het publiek voorop. De sector Beheer adviseert gemeentelijke diensten en bedrij ven inzake archiefbeheer en draagt zorg voor acquisitie, beheer en ontsluiting van de gemeentelijke en particuliere archieven, de topogra- fisch-historische verzamelingen en de historische bibliotheek. De afdeling Archieven en Relatiebeheer ambieert een voor trekkersrol met betrekking tot de ontwikkelingen binnen het vakge bied. De afdeling is betrokken bij gemeentelijke projecten rond digitale duurzaamheid en digitale archivering. Het Gemeentearchief Rotterdam heeft binnen de sector Beheer, die bestaat uit de afdelingen Archieven en Relatiebeheer, Atlas, Bibliotheek en Projecten, twee vacatures: AFDELINGSHOOFD ARCHIEVEN EN RELATIEBEHEER (M/V) voor 36 uur per week (1 fte) Uw taken: U geeft leiding aan de medewerkers van de afdeling (7,5 fte) en draagt zorg voor een adequate organisatie van de werkzaamheden: advisering en afsluiting convenanten inzake beheer en overbrenging met gemeen telijke diensten en bedrijven, acquisitie, beheer en ontsluiting van de archieven. U bent verantwoordelijk voor het afdelingsbeleid en de uit voering daarvan alsook voor het afdelingsbudget. U draagt bij aan de ontwikkeling en uitvoering van het beleid van de sector Beheer. Uw profiel: - diploma Archivistiek A - ruime, aantoonbare leidinggevende ervaring en vaardigheden - aantoonbare belangstelling voor lokale en regionale geschiedenis - goede contactuele en communicatieve vaardigheden - planmatig, oog voor grote lijnen, praktisch en resultaatgericht - initiatiefrijk, creatief en stressbestendig Wij bieden: De functie is ingedeeld in salarisklasse 12 van de gemeente Rotterdam, maximumsalaris 9.313,- bruto per maand. De inschaling is afhankelijk van opleiding en ervaring. MEDEWERKER ARCHIEVEN (M/V) voor 24 uur per week Uw taken: In wisselwerking met de andere medewerkers van de afdeling geeft u uitvoering aan de activiteiten van de afdeling: acquisitie, beheer en ont sluiting. Daarbij gaat het de komende tijd vooral om de verwerving en overdracht van particuliere en gemeentelijke archieven, de implementa tie en het applicatiebeheer van ABS/Archeion, de begeleiding van de archiefassistenten en depotbeheer. Uw profiel: - diploma Archivistiek B - ervaring in een soortgelijke functie - kennis van en affiniteit met automatisering en informatisering - in teamverband kunnen werken - planmatig en resultaatgericht, initiatiefrijk, creatief en stressbestendig Wij bieden: De functie is ingedeeld in salarisklasse 8 van de gemeente Rotterdam, maximumsalaris 5.661,- bruto per maand. De inschaling is afhankelijk van opleiding en ervaring. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mw.drs. J. Steenhuis, sectorhoofd Beheer, telefoon (010) 2434 512. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u binnen twee weken na verschijning van dit blad richten aan het Gemeentearchief Rotterdam, afdeling P&O, Postbus 71, 3000 AB Rotterdam. Een assessment kan deel uitmaken van de sollicitatieprocedure. Voor de functies wordt gelijktijdig intern en extern geworven.

Archievenblad | 2001 | | pagina 24