to 0 0 0 0 Digitalisering van elk denkbaar origineel Ibhkkeeper PICTURA IMAGINIS Uw waardevolle bezittingen behoeden voor verder verval Als de kwaliteit belangrijk is, is het verschil snel duidelijk. BuroDenBoer digitaal procédé database als vervanging van de ladenkast column I 39 giasdia boek prent aquarel foto affiche schilderij gravure prent handschriften postzegel lapdfcaa^ verzameling glasnea boek aquarel - Ie' ajjÉfÜ munt productfcf ;sÉ^B I 1/ postzegel •■w '*mBÊ glasdia. bo/^ de hoefsmid 13 - 1851 PZ Heiloo - tel: 072 53 20 444 - fax: 072 53 20 400 - e-mail: info@pictura-imaginis.com Archimascon B.V voor massa-ontzuring van boeken, archiefmateriaal, kranten, posters, kaarten, prenten, tekeningen etc. Éi 1 Door middel van de beproefde PRESERVATION TECHNOLOGIES, L.P. methode Vraag vrijblijvend offerte aan Archimascon B.V. Verkoop en administratie: Industrieweg 130 - Postbus 11001 - 3004 EA Rotterdam tel: 010-4460630 fax:010-4153850 Productie: Middenweg 576b - 1704 BR Heerhugowaard tel: 072-5724330 fax: 072-5724331 Tevens uw adres voor Vriesdrogen van nat geworden papier (zeer grote invriescapaciteit en opslag onder 0° C beschikbaar) Bookkeeper ontzuringsspray in spuitbussen Bookkeeper ontzuringsspraysystemen ^VvnivvV^i Onze medewerkers (verspreid over heel het land) hebben een gedegen vakopleiding, jarenlange ervaring in het vakgebied en zijn daardoor op elke plaats binnen uw informatievoorziening direct inzetbaar. Ons dienstenpakket omvat onder meer: detachering consultancy interim-management advisering inventarisatie inhaal-operaties automatisering complete projecten werving en selectie Onze consultanten voorzien u graag van een passend advies ter optimalisering van uw informatievoorziening c.q. interne organisatie. Bel voor informatie of een vrijblijvend gesprek: Jan van Renesseweg 4 Postbus 37, 4325 ZG Renesse tel.: 0111 -462024 fax.: 0111-461922 http://www.bdb.nl - E-mail: info@bdb.nl Het zoeken, tevoorschijn halen en bekijken van beelden of teksten in archieven is vaak een tijdrovende operatie. We willen snel en doeltreffend over de gevraagde informatie beschikken en dan ook nog het liefst vanaf de plek waar het ons het beste uitkomt. Wij van Pictura Imaginis hebben een digitaal procédé ontwikkeld waardoor dat mogelijk wordt. Een modern geconserveerd archief is een kostbaar bezit. Niet alleen voor diegenen die er dagelijkse verantwoordelijk heid voor dragen. Veel verschillende doelgroepen moeten er óók hun voordeel mee kunnen doen. De door Pictura Imaginis vervaardigde database van ieder gedigitaliseerd archief ver hoogt de toegankelijkheid voor alle gebruikers enorm. Zoeken is eenvoudiger, gaat veel sneller en het oproepen van gevonden informatie is opeens een peulenschil. Digitale beelden ziet u 4x groter in topkwaliteit op uw scherm dan het origineel. DIGITALISERING VAN BEELDARCHIEVEN BV advisering, implementatie en trajectbegeleiding publicatieprojecten (internet, drukwerk) database toepassingen Tekening: Peter Vlot Door Joan van Albada n n december 2000 archievenblad I Sevilla was een groot feest, ondanks aller lei tegenslagen in het begin en onhandig heden in de organisatie. Een hoop gedoe: de bureaucratie rond registratie en derge lijke, het congres met de voordrachten, de kleinezaalsessies van de commissies en secties, de commerciële activiteiten, het Spaanse protocol, de ont vangsten, de vernieu wing van de commissies, de ledenvergadering van CITRA (in het bijzonder de uitnodiging om in 2001 naar Jeruzalem te komen), de ledenverga dering van de ICA, tallo ze kleinere bijeenkom sten, het lobbyen, je fat soen houden, etc. Dit resulteert in zoveel hek- tiek dat er bijna geen tijd lijkt te zijn om te 'wer ken'. Gelukkig waren de lunches subliem. Maar het blijft jammer dat ik zoveel mensen niet heb gezien en dat ik voor de mensen die ik wel gezien heb, op een enkele omhelzing na, niet meer dan een paar tellen had. Ook het Nederlandse 'gezellig samenzijn' moest ik laten passeren. Volgende keer beter. Het orgelconcert in de kathedraal was voor mij een hoogtepunt, de muziek waarop ik hoopte. Net als het fantasti sche diner voor zo'n 2600 personen op het Plaza de Espana. Waar een groot land groot in kan zijn. Onze nu ere-president van de ICA kweet zich voorbeeldig van zijn taak. Het lijkt eenvoudig, maar het presideren van ICA-vergaderingen met een complexe agenda en vele, al dan niet zichtbaar geworden onderliggende ergernissen en frustraties vergt een maximale con centratie en een goede voorbereiding, zeker wanneer de naaste adviseurs tijdens de vergadering bezig zijn andere kwesties te regelen. Eric Ketelaar ontving terecht groot applaus. De voordrachten in de grote zaal heb ik moeten missen. Misschien waren ze van hoog niveau, maar ik heb een onbe dwingbare neiging in zo'n enorme zaal, die meer geschikt is voor autoshows, of Dus nogmaals: Sevilla was een groot feest, ondanks allerlei tegen slagen in het begin en onhandigheden in de organisatie. De formule die gediend heeft in het verleden veel minder deelnemers en meer ons kent ons moet wor den gewijzigd, want het internationale congres dreigt aan zijn omvang te bezwijken. Een gewijzigde opzet is in voorbereiding voor het congres in Wenen, in 2004. Als nu de steigers maar niet onder hun last bezwijken. in slaap te vallen óf met mijn buren te gaan kletsen, en beide is onbehoorlijk. Veel staat na Sevilla in de steigers: de reorganisatie van het hoofdbestuur, het opzetten van een sluitend systeem van regionale afdelingen, een betere aanstu ring van commissies, het ontwikkelen van een intern audit systeem (naast de externe ac countant), de gevolgen van de toenemende dominantie van het Engels voor de commu nicatie binnen en buiten de ICA, een echte Web site, een nieuw tijd schrift dat vier maal per jaar moet uitkomen, en, niet onbelangrijk, een omslag van een 'produ cer driven' naar een 'consumer driven' orga nisatie. Een aantal com missies heeft in het ver leden fantastische din gen gedaan, op hoog niveau, maar hun pro ducten bleven steken in de laboratoriumfase; geen vraag, en soms, misschien vaak, onvol doende marketing. Het blijft pionieren.

Archievenblad | 2000 | | pagina 19